سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » بازداشت کارآموز سپاه توسط اژه‌ای تکذیب شد، اما فارس و کیهان باز هم یاد آزادی بیان ...

بازداشت کارآموز سپاه توسط اژه‌ای تکذیب شد، اما فارس و کیهان باز هم یاد آزادی بیان و قانون باشند!

چکیده : خبر بازداشت حامد طالبی ابتدا از سوی یاسر جبرائیلی، معاون پژوهشی خبرگزاری فارس منتشر شد که وزارت اطلاعات را عامل احضار و بازداشت طالبی معرفی کرده بود. با این حال پس از فضاسازی فراوان مشخص شد که احضار و نه بازداشت او چند ساعته بوده است...


کلمه – گروه خبر: پس از فضاسازی رسانه ای سپاه با انتشار خبری که این رسانه مدیران خود را از عوامل طراحی حمله به رییس جمهور در روز قدس معرفی کرد که احضار و بازداشت شدند، محسنی اژه ای این خبر را تکذیب کرد.

به گزارش کلمه، خبر بازداشت حامد طالبی ابتدا از سوی یاسر جبرائیلی، معاون پژوهشی خبرگزاری فارس منتشر شد که وزارت اطلاعات را عامل احضار و بازداشت طالبی معرفی کرده بود. با این حال پس از فضاسازی فراوان مشخص شد که احضار و نه بازداشت او چند ساعته بوده است.

با این حال اژه ای اعلام کرد که هیچ خبرنگاری و هیچ یک از نام های مطرح شده طی روزهای اخیر بازداشت نشده اند و خبر بازداشت آن ها تکذیب میشود.

اما در فاصله انتشار و تکذیب این خبر از سوی اژه‌ای روزنامه کیهان با تیتر یک «کارنامه خالی از اقدام و عمل با بستن دهان منتقدان پر نمی شود.» منتشر شده بود.

ماجرایی که باید آن را تحرک پیشگیرانه با همدستی سپاه و قوه قضاییه برای مقابله با دولت برای برخورد با عواملی دانست که از آنان به عنوان دست اندرکاران حمله به دولت یاد می شود.

رسانه سپاه در واکنش به تکذیبیه قوه قضاییه اعلام کرد: از آنجا که دو خبرنگار مذکور یعنی آقایان طالبی و علی اکبری طی دیروز و امروز(سه شنبه و چهارشنبه) به ساختمان نهاد دولتی مذکور احضار شده و در آنجا برای ساعت های متمادی مورد بازجویی قرار گرفته اند و حتی از آنها خواسته شده که روز پنجشنبه ساعت ۱۰ صبح مجدداً مراجعه کنند،تفسیر حقوقی اظهارات سخنگوی محترم قوه قضائیه این است که دستگاه قضایی دستوری برای احضار، جلب و بازداشت این دو نفر صادر نکرده و نهاد امنیتی مذکور بدون حکم قضایی این کار را انجام داده که قطعاً خلاف قانون است.

رسانه سپاه با استناد به تکذیبیه محسنی اژه ای گفته است: بر اساس سخن صریح سخنگوی قوه قضائیه، مراجعه امروز پنجشنبه دو خبرنگاران خود به نهاد امنیتی مذکور را لغو نموده تا روشن شود ماموران این نهاد بر اساس کدام حکم قضایی اقدام به احضار و بازجویی از این دو خبرنگار کرده اند و در صورت مشخص شدن هرگونه اقدام خلاف قانون، حق خود برای پیگیری قانونی را محفوظ خواهد داشت.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.