سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » سردار جوانی؛ وارد فتنه‌ای با مختصات عجیب و غریب می‌شویم...

سردار جوانی؛ وارد فتنه‌ای با مختصات عجیب و غریب می‌شویم

چکیده : یدالله جوانی که خود بر خلاف دستور صریح امام و قانون اساسی از عناصر و عوامل وارد کردن نهاد سپاه به امور سیاسی و جناحی است بدون ذکر نام از حسن روحانی و جریان حامی وی آنان را به مقابله و برخورد با اندیشه‌های امام متهم کرد و نوشت: برخی از انقلابیون و نام یافتگان در کنار امام، به کلی آخرت را فراموش کرده، با نظام، به پیروی از امام، به دنبال ساخت یک حکومت و جامعه سکولار هستند ...


کلمه – گروه خبر: سردار یدالله جوانی مشاورنماینده ولی فقیه در سپاه با حمله به جریان پیروز انتخابات از ورود به فتنه‌ای با مختصات عجیب و غریب خبر داد.

به گزارش کلمه، وی در سرمقاله روزنامه جوان در توضیح این ادعای خود تاکید کرده که مشخص است که از آدم‌هایی که از محصورین به عنوان خادمان و بهترین فرزندان ملت یاد می‌کنند نطفه‌های چه فتنه‌هایی در حال بسته شدن است!

یدالله جوانی که خود بر خلاف دستور صریح امام و قانون اساسی از عناصر و عوامل وارد کردن نهاد سپاه به امور سیاسی و جناحی است بدون ذکر نام از حسن روحانی و جریان حامی وی آنان را به مقابله و برخورد با اندیشه‌های امام متهم کرد و نوشت: برخی از انقلابیون و نام یافتگان در کنار امام، به کلی آخرت را فراموش کرده، با نظام، به پیروی از امام، به دنبال ساخت یک حکومت و جامعه سکولار هستند.

سردار جوانی هچمنین روحانی را متهم کرده است که در زمان رقابت های انتخاباتی تحت پوشش مبارزه و رقابت با رقیب به مقابله با آرا واندیشه های امام روی آورد.

به گزارش کلمه، سپاه پاسداران در جریان انتخابات استفاده از امکانات خود به حمایت همه جانبه مادی و نیروی انسانی از رییسی پرداخت اما به دلیل همسو نبودن دولت برگزار کننده انتخابات امکان تغییر نتیجه شبیه سال ۸۸ فراهم نبود.

استفاده از پول و امکانات فنی و نیروی انسانی سپاه و نیز بهره‌گیری از امپراطوری رسانه‌ای این نهاد با بودجه بیت‌المال بخشی از اقدامات خلاف قانون و شرع سپاه در حمایت از یک کاندیدا بود؛ مساله‌ای که حسن روحانی در جریان مبارزات انتخاباتی به آن اشاره کرد و گفت نباید با پولی که برای امنیت مردم تخصیص یافته است را خرج انتخابات کرد. وی همچنین در یکی از سخنرانی‌های خود ضمن اعتراض به استفاده از پادگان‌ها و اتوبوس‌ها و امکانات نهادهای خاص تاکید کرد آنها را به پای میز حساب خواهد کشید. اگرچه شاید یکی از دلایل حمله های شدید این نهادها فرار از پاسخگویی درباره عملکرد خود باشد اما در بسیاری موارد همچون انتخابات ۸۸ این نهادها برنامه های آینده خود را ( ایجاد فتنه و بستن فضا و …) در قالب پیشگویی بیان می کنند و از این منظر هشیاری جریان های سیاسی و دولت و مردم ضروری به نظر می رسد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.