سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » واکنش امیرارجمند به موج جدید تهمت‌ها؛ تاسفی بر دستگاه قضا و سپاهی که یادگار باکری...

واکنش امیرارجمند به موج جدید تهمت‌ها؛ تاسفی بر دستگاه قضا و سپاهی که یادگار باکری‌ها بود

چکیده : به موجب اصل ۱۵۶ قانون اساسی، یکی از وظایف قوه قضاییه پیشگیری، رسیدگی و مجازات چنین اعمال و احیا و استیفاء حقوق افراد است نه مشارکت یا معاونت در تحقق این گونه جرائم. معنای ویرانه بودن قوه قضاییه دقیقا همین است. اگر قوه قضاییه اندکی استقلال داشت امکان پیگیری این گونه موارد و رسیدگی به تخلفات و جرائم خبرگزاری فارس و میزان آنلاین و سالم سازی فضای سیاسی وجود داشت ...


دکتر اردشیر امیرارجمند مشاور ارشد میرحسین موسوی در واکنش به موج جدید اتهام‌زنی‌های خبرگزاری سپاه علیه وی و محمدتقی کروبی در صفحه اینستاگرام خود نوشت:‌

در هیاهوی دعوای سپاه پاسداران و قوه قضاییه با برخی رسانه‌ها، خبرگزاری فارس وابسته به سپاه پاسداران فرصت را غنیمت شمرده و برادر گرامی‌ام جناب آقای دکتر کروبی و بنده را نیز از خیل اتهامات واهی و سیل تهمت و افترا بی‌نصیب نگذاشته است.

ردیف کردن انواع اتهام از قبیل وابستگی یا ارتباط با سرویس‌ها و سازمان‌ها و نهادهای خارجی، منافقین، سلطنت‌طلبان، براندازان و هر چه از دید آنها جنبه منفی دارد نسبت به منتقدین سال‌هاست که، در فقدان قوه قضاییه و نهادهای امنیتی مستقل و قانون مدار که بتواند از حقوق شهروندان در برابر اتهام‌زنی‌ها دفاع کند، تبدیل به رویه و نهاد شده است و تقریبا هیچ منتقد تاثیرگذاری از آن بی‌بهره نمانده و البته در وجه وسیع کار کرد خود را نیز از دست داده است. آنچه در این جا قابل تامل جدی است سقوط مشهود و ابتذال عمل نهادهای وابسته به سپاه در چنین اموری است که خود نشانی کوچک از بحران درونی سپاه دارد.

دوم و بسیار مهم تر از آن، انتشار این گونه مطالب که صرفا جنبه سیاسی و جنگ روانی دارد توسط میزان آنلاین خبرگزاری رسمی قوه قضاییه است ( صاحب امتیاز این خبرگزاری مرکز رسانه قوه قضاییه است). به موجب اصل ۱۵۶ قانون اساسی، یکی از وظایف قوه قضاییه پیشگیری، رسیدگی و مجازات چنین اعمال و احیا و استیفاء حقوق افراد است نه مشارکت یا معاونت در تحقق این گونه جرائم. معنای ویرانه بودن قوه قضاییه دقیقا همین است. اگر قوه قضاییه اندکی استقلال داشت امکان پیگیری این گونه موارد و رسیدگی به تخلفات و جرائم خبرگزاری فارس و میزان آنلاین و سالم سازی فضای سیاسی وجود داشت.

اما افسوس که چنین نیست. البته همه راه‌ها بسته نیست و امکان شکایت در خارج از ایران هم برای افراد مقیم خارج وجود دارد و با توجه به سهولت امکان اثبات دروغ بودن اتهامات، محکوم کردن مجرمان به پرداخت خسارت نیز کار دشواری نیست. اما برای ما نیروهای نظامی از جمله سپاه حافظ امنیت و تمامیت ارضی کشور هستند. سپاه با نام باکری‌ها همت‌ها و هزاران شهید بی‌نام و نشان و بسیاری از آنهایی که هنوز هستند و مردانه بر آرمان‌های اولیه سپاه وفادارمانده‌اند عجین است و ما هرگز به خود اجازه نمی‌دهیم در محاکم بیگانه در صدد احقاق حقوق شخصی خود باشیم. اما امید داریم روزی چنین فرصتی در داخل کشور فراهم شود نه از باب اعاده حقوق شخصی بلکه برای کمک به پایان دادن به این رویه مخرب مغایر اخلاق، ضد منافع ملی و تضعیف کننده صلح اجتماعی.

اصل ۵۶ قانون اساسی میگوید” حاکمیت مطلق بر جهان و انسان از آن خداست و هم او، انسان را بر سرنوشت اجتماعی خویش حاکم ساخته است” . اگر آقایان التزام عملی به قانون اساسی داشتند، قوه قضاییه و نهادهای برخاسته از رای مردم مرجع احقاق حق بودند اما اینگونه نیستند. اما خدا یعنی حاکم مطلق خوشبختانه هنوز هست و داور نهایی جز او نیست.

والعاقبه للمتقین


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.