سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

تمام آن نام‌ها مستعار بود

چکیده : محتویات و اسناد پرونده‌هایی که تقلب را در سه مقطعِ قبل، حین و بعد از انتخابات بررسى کرده بود؛ با حمله نیروهاى شما به دفتر "کمیته صیانت از آراء" به غارت رفت؛ بعدها حتی به منزل یکی از دبیران کمیته صیانت از آراء (مرتضی الویری که امسال هم در شورای شهر تهران انتخاب شد) ریختند و خانه‌اش را شخم زدند مبادا چیزی جا مانده باشد و خودش را هم به زندان بردند! لطفا به جاى «صدبار» پرسیدن، یکبار و یک سؤال از غارتگران بپرسید؛ هر چند وقتى اسناد، به غارت مى‌روند و پیگیران به زندان، باید همان یک سوال را هم از خودتان بپرسید ...


محمدجواد اکبرین:

در این ۸سال که از آن خردادِ غریب می‌گذرد قاضی و مُفتی، پرونده‌ی آن روزها را هزار بار گشوده و حکم صادر کرده‌اند اما یکبار متهم را به محکمه نخواسته‌اند.

۴سال پیش شبی از شب‌های ماه رمضان، رهبری در افطاری‌اش با دانشجویان گفت: «آن کسانى که فکر می‌کردند در انتخابات تقلب شده، چرا براى مواجهه با تقلب، اردوکشى خیابانى کردند؟ چرا این را جواب نمی‌دهند؟ صد بار ما سؤال کردیم؛ نه در مجامع عمومى، نخیر، به شکلى که قابل جواب دادن بوده؛ اما جواب ندارند. خب! چرا عذرخواهى نمی‌کنند؟” (۶مردادماه۹۲)

همان شب با مقاله‌ای در “جرس” به این پرسش پاسخ دادم. حالا دیدم در سخنرانیِ دیشب، دوباره یاد انتخاباتِ ۸۸ کرده‌اند. من هم دوباره از همان پاسخ یاد می‌کنم. گویا گوشِ سنگین، صدای سنگین‌تر می‌طلبد:

۱- آقای خامنه‌ای می‌گوید «صد بار ما سؤال کردیم»! به جاى زحمت «صدبار» پرسیدن، محکومانِ بى‌محاکمه را از حصر رها کنید و در یک محکمه‌ی عمومى با حضور هیئت منصفه حاضر کنید و سپس منتظر پاسخ خود باشید.

۲- محتویات و اسناد پرونده‌هایی که تقلب را در سه مقطعِ قبل، حین و بعد از انتخابات بررسى کرده بود؛ با حمله نیروهاى شما به دفتر “کمیته صیانت از آراء” به غارت رفت؛ بعدها حتی به منزل یکی از دبیران کمیته صیانت از آراء (مرتضی الویری که امسال هم در شورای شهر تهران انتخاب شد) ریختند و خانه‌اش را شخم زدند مبادا چیزی جا مانده باشد و خودش را هم به زندان بردند! لطفا به جاى «صدبار» پرسیدن، یکبار و یک سؤال از غارتگران بپرسید؛ هر چند وقتى اسناد، به غارت مى‌روند و پیگیران به زندان، باید همان یک سوال را هم از خودتان بپرسید.

۳- می‌گویید: «البته در حاشیه و گوشه و کنار ممکن است مسائلی روی داده باشد اما نباید مسئله اصلی (فتنه) بخاطر این مسائل گم شود». مهمترین نقطه اختلاف ما با شما دقیقا همین جاست؛ کشتار دهها معترض، قتل و شکنجه برخى معترضان در کهریزک و سپس مرگ ناگهانیِ پزشک این بازداشتگاه، به هیچوجه «حاشیه و گوشه و کنار» نیست؛ بازداشت ۴هزار معترض! (علیرضا جمشیدی، سخنگوىِ وقت قوه قضاییه/۲۰مرداد۸۸) «حاشیه» نیست متن ماجراست!

۴- آنکه باید «عذرخواهی» کند کسی است که همان روزِ اول، پیام تبریک «رأی ۲۴میلیونیِ احمدی‌نژاد» را دقیقا با ذکر عدد! صادر کرد، با این توهم که کسی روی حرفش حرف نمی‌آورد؛ و میلیون‌ها معترض را به داوریِ شورای نگهبانی ارجاع داد که خودش رقیب بود و متهم به تخلف و تقلب.

بفهمید که در تمام این ۸سال، تمام این نام‌ها که بر برگه‌‌های رأی نوشتیم همان بود که ۸۸ نوشتیم. نامِ این منتخبان که می‌‌دیدید همه «اسم مستعار» بود!


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.