سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » میرحسین موسوی، شیخ مهدی کروبی و بانو رهنورد در حصرند...

میرحسین موسوی، شیخ مهدی کروبی و بانو رهنورد در حصرند

چکیده : پرونده احمدی نژاد یعنی رسیدگی به تخلف ۴۸ هزار میلیارد تومانی دولت دهم و تخلف ۱۲ هزار میلیارد تومانی شخص احمدی نژاد. آیا چیزی از پرونده ترانزیت ۱۸ میلیارد دلار پول و طلا توسط احمدی نژاد و توقیف آن در گمرک ترکیه و مصادره آن تا کنون شنیده اید؟ از پرونده اختلاس میلیاردی خود احمدی نژاد در استانداری اردبیل و ترانزیت سوخت به آسیای میانه با همکاری صادق محصولی چیزی شنیده اید؟ بعد از محمود افغان این محمود احمدی نژاد بود که کشور ایران را در تاریکی محض فرو برد و یاد و خاطره اجداد طاهرینش در حمله به ایران را زنده کرد ...


عباس مجنونی:

روزهای قبل از کودتای انتخاباتی معجزه هزاره سوم (احمدی نژاد) در خرداد ۱۳۸۸ هر وقت به کوه پیمائی در کوههای شمال تهران میرفتم و پادگانهائی که خط الرأس بالاترین ارتفاعات البرز را اشغال کرده بودند می دیدم،با شناختی که از شخصیت احمدی نژاد داشتم، مثل روز روشن وقایع روزهای بعد و خونین شدن آسفالت خیابانهای تهران جهت تحمیل مجدد احمدی نژاد را می دیدم.

حتی در تحلیل های ذهنی خود تا آنجا پیش رفتم که احمدی نژاد کسی است که برای تداوم قدرتی که در خواب خود هم نمی دید روزی روزگاری بر مسند ریاست جمهوری ایران بنشیند، به این راحتی ها دست بردار نیست و حاضر است در صورت عدم پاسخگوئی توسل به میلیشیای نظامی بسیج در سرکوب ملت به همان پادگانهای نوک کوههای البرز متوسل شده و مانند طالبان به تداوم جنگ داخلی برای بقاء بپردازد. چرا که با توجه به شناختی که از تیپولوژی شخصیت های فاشیسم در طول تاریخ داشتم، می دانستم که آنها لمپن هائی حاشیه ای بودند که با طرح شعارهای عوام فریبانه و پوپولیستی به قدرت می رسند و با توجه به سایر ویژگی های این تیپ افراد، دقیقا احمدی نژاد را مصداق یک فاشیست تمام عیار می دانستم که به هیچ قیمتی حاضر به پیاده شدن از مرکب قدرت نخواهد بود.

اجازه حضور مهندس میر حسین موسوی در میتینگ انتخاباتی هواداران وی در ورزشگاه زین الدین داده نمی شود و به همراه هزاران نفر دیگر زیر پل حافظ یک صدا فریاد می زدیم: زیر پل حافظ ، محمود خداحافظ. زیر پل حافظ ، محمود خداحافظ. و نهایتا آنچه از آن وحشت داشتم اتفاق افتاد. احمدی نژاد برای غصب قدرت به کودتا متوسل شد؛ عده ای را با گلوله به دیار باقی فرستاد ، هزاران نفر را به زندان افکند و پاسپورت هزاران نفر دیگر را جهت رهسپاری به آوارگی در دیار غربت زیر بغلشان گذاشت و گفت خداحافظ.

پرونده احمدی نژاد یعنی رسیدگی به تخلف ۴۸ هزار میلیارد تومانی دولت دهم و تخلف ۱۲ هزار میلیارد تومانی شخص احمدی نژاد. آیا چیزی از پرونده ترانزیت ۱۸ میلیارد دلار پول و طلا توسط احمدی نژاد و توقیف آن در گمرک ترکیه و مصادره آن تا کنون شنیده اید؟ از پرونده اختلاس میلیاردی خود احمدی نژاد در استانداری اردبیل و ترانزیت سوخت به آسیای میانه با همکاری صادق محصولی چیزی شنیده اید؟ بعد از محمود افغان این محمود احمدی نژاد بود که کشور ایران را در تاریکی محض فرو برد و یاد و خاطره اجداد طاهرینش در حمله به ایران را زنده کرد.

نباید با یک غوره دچار سردی و با یک مویز دچار گرمی شویم. مانند ساده لوحانی که فریب ژست های ناسیونالیستی و مردم فریبانه احمدی نژاد و رحیم مشائی و حمید بقائی را خوردند و قیچی کردن روبان افتتاح سد سیوند توسط این دو و به زیر آب فرستادن راه شاهی، کوشک داریوش، گورستان سربازان اشکانی ،و کوره های ذوب فلز سه هزار ساله در تنگه بلاغی فارس را فراموش کردند، نباید حافظه تاریخی ضعیفی داشته باشیم.

از بهمن ماه سال هشتاد و نه تا کنون بیش از دو هزار و سیصد روز از حصر بانو زهراءرهنورد و آقایان میر حسین موسوی و حجه الاسلام کروبی میگذرد. حصری که به گفته بسیاری از اهل فن، نه استناد قانونی دارد، نه حجت شرعی و نه توجیه اخلاقی.

از سال ۸۴ به این سو رهبری بی پروا در انتخابات ریاست جمهوری دخالت نمود تا رئیس جمهوری دلخواسته را بر کشد که بی هیچ چموشی نقش رئیس دفتر آقا را بازی کند،معجزه هزاره سوم ( احمدی نژاد) قرار بود آغازی بر دوران نخست وزیری و سلطنت باشد اما بحران عظیمی بر جای گذاشت و عاقبت از مدار ولایت هم خارج شد.

سال ۸۸ ضربه حیثیتی بزرگی بر حاکمیت نظام اسلامی بود. ریزش در هواداران و سکوت نزدیکان رهبری و به نوعی بی طرفی در نزاعی که یک سرش میر حسین موسوی و حجه الاسلام مهدی کروبی و سر دیگرش حاکمیت نظام اسلامی بود،اما آنچه بیشترین صدمات را به قدرت یک پارچه رهبری وارد ساخته است، اتکای صرف به طبقه سرکوب بود.

باز گذاشتن دست نظامیان در همه امور اقتصادی و سیاسی و فرهنگی موجب شده که افراد قدرتمندی فارغ از ساختار نظامی و فرمانبرداری در صحنه سیاست وارد شوند که دیگر در طول رهبری نیستند، بلکه در همسایگی بیت، اعمال نفوذ می کنند و گاه و بیگاه رهبری را با امور واقع شده غافلگیر می کنند مانند (حمله به اصطلاح تروریستی داعش در تهران،شلیک موشک به سوریه،فروش نفت و ….).

میر حسین موسوی, حجه الاسلام مهدی کروبی و بانو دکتر رهنورد به حصر شدند طوری که هفت سال است ارتباطشان با جامعه بریده شده است و ملتی که همواره نسل زمان دکترمحمد مصدق را مورد بازخواست قرار می داد که چرا در زمان ملی شدن نفت، آنها که قیام تاریخی سی تیر را آفریدند در ۲۸ مرداد مصدق را تنها گذاشته و تماشاچی کودتا شدند بار دیگر تاریخ را تکرار و تماشاچی حصر رهبران جنبش شدند.

دولت دکتر حسن روحانی از این زاویه دید در برزخ ایستاده است. دولت اعتدال اگر تنها بر مسئله برجام و اندکی روبراه کردن اقتصاد متمرکز شود و نسبت به سرکوب جامعه مدنی و دستگیری فعالان سیاسی و شکستن حصر موضعی انفعالی اتخاذ کند، زمینه ساز انتقال قدرت به باندهای مافیائی خواهد شد.

شاید این بدترین سرنوشت برای ایران باشد که با افول قدرت استبداد دینی و فقدان جایگزینی دموکراتیک به سیستم مافیائی رسد که رستن از آن به مراتب دشوارتر از استبداد است.

تا صبح چیزی نمانده است، اگر سبزها سحرخیز باشند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.