سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

پشت صحنه این همه دعوا!!

چکیده : روند رای مردم مشخص بود و در ۲۹ اردیبهشت محرز گردید، آقای روحانی رئیس جمهور منتخب مردم ایران شد، اما آن انتظار (تمکین به رای مردم) از آن جماعت، مانند گذشته بیهوده بود و آنها نه تنها رای مردم را نپذیرفتند بلکه بر شدت حملات و هتاکی های خود افزودند و علناً به دو قطبی سازی جامعه فرمان دادند ...


علیرضا کفایی:

به نام خدا
در اثنای انتخابات و بخصوص در مناظره ها تلویزیونی، حرکات مرموز و ساختار شکنانه ای توام با دروغ و ریا و به قصد فریب دادن مردم برای بدست آوردن رای به هرقیمتی، از سوی دو کاندیدای مطرح اصولگرایان (رئیسی و قالیباف) مشاهده می شد و به تدریج آن یکی کاندیدای غیر مطرح (میرسلیم) هم در صف آنها قرار گرفت و به هر وسیله ای متوسل می شدند تا دکتر روحانی را ترور سیاسی کنند، تریبونهای بسیاری هم همداستان و هم قسم با این سه نفر کوششهایی را آغاز کردند تا جایی که حتی گذشته انقلاب را هم زیر سوال بردند که در بعضی از موارد توهینی این جماعت، گاهی این تصور پیش می آمد که مگر اینها ایرانی نیستند و یا مگر به آرمانها و ارزشهای انقلاب پایبند نیستند که اگر نیستند چگونه تائید شده اند و اگر هستند چرا این همه تخریب می کنند؛ و هر چه پیشتر می رفتیم جو غالب حمایت از اصلاح طلبان و دکتر روحانی بود و روز به روز فزونتر می شد و جماعت جمنا و آن سه کاندیدایشان بیشتر مطرود و مورد نفرت قرار می گرفت، انتظار می رفت پس از انتخابات همه آن قضایا و تهمتها و دروغها و بی اخلاقی ها کنار گذاشته شود و هر کس رئیس جمهور شد به احترام رای مردم او را حمایت کنند.

روند رای مردم مشخص بود و در ۲۹ اردیبهشت محرز گردید، آقای روحانی رئیس جمهور منتخب مردم ایران شد، اما آن انتظار (تمکین به رای مردم) از آن جماعت، مانند گذشته بیهوده بود و آنها نه تنها رای مردم را نپذیرفتند بلکه بر شدت حملات و هتاکی های خود افزودند و علناً به دو قطبی سازی جامعه فرمان دادند، در اهانت به دکتر روحانی و رای مردم هیچ ملاحظه ای نه از دین و نه از انقلاب و نظام را نکردند و عریان و بی پروا و با اطمینان از اینکه در امنیت هستند و کسی جرات تعرض به آنها را ندارد و در کف خیابان و از محافل رسمی و غیر رسمی و با بدترین شیوه های ممکن و بی سابقه ترین اهانتها بر دکتر روحانی و رای مردم تاختند.

این سوال و این حق برای ملت محفوظ است که اگر بر فرض شما انتخاب می شدید و یک در هزار این اعتراضات امروزی شما و نه توهین، را حامیان دکتر روحانی می کردند با آنها چه می کردید؟
سال ۸۸ مگر مردم چه گفتند؛ نه توهینی و نه هتکی بلکه در سکوت اعتراض کردند و آنها را به گلوله بستند و پرونده سازی کردند و یاران انقلاب را زندانی و حصر و ممنوع کردند و افرادی از حقوق اجتماعی و سیاسی محروم شدند و برخی ضربه های اقتصادی دیدند و ….. و آن که آمد یا آوردند و رئیس جمهورش کردند، فجایعی آفرید که تا سالهای سال بهبودی در اقتصاد و سیاست و فرهنگ و اخلاق و مهمتر در اعتماد مردم پدید نخواهد آمد و معلوم شد که آن حقیر تازه به دوران رسیده و خوش رقصشان، طبلی توخالی و منحرف بوده و به جایی رسیدیم که غذا در برابر نفت بود و در آستانه جنگ قرار گرفتیم.

نمی خواهیم جواب دهید که نمی دهید و اساساً جوابی ندارید جز تهدید! آن دوران را هم کاری نداریم که ناجوانمردانه با آنکه نزدیک النظر بودید حاضر نیستید مسئولیت آن را بعهده بگیرید.! خسارتها و هدر رفت سرمایه های کشور را هم مطالبه نمی کنیم و می دانیم تقصیر خود را می دانید ولی غرور و نفس شیطانی اجازه عذر تقصیر نمی دهد.!

سخن امروز ما این است چه خبری پشت پرده است و روحانی در مورد کدام مسئله حاضر نیست کوتاه بیاید که این همه پریشان و آشفته شده اید؟ شما که می دانستید روحانی رئیس جمهور می شود، مگر قرار است چه اتفاقی بیفتد؟

درد شما رئیس جمهور نشدن رئیسی نیست که خود خوب می دانستید امکان ندارد مردم به او رای دهند، در آینده هم امکان ندارد مردم ایران به وی و یا افرادی از این سنخ رای دهند و اما آنچه را که در این فضا سازی ها و غوغا به پا کردنها و فحاشی ها تعقیب می کنید علامت این است که از مسئله ای نگرانید و البته نوچگانی چون این مداحان وقیح و زبان به فحش و قلم به مزد و آتش به اختیار و تریبون به اختیار مانند مطیعی که معلوم است در کجا و بدست چه کسانی و در چه کلاسهایی تربیت شده اند نه ماجرا را می دانند و نه قدرت درک مسائل را دارند، اینان دلخوشند به همین فحش دادنها و مزد گرفتنها، قرآن بر نیزه می کنند و خون حق می ریزند و نمی دانند که علی نماز هم می خواند.!

توجیه گران بی درک این جماعت هم، اصل ماجرا را نمی دانند مانند حداد و یامین پور، آنها هم قرآن بر نیزه کردن آن گروه بیسواد را توجیه می کنند.

بالاتر از اینها مشکلاتی دارند و از موضوعی در رنج و نگرانند. این همه دعوا برای آن است که روحانی محکم و راسخ و شجاعانه در برابر آنها ایستاده و اجازه پیاده کردن آن موضوع را نمی دهد.
اما موضوع چیست؟ هر کس هر حدسی می تواند بزند و تحلیلی کند ولی هر چه هست بسیار مهم و کلیدی است.!

چون حدس است و نه یقین لذا نمی توان گفت که آشوبی در پی دارد ولی خود تحلیل کنید که پشت این همه ماجرا چه مسئله و یا مسائلی می تواند باشد.!

بعضی از مسئولین که سالها صدارت دارند پیر و فرتوت شده اند و بعضی با بیماریهایی دست به گریبانند و مردم هم راه دیگری انتخاب کرده اند.

تا خدا چه خواهد و چگونه کارسازی کند و حکم چه فرماید که حاکم مطلق اوست، باید منتظر حکم ماند و اطمینان داشته باشید آن یگانه، مخلوقاتش را تنها نخواهد گذاشت و البته دنیا هم دار مکافات است و خداوند دارد خدایی می کند، هر کس را بخواهد عزت می دهد و هرکس را بخواهد ذلت.

راه خود را می رویم و به حکم خدا اطمینان داریم و روحانی هم بداند تنها نیست، مردم همراه اویند و خداوند همچنانکه تا کنون او را استوار گردانده، یاور اوست و می بینیم که در این تلاطمها چه زیبا او و یارانش را عزت می دهد و دشمنش را خوار و ذلیل می سازد و افشا می کند.

علی برکت الله


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.