سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » میزان تخلفات نفتی در دولت احمدی نژاد اعلام شد...

میزان تخلفات نفتی در دولت احمدی نژاد اعلام شد

چکیده : مبلغ ۶۰۰ میلیارد تومان نیز از طرف نیروی انتظامی به شرکت ملی نفت بابت صادرات نفت در سال ۹۱ تسویه نشده که حکم این پرونده صادر شده است. در طی سال های ۸۷ تا ۹۱ بهای میعانات گازی تحویلی به شرکت های پتروشیمی به علت تحویل مواد افزودنی داده شده به شرکت های پالایش طی سال های با مبلغ ۳٫۲ هزار میلیارد تومان تسویه نشده است ...


عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه براساس بررسی های دیوان محاسبات تخلفات نفتی دولت گذشته طی سال های ۸۷ تا ۹۱ در مجموع ۲۶٫۸هزار میلیارد تومان بوده است،گفت: یا تخلف از قانون و یا تعلل در تسویه بوده است.

به گزارش خانه ملت، محمدرضا تابش با اشاره به الزام دیوان محاسبات در بودجه سال ۹۶ برای بررسی تخلفات نفتی دولت دهم طی سال های ۸۷ تا ۹۱، افزود: براساس بررسی های دیوان محاسبات ۲۳ هزار میلیارد تومان مربوط به واردات بنزین و نفت گاز بیش از حد مجوزهای قانونی، از طریق معاوضه نفت خام با فرآورده های نفتی طی سال های ۸۷ تا ۸۹ بوده است.

وی با بیان اینکه مبلغ ۶۰۰ میلیارد تومان نیز از طرف نیروی انتظامی به شرکت ملی نفت بابت صادرات نفت در سال ۹۱ تسویه نشده که حکم این پرونده صادر شده است، ادامه داد: در طی سال های ۸۷ تا ۹۱ بهای میعانات گازی تحویلی به شرکت های پتروشیمی به علت تحویل مواد افزودنی داده شده به شرکت های پالایش طی سال های با مبلغ ۳٫۲ هزار میلیارد تومان تسویه نشده است.

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در مجموع ۲۶٫۸هزار میلیارد تومان مربوط به تخلف یا عدم تسویه است که در بحث نیروی انتظامی تخلف بوده که با دادگاه ارجاع شده و حکم آن صادر شده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه برخی تخلفات در گزارش تفریغ بودجه سال های گذشته قرائت شده است، تصریح کرد: مقرر شده در یک جمع تخصصی مقدار تخلف و عدم تسویه جمع بندی شود، البته عدم تسویه نیز تعلل بوده و تخلف کوچک تر است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.