سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آیت‌الله احمدی شاهرودی: توهین به رییس جمهور اقدام برنامه ریزی شده بود/ این اقدام خ...

آیت‌الله احمدی شاهرودی: توهین به رییس جمهور اقدام برنامه ریزی شده بود/ این اقدام خلاف وحدت ملی و مصالح عمومی نظام و کشور است

چکیده : این اقدام خلاف وحدت ملی و مصالح عمومی نظام و کشور است و موجب می‌شود عده‌ای که با اصل نظام مشکل دارند از این وضعیت سواستفاده کنند و وارد ماجراهایی شوند. به نظر می‌رسد این اقدام هدایت شده و برنامه ریزی شده بوده است، لذا از قوه قضاییه انتظار می‌رود با تمامی دست اندرکاران این جریان اعم از مباشرین و عاملین و مسببین برخورد قاطع و عاجل را بنماید...


آیت‌الله محمد حسین احمدی شاهرودی نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری از حرمت شکنی برخی افراد نسبت به رئیس جمهور در راهپیمایی روز قدس انتقاد کرد.

آیت‌الله محمد حسین احمدی شاهرودی نماینده مردم استان خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار آراس با اشاره به توهین به رئیس جمهور و برخی از مسئولین در راهپیمایی قدس اظهار داشت: شکی نیست یکی از گناهان کبیره اهانت به مومن و تحقیر مومن است. پیامبر اکرم (ص) می فرمایند: “مَنْ أَهَانَ لِی وَلِیّاً فَقَدْ بَارَزَنِی بِالْمُحَارَبَهِ” کسی که به یکی از دوستان ما اهانت کند همانا آشکارا با من به جنگ برخاسته است .

او ادامه داد: این اقدام نابخردانه و کینه توزانه عده ای اندک که در راهپیمایی روز قدس در ماه مبارک رمضان به رییس جمهور و برخی دیگر از مسئولین اهانت و توهین کرده اند، هم مصداق فعل حرام شرعی و معصیت الهی است و هم مصداق فعل مجرمانه است که از نظر قانونی قابل تعقیب است و نیاز به شاکی خصوصی هم ندارد و اگر این افراد دستاویزشان آتش به اختیار بودن است که رهبری فرموده اند باید بدانند این اقدام بر خلاف نظر مقام معظم رهبری است زیرا ایشان کرارا از فحاشی، شعار دادن علیه مسئولین به ویژه سران قوا نهی فرمودند.

نماینده مردم استان خوزستان در مجلس خبرگان رهبری به سخنرانی رهبری در سال ۹۱ اشاره کرد و بیان داشت: مقام معظم رهبری در سخنرانی ۲۸ بهمن سال ۹۱ به صراحت فرمودند: اینکه گله گزاری کردن از برخی مسئولین و سران موجب نشود عده‌ای راه بیافتند علیه این و آن شعار دادن. بنده با این کارها مخالفم.

آیت‌الله احمدی شاهرودی تاکید کرد: این اقدام خلاف وحدت ملی و مصالح عمومی نظام و کشور است و موجب می‌شود عده‌ای که با اصل نظام مشکل دارند از این وضعیت سواستفاده کنند و وارد ماجراهایی شوند.

وی در پایان یادآور شد: به نظر می‌رسد این اقدام هدایت شده و برنامه ریزی شده بوده است، لذا از قوه قضاییه انتظار می‌رود با تمامی دست اندرکاران این جریان اعم از مباشرین و عاملین و مسببین برخورد قاطع و عاجل را بنماید.

آیت الله احمدی شاهرودی قاضی با سابقه بیش از سه دهه در سیستم قضایی کشور بود که اخیرا از دیوان عالی کشور استعفا داده است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.