سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » اطلاعیه دفتر رهبری تکذیب بود یا اعتراف؟...

اطلاعیه دفتر رهبری تکذیب بود یا اعتراف؟

چکیده : این یعنی رهبری در همه‌ی ارکان کابینه دخالت دارد الا در اقتصاد. آنجا هم دخالت نمی‌کند تا بتواند هنگام ضعف اقتصادی و فقر و محرومیت، خود را تبرئه کند و در جایگاه منتقد دولت، نمایندگی محرومان را بر عهده بگیرد. در حالی که اتفاقا دخالت او در همان سه وزارتخانه اول کافیست تا چنان بر اقتصاد کشور تاثیر بگذارد که آن را نابود کند ...


محمدجواد اکبرین:

دفتر رهبری اطلاعیه داده که بر خلاف شایعاتی درباره دخالت او در انتخاب وزیران، ایشان در انتخاب کابینه دخالت نمی‌کند مگر در ۶ وزارتخانه: دفاع، امور خارجه، اطلاعات، علوم، آموزش‌وپرورش و ارشاد اسلامی.

این یعنی رهبری در همه‌ی ارکان کابینه دخالت دارد الا در اقتصاد. آنجا هم دخالت نمی‌کند تا بتواند هنگام ضعف اقتصادی و فقر و محرومیت، خود را تبرئه کند و در جایگاه منتقد دولت، نمایندگی محرومان را بر عهده بگیرد. در حالی که اتفاقا دخالت او در همان سه وزارتخانه اول کافیست تا چنان بر اقتصاد کشور تاثیر بگذارد که آن را نابود کند. در جهانی که مثلا «وزیر خارجه» با دیپلماسی‌اش به نوعی «وزیر اقتصاد» هم هست نمی‌توان گفت من در اقتصاد دخالت نمی‌کنم اما جاهای دیگر باید با نظر من باشد.

با اینهمه اما باید اعتراف رسمیِ دفتر رهبری به دخالت در انتخاب ۶وزیر و وزارتخانه را به فال نیک گرفت؛ چون صریح‌تر از این نمی‌شد گفت: حتی اگر مردم در انتخابات به کسی رای دهند که در فرهنگ و دیپلماسی و امنیت از سلیقه‌ی رهبری دورتر است باز هم همه باید به همان سلیقه‌ی شکست‌خورده تن دهند… و البته تجربه ثابت کرده که تن نمی‌دهند و در متن زندگی‌شان آنچه نمی‌خواهند را دور می‌زنند.

اطلاعیه دفتر رهبری فایده دیگری هم دارد: دست برخی از همسایگانِ رییس‌جمهور را می‌بندد مبادا وسوسه شوند به بهانه رهبری، در بقیه بخش‌های کابینه (که او دخالت ندارد) هم کسانی را بیاورند که لیاقت و صداقت‌شان در شأن رای مردم نیست.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.