سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » انتشار مجموعه مکاتبات محرمانه و سرگشاده مهدی کروبی با مقدمه شیخ شجاع از حصر...

انتشار مجموعه مکاتبات محرمانه و سرگشاده مهدی کروبی با مقدمه شیخ شجاع از حصر

چکیده : اگر ارمغان مبارزه، مقاومت و ایستادگی زمین زدن مستبد یا مستبدان است اما این دستاورد پایان راه نیست. فقدان بلوغ سیاسی در کنار تشنگی قدرت، بستر بروز مستبد یا مستبدان جدیدی را فراهم می سازد. ... در ایران نیز از مشروطه تاکنون همگام با خروج و زمین زدن استبداد، همواره بستر دیگری برای ظهور استبداد نوینی فراهم شده است ...


مجموعه مکاتبات مهدی کروبی اعم از محرمانه و سرگشاده با مقامات نظام، مراجع و نیز بیانیه‌های خطاب به مردم ایشان در چند دهه گذشته در کتابی با عنوان “نامه‌ها” در ده فصل منتشر شد. برای آگاهی بیشتر خوانندگان از دلایل نگارش نامه‌ها در پیشگفتار و پاورقی‌های این کتاب بخشی از خاطرات ایشان نیز نقل گردیده است.

محمدتقی کروبی با اعلام این خبر افزوده است: این کتاب در حال حاضر در آمازون و دیگر کتاب فروشی‌های معتبر موجود است و نسخه جدید آن از دو روز دیگر در دسترس خواهد بود. امکان دریافت نسخه الترونیکی (پی دی اف) در ایران با واریز مبلغی حدود ۱۵ هزارتومان به حساب یکی از مؤسسات خیریه نظیر محک و کودکان کار و ارسال الترونیکی آن فیش به ایمیل اشاره شده در این کلیپ ( ketab@hands.media) فراهم گردیده است.

در بخشی از مقدمه این کتاب که از حصر نگاشته شده است می‌خوانیم: … اگر ارمغان مبارزه، مقاومت و ایستادگی زمین زدن مستبد یا مستبدان است اما این دستاورد پایان راه نیست. فقدان بلوغ سیاسی در کنار تشنگی قدرت، بستر بروز مستبد یا مستبدان جدیدی را فراهم می سازد. … در ایران نیز از مشروطه تاکنون همگام با خروج و زمین زدن استبداد، همواره بستر دیگری برای ظهور استبداد نوینی فراهم شده است. انقلاب اسلامی به برکت خون شهدا، ایثار و فداکاری کم نظیر بهترین فرزندان این کشور در دوران جنگ تحمیلی نوید روزهای روشنی را می داد که متاسفانه چنین نشد و چه غم انگیز است که چنین نشد.

چرایی آن باید به دور از حب و بغض ها مورد مطالعه و بررسی قرار گیرد. بدون تردید همه ی گروه ها و جریان های سیاسی از بدو انقلاب تاکنون در بوجود آمدن چنین وضعیتی سهیم و مسئول اند و به طبع نقش و سهم شان باید مسئولیت خود را در بوجود آمدن چنین وضعی پذیرا باشند.

شرط اول برای اصلاح، پذیرش مسئولیت رفتارهاست. من نیز با قبول مسئولیتم در جهت اصلاح نظام مطابق آرمان های انقلاب و حقوق ملت مندرج در فصل سوم قانون اساسی تلاش کرده و می کنم. خدا را گواه می گیرم که دفاع از حقوق آحاد مردم را نه در زبان بلکه در عمل وظیفه شرعی و ملی خود می دانم، ایران را متعلق به همه ی ایرانیان می دانم و در پیگیری حقوق و آزادی های یکایک مردم، خودی و غیر خودی قائل نبوده و نیستم. عقاید و باورهای خود را از ابتدا تاکنون صریح گفته و می گویم. سعی کرده و می کنم که مردم را با خود همراه کنم اما در نهایت به انتخاب آنان هرچه باشد احترام می گذارم.

خدا را شاکرم که به نزدیکان و مشاورانم هم اجازه ندادم بنام مصلحت و یا حفظ جایگاه و شان مسئولیت هایم مرا از پیگیری امور کسانی که به آنها ظلم شده بود دور نگه دارند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.