سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نگهبان مجموعه فرهنگستان هنر: اینجا جوان‌ها جمع می‌شدند شلوغ می‌شد؛ بستند!...

نگهبان مجموعه فرهنگستان هنر: اینجا جوان‌ها جمع می‌شدند شلوغ می‌شد؛ بستند!

چکیده : غلامرضا انصاری عضو شورای شهر تهران درباره دلائل محصور شدن رواق فرهنگستان هنر می‌گوید:"من از این رخ دادن این اتفاق بی اطلاع هستم؛ مسلما پس از تعطیلات پیگیر محدود شدن فضا برای استفاده از این مکان خواهم بود. به هر حال مبلمان شهری جزئی از زیبایی یک شهر محسوب می‌شود ما در شورای شهر در اولین فرصت راجع به این موضوع تحقیق خواهم کرد" ...


تلاقی شاعرانه رنگ سفید رواق و سبز بنای فرهنگستان نمونه یک مبلمان شهری در کهن ترین خیابان پایتخت بود که اکنون در “حصر” قرار گرفته است.

شیشه های ضخیم مانع نشستن در مردمی شده است که پیش از این سال ها بر سکوها و کنار حوض آن می نشستند. حال باید رهگذران و شهروندان تهرانی از پشت شیشه های ضخیم؛ خستگی از تن و چشم هایشان بیرون کنند. دلیل کشیدن حصار در ورودی رواق برای کسی روشن نشده است.

سراغ درب اصلی مجموعه فرهنگستان می رویم تا شاید نگهبان مجموعه پاسخی برای ما داشته باشد.

نگهبان مجموعه فرهنگستان پاسخ دادن به خبرنگار را برای خود یک دردسر می داند و در اولین پاسخ را از نمی دانم اینجا تعطیل است آغاز می کند و می گوید: “امروز که فرهنگستان تعطیل است. نمی دانم چرا این حصار ها کشیده اند. ”

کمی که احساس خودمانی بودن می کند و چانه اش گرم می شود می گوید: “به کسی نگویید من گفتم ! این شیشه های ضخیم به خواسته حراست مجموعه کشیده شده می گفتند رواق جزئی از ملک فرهنگستان است این همه آدم چرا شب ها جمع می شود ما هم هر چه تذکر می دادیم بی فایده بود.”

نگهبان فرهنگستان در ادامه به خبرنگار دیده بان ایران می گوید: ” بستن حیاط از سمت خیابان به دلیل تجمع مردم و جوانان بیکار شب ها در این مکان بود موسیقی میزدند و دور هم جمع می شدند. هر چقدر تذکر می دادیم فایده نداشت ظاهرا حراست، نیروی انتظامی با هماهنگی شهرداری تهران این محل را بسته است اما از خودشان بپرسید!”

غلامرضا انصاری عضو شورای شهر تهران در پاسخ به سوال خبرنگار دیده بان ایران درباره دلائل محصور شدن رواق فرهنگستان هنر می گوید:”من از این رخ دادن این اتفاق بی اطلاع هستم؛ مسلما پس از تعطیلات پیگیر محدود شدن فضا برای استفاده از این مکان خواهم بود. به هر حال مبلمان شهری جزئی از زیبایی یک شهر محسوب می شود ما در شورای شهر در اولین فرصت راجع به این موضوع تحقیق خواهم کرد”

دفتر مدیریت مجموعه فرهنگستان علی معلم دامغانی در پاسخ به سوال ما می گوید: امروز که تعطیل است ما هم اطلاعی نداریم! بگذارید بعد از تعطیلات!

چشمان حیرت زده رهگذران شیشه های ضخیمی را می نگرد که کنج زیبا و خلوت خیابان ولیعصر را در بر گرفته است چه آنها که هر روز از کنار این حیاط کوچک و حوض عبور می کنند و چه آنها که دمی در سایه ستون های آن آرمیده اند با تعجب به شیشه های می نگرند که کنج خلوت شان را در حصر کرده است و با نگاه هایشان دنبال پاسخ می گردند!

منبع: دیده‌بان ایران


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.