سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » دومینوی لغو کنسرت‌های موسیقی دوباره به راه افتاد؛ انتقام بازندگان با توقیف شادی م...

دومینوی لغو کنسرت‌های موسیقی دوباره به راه افتاد؛ انتقام بازندگان با توقیف شادی مردم

چکیده : با لغو کنسرت شب گذشته شهرام ناظری در قوچان، مسوولان استانی و ائمه جمعه و جماعات و دادستانی‌ یک بار دیگر پیام خود را به دولت منتخب اعلام کردند که در همچنان بر پاشنه ملوک الطوایفی می‌چرخد. عصر روز جمعه اجرای ناظری‌ها بدون هیچ اطلاع قبلی لغو شد. شهرام ناظری و پسرش حافظ که برای اجرای پروژه "آواز پارسی" راهی سالن کارگران قوچان شده بودند با درهای پلمپ شده این سالن روبرو شدند...


کلمه – گروه اجتماعی: با لغو کنسرت شب گذشته شهرام ناظری در قوچان، مسوولان استانی و ائمه جمعه و جماعات و دادستانی‌ یک بار دیگر پیام خود را به دولت منتخب اعلام کردند که در همچنان بر پاشنه ملوک الطوایفی می‌چرخد.

عصر روز جمعه اجرای ناظری‌ها بدون هیچ اطلاع قبلی لغو شد. شهرام ناظری و پسرش حافظ که برای اجرای پروژه “آواز پارسی” راهی سالن کارگران قوچان شده بودند با درهای پلمپ شده این سالن روبرو شدند.

هیچ کس اطلاعی از علت پلمپ شدن درهای سالن نداشت و انتظار و فشار عصبی شهرام ناظری را روانه بیمارستان کرد. هرچند پلمپ درهای سالن‌ها پس از ساعتها و در پی اعتراض مردم شکسته شد اما حال عمومی ناظری این اجازه را نمی‌داد تا به روی صحنه رود.

این اولین لغو کنسرت در روزهای اخیر نبود، کنسرت حامد همایون قرار بود ۵ و ۶ مرداد در یزد برگزار شود منتهی تنها یک روز پیش از برگزاری این برنامه، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد ضمن لغو این اجرا طی اطلاعیه اعلام کرد که به دنبال تهدیدهای پیدا و پنهان و فشار گروه‌های خاص و به منظور حفظ آرامش و امنیت، اجرای برنامه به زمان دیگری موکول شده است.

در کرج هم قرار بود فریدون آسرایی، اجرایی را ۱۳ مرداد همزمان با جشن میلاد امام رضا (ع) در این شهر برگزار کند، مجوز این اجرا توسط اداره ارشاد کرج صادر شده بود اما به گفته مدیر برنامه‌های فریدون آسرایی روز چهارم مرداد مسئولان ارشاد کرج با برگزارکنندگان این کنسرت تماس گرفتند و عنوان کردند که صلاح نیست این اجرا برگزار شود.

به دنبال لغو کنسرت‌های اخیر، هیئت مدیره خانه موسیقی در واکنش به این اقدام‌های غیرقانونی که طی روزهای گذشته اتفاق افتاده، جلسه اضطراری تشکیل خواهد داد. در سایت خانه موسیقی درباره جلسه اضطراری که قرار است در خانه موسیقی به همین منظور تشکیل شود، آمده است: «در پی لغو کنسرت‌های متعدد در بخش‌های مختلف موسیقی و در شهرهای یزد و قوچان و…و اعمال فشارهای غیرقانونی، هیئت مدیره خانه موسیقی به منظور بررسی وقایع اخیر و در واکنش به این مسائل جلسه اضطراری تشکیل می‌دهد.»

دی ماه سال گذشته شش تشکل دانشجویی خراسان رضوی در نامه‌ای انتقادی به رییس جمهور، با بیان اینکه «بی‌تفاوتی دولت نسبت به اتفاقات مشهد در انتخابات اخیر، همان طنز تلخ پیام‌های این روزهای کشور را در ذهن تداعی می‌نمود که گویا دولت تدبیر و امید مشهد مقدس را خارج از قلمرو دولت خود می‌داند و در قبال وقایع آن مسئولیتی را احساس نمی‌کند.» نوشتند: «جای تردید نیست که این بی‌تفاوتی و تعلل در کابینه‌ دولت تدبیر و امید نسبت به وقایع مشهد بار دیگر نتایج تلخ خود را در انتخابات آتی ریاست جمهوری به دولت اعتدال نشان خواهد داد. گویی اعتدال از منظر دولت حضرت‌عالی به معنای معامله‌ دولت با جناح‌های مختلف سیاسی است و شهر مشهد نیز قربانی معاملات دولت شما شده است.»

در بخشی از این نامه آمده بود: «سکوت و بی‌تفاوتی دولت شما نسبت به قانون‌گریزی‌ها و اعمال خلاف قانون نهادهایی در مشهد که خود را فراتر از قانون می‌دانند، موجب تضییع حقوق انسانی و شهروندی مردم مشهد شده و شهری را که قرار بود پایتخت فرهنگی کشور باشد به ماتم‌کده‌ای در سلطه‌ افراطیون بدل کرده است. به شما یادآور می‌شویم که بی‌تفاوتی نسبت به آن‌چه امروز در مشهد می‌گذرد، دامنه‌ این اتفاقات ناخوشایند را هر روز گسترده‌تر خواهد کرد و بی‌شک مشهد تنها قربانی این بی‌تفاوتی نخواهد بود.»

و درست در زمانه‌ای که نماینده ولایت فقیه در خراسان و امام جمعه مشهد از ناراحتی مردم متدین این شهر از بی‌بند و باری در کنسرت‌های موسیقی سخن می‌گفت، مردم همیشه در صحنه مشهد رای قاطع به رییس جمهور منتخب دادند و دست رد به سینه داماد علم الهدی زدند.

فیلم چند دقیقه شادی جوانان مشهدی مقابل یکی از ستادهای روحانی در شهر مشهد نشان از آن داد که منتظرند خدا شهرشان را آزاد کند!

اما متاسفانه سکوت مسوولان دولتی و مشخصا وزارت ارشاد در مقابل بی قانونی‌ها در لغو کنسرت‌های موسیقی از مشهد پا فراتر گذاشت و اکنون به شهرهای دیگر نیز سرایت کرده است.

شاید این انتقام شکسته خوردگان در انتخابات باشد اما بازندگان در حال تنگ کردن عرصه زندگی به اکثریت ۲۴ میلیونی هستند و کسی پاسخگو نیست.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.