سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » عباس عبدی: اصول گرایان نمی‌توانند دوره ١٣٨۴ تا ١٣٩٢ را از تاریخ سیاسی کشور و خودشا...

عباس عبدی: اصول گرایان نمی‌توانند دوره ١٣٨۴ تا ١٣٩٢ را از تاریخ سیاسی کشور و خودشان پاک کنند

چکیده : اصولگرایان چنان خود را در این پیروزی سهیم می‌دانستند که فراموش کرده بودند او هیچگاه حاضر نشد آنان را به حساب بیاورد. قضیه وقتی عجیب‌تر شد که بزرگ‌ترین سرمایه‌های خود را پیش پای این مولود جدید و معجزه هزاره سوم قربانی کردند، که مرحوم آقای هاشمی و نیز آقای ناطق نوری مصداق بخشی از این قربانی کردن‌ها...


عباس عبدی فعال سیاسی اصلاح طلب در یادداشتی نسبت به رفتار قوه قضاییه با پرونده احمدی نژاد و اطرافیانش اعتراض کرده است. او نوشت: هیچ‌کدام از نحوه مواجهه سیاسی اصولگرایان و دستگاه قضایی با احمدی‌نژاد و چند نفر از اطرافیانش نه‌تنها کمکی به جامعه نمی‌کند، بلکه به طور دقیق بازی در زمینی است که آنان طراحی و اجرا کرده‌اند و قصد دارند حالا که فاصله خود را با کلیت سیستم به حداکثر رسانده‌اند، رنگ و بویی عدالت‌خواهانه و ظلم‌ستیزانه به این فاصله دهند و پرونده سراسر خطای ٨ ساله خود را در سایه این مبارزه‌جویی محو کنند! چه می‌توان کرد؟ در خصوص دستگاه قضایی چند پیشنهاد روشن وجود دارد.

به گزارش کلمه، این فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه کسی نمی‌داند اتهامات بقایی به طور دقیق چه بوده؟ از قوه‌ی قضاییه خواست تا جزییات و مستندات پرونده را تا حدودی در اختیار افکار عمومی قرار دهد و می نوسید: دستگاه قضایی کشور به جای آنکه به اتهامات اصلی این افراد به صورت کاملا شفاف رسیدگی کند، وارد مقولاتی می‌شود که مواجهه در این زمینه‌ها به طور قطع به ضرر دستگاه قضایی و نیز کل اصولگرایان است. اگر از یک شهروند عادی بپرسیم که اظهارات و ادعاهای این افراد علیه دستگاه قضایی یا مسائل مشابه دیگر چقدر اهمیت دارد و در مقایسه با تخلفات آشکار در سیاستگذاری‌های اقتصادی کشور کدام مهم‌تر است، به طور قطع هر عقل سلیمی به اهمیت مساله دوم اشاره خواهد کرد. اگر آقای احمدی‌نژاد در اجرای بزرگ‌ترین اقدام مالی تاریخ این کشور یعنی پرداخت یارانه‌ها تخلف آشکار از قانون مرتکب شده و به دلیل این تخلف کل اقتصاد کشور را با بحران مواجه کرده است، باید به این اتهام رسیدگی شود نه آنکه در مورد فلان پرونده چه گفته است و آن را مصداق جرم دانست، ولی این تخلف بزرگ را نادیده گرفت؛ آنان کاملا متوجه هستند که برای رد گم کردن از تخلفات مشابه، دستگاه قضایی و اصولگرایان را وارد معرکه‌های ساختگی کنند که آیا مثلا در زندان به یک یا چند نفر ظلم شده یا نه؟

او در ادامه‌ به قوه قضاییه پیشنهاد می‌دهد: پرونده احمدی‌نژاد را باز کنند. نه درباره کارهای جزیی و اظهارات حاشیه‌ای، بلکه درباره اقدامات مهم او در کشور از جمله در قضیه یارانه‌ها، مسکن مهر و رفتارهای بودجه‌ای او و… و اجازه دهند که هم اتهامات صریح و شفاف طرح شود و هم او از خود دفاع کند.

عباس عبدی در بخش دیگری از نوشته اصول گرایان را خطاب قرار می‌دهد و می‌نویسد: ولی مهم‌تر از نحوه برخورد دستگاه قضایی، نحوه برخورد اصولگرایان است. همانان که او را تا جایگاه معجزه هزاره سوم ارتقا داده بودند، یک‌باره آنان را به عنوان سه دلقک بهاری معرفی می‌کنند! اگر خوب دقت کنیم رفتار اصولگرایان در عرصه سیاسی به ویژه در انتخابات اخیر، تفاوت چندانی با حمایت آنان از احمدی‌نژاد نداشت.

این فعال سیاسی رفتار جدید اصول گرایان در قبال احمدی نژاد را مورد نقد قرار می‌دهد و تاکید می‌کند که اصول گرایان نمی‌توانند حکایت خود از احمدی‌نژاد را به سرعت فراموش کنند و دوره ١٣٨۴ تا ١٣٩٢ را از تاریخ سیاسی کشور و خودشان پاک کنند.

عبدی می‌نویسد: اصولگرایان چنان خود را در این پیروزی سهیم می‌دانستند که فراموش کرده بودند او هیچگاه حاضر نشد آنان را به حساب بیاورد. قضیه وقتی عجیب‌تر شد که بزرگ‌ترین سرمایه‌های خود را پیش پای این مولود جدید و معجزه هزاره سوم قربانی کردند، که مرحوم آقای هاشمی و نیز آقای ناطق نوری مصداق بخشی از این قربانی کردن‌ها بودند. از اکنون آنان دو گروه شده‌اند و در برابر یکدیگر قرار دارند. ولی برخوردهایی که از جانب آنان و در حال حاضر با نزدیکان احمدی‌نژاد و وی می‌شود، ریشه در مشکلاتی دارد که در گذشته وجود داشته است و اجازه نمی‌دهد که برخورد با این افراد به صورت قانونمند و براساس روال آیین دادرسی صورت گیرد و در نهایت نیز مصحلت‌سنجی‌ها جانشین روال منطقی می‌شود و این بیش از همه به نفع این گروه است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.