سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آسیب‌دیده کهریزک خطاب به حیدری‌فر: وقتی بازداشتی سابق کهریزک را در اوین دیدی چه ح...

آسیب‌دیده کهریزک خطاب به حیدری‌فر: وقتی بازداشتی سابق کهریزک را در اوین دیدی چه حالی داشتی؟

چکیده : سال ۸۸ را به یاد بیاورید، جایی به نام کهریزک. در آن سال من و برادرانم را به آنجا منتقل کردید به جایی که اسم بازداشتگاه را هم نمی‌شود بر آن گذاشت. به جایی که برای قاتلان و جنایتکاران هم حق نیست چه برسد به کسانی که حق خود را می خواستند. آقای حیدری فر قطعا شما لحظه ای هم نمی‌توانید شرایط آنجا را درک کنید. شما در زندان هستی ولی نه در جایی به مانند کهریزک...


کلمه-گروه خبر: خبر به زندان رفتن حیدری‌فر، قاضی جنایت کهریزک دوباره خاطرات فاجعه‌ای را زنده کرده‌ است که دستگاه قضا و حاکمیت نتوانست با اجرای عدالت بر زخمش مرهم نهد.

به گزارش کلمه، هرچند محسنی اژه‌ای روز گذشته خبر داد که حیدری‌فر به دلیلی غیر از اتهامش در پرنده کهریزک به زندان رفته است اما هم بندی شدن با مجید مقدم، از قربانیان کهریزک دوباره بوی عفونت این جراحت درمان نشده را بلند کرده است.

«عصای دست مرتضوی» در بدو ورود به بند، به مجید مقدم توجه نمی‌کند اما در نهایت طاقت نمی‌آورد، به سراغ وی می‌رود و حلالیت می‌طلبد.

هرچند به نظر می‌رسد کسی نیست که پاسخ دهد چرا فردی اختلاسگر می‌تواند در مسند قضاوت در دستگاه قضا بنشیند و فرمان‌های دیکته شده را اجرا کند اما می‌توان همچنان به دست تقدیر امید داشت که کسی را از عدالتش گریزی نیست.

پرونده کهریزک هم مانند تمامی پرونده های جنایات تاریخ مختومه نخواهد شد مگر با ورود عدالت و قاطعیت. پرونده جنایت کهریزک هم ماننده تمامی پرونده‌های جنایات تاریخ موی دماغ ظالمان خواهد ماند تا روزی که آمران و عاملان حقیقی این ماجرا به مجازات اعمال خود برسند و مسئولیت عملکرد خود را به عهده بگیرند.

انتشار خبر بازداشت حیدری‌فر و حکم ۱۵ ساله حبسش ابتدا نام کهریزک و سپس نام سعید مرتضوی را به اذهان متبادر می‌کند. از همین روست که مسعود علیزاده، از آسیب‌دیدگان فاجعه کهریزک در واکنشی خطاب به حیدری‌فر نوشته است: آقای حیدری فر قطعا شما لحظه ای هم نمی توانید شرایط آنجا را درک کنید. شما در زندان هستی ولی نه در جایی به مانند کهریزک.

مسعود علیزاده نخستین بار اواخر تیر ۸۸ در اوین و خطاب به سعید مرتضوی از شکنجه و شرایط غیرانسانی در کهریزک سخن گفت و تمامی تهدید‌ها برای وادارکردن او به سکوت از‌‌ همان روز آغازشد. او از بازداشت شدگان کهریزک بود و همچون زنده یادان محسن روح الامینی، امیر جوادی فر، محمد کامرانی و رامین آقازاده قهرمانی در این بازداشتگاه شکنجه شد اما نمرد تا شهادت دهد.

وقتی او را با زخم‌های عفونت کرده از کهریزک به اوین بردند و در حضور سعید مرتضوی دربارهٔ شکنجه‌های کهریزک سخن گفت مرتضوی او را تهدید کرد که نباید دربارهٔ اتفاقات این بازداشتگاه با کسی سخن گوید و پس از آنکه پذیرفت دربارهٔ همه چیز سکوت کند برای مداوای زخم‌های عفونت کردهٔ سرش، صورتش، دست‌ها و پا‌هایش به بهداری اوین فرستاده شد. اما این جوان پس از آزادی سکوت نکرد و با وجود تمامی خطراتی که او را تهدید می‌کرد از سعید مرتضوی شکایت کرد.

مسعود علیزاده در یادداشتی پس از انتقال حیدری‌فر به بند ۸ زندان اوین، خطاب به وی نوشته است: سال ۸۸ را به یاد بیاورید، جایی به نام کهریزک. در آن سال من و برادرانم را به آنجا منتقل کردید به جایی که اسم بازداشتگاه را هم نمی‌شود بر آن گذاشت. به جایی که برای قاتلان و جنایتکاران هم حق نیست چه برسد به کسانی که حق خود را می خواستند. آقای حیدری فر قطعا شما لحظه ای هم نمی توانید شرایط آنجا را درک کنید. شما در زندان هستی ولی نه در جایی به مانند کهریزک. قطعا شما را مثل من از پا آویزان نمی کنند. قطعا شما را مثل من با قفل و لوله نمی زنند. قطعا به شما برای یک شبانه روز فقط نصف سیب زمینی نمی دهند قطعا جای شما برای خواب کم تر از نیم متر نیست. قطعا شما را در قفس نمی کنند. قطعا جان شما را نمی گیرند. راستی وقتی مجید مقدم بازداشتی سابق کهریزک را در بند ۸ اوین چشم در چشم دیدی چه حالی داشتی؟؟ هیچ وقت فکرش را نمیکردی در جایی بازداشت باشی که یکی از آسیب دیدگان کهریزک هم آنجا باشه!
بله آقای حیدری فر شما این لحظات را هرگز درک نخواهید کرد شما نمی توانید لحظه ای حال مادرانی که جگر گوشه هایشان را به خاطر شما از دست دادند درک کنید.

شاید فردایی دیگر باز شما را آزاد کنند ولی دنیا دار مکافات است و تاوان گناهانتان را می دهید. دست بالای دست بسیار است و همیشه حق بر ناحق پیروز خواهد شد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.