سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » چرا اصولگرایان می‌ترسند از واژه «تقلب» استفاده کنند؟...

چرا اصولگرایان می‌ترسند از واژه «تقلب» استفاده کنند؟

چکیده : همه آنچه اصولگرایان و آقای رئیسی می‌گوید معنایش این است که دولت در انتخابات «تقلب» کرده است.‌ آنهم در شرایطی که بر سر هر صندوق رای سه ناظر از شورای نگهبان وجود داشت. اما آنها «جرات» بیان لفظ «تقلب» را ندارند، چرا که هشت سال است به همین خاطر دیگران را کوبیدند و سه نفر با همین مستند در حصر بسر برده و اصولگرایان از همین واژه نان‌ها خوردند. برای همین ناچارند از الفاظی مانند «تخلف»، «تقلب محدود» یا «مهندسی انتخابات» تولید و استفاده کنند ...


اگر تا پیش از این واژه «مهندسی انتخابات» یکی از عبارات ممنوع بود، اما به حمدالله به یمن وجود احمدی‌نژادی‌ها و آقای رئیسی خط قرمز آن هم برداشته شد. قبل از انتخابات تیم احمدی‌نژاد مرتبا از «مهندسی انتخابات» حرف زدند و آقای رئیسی که مشخص است نتیجه انتخابات او را شوکه کرده می‌گوید: «مهندسی کردن مشارکت مردم امری ناپسند است.»

آقای رئیسی امروز می‌گوید: «من از شورای نگهبان و قوه قضاییه می‌خواهم نگذاریم حق الناس پایمال شود. اگر به این مهندسی آراء مردم رسیدگی نشود به اعتماد مردم خدشه وارد می‌شود.»

اما خود او قبل‌ترها در ۹ دی از «فتنه کسانی گفته بود که رای نیاورده‌اند: «این بار فتنه از ناحیه کسانی که رای نیاوردند شروع شد. آنها موضع تقلب در انتخابات را اعلام کردند. مساله تقلب در انتخابات برای ایجاد تردید در دل مردم و کسانی که ۳۰ سال به سلامت امور در کشور، به مسئولان اعتماد داشتند کلید زده شد» (سالگرد ۹ دی)

این در شرایطی است که شورای نگهبان در این انتخابات علی القاعده در طرف مقابل دولت قرار داشت و حتی دوستان آقای رئیسی معتقد بودند قرار است روحانی را ردصلاحیت کند. تصور کنید، اعضای شورای نگهبان از اعضای مجمیر سئوال بردن انتخابات پنجه در صورت نظام کشیده شد» امروز چه می‌گفتند؟

همه آنچه اصولگرایان و آقای رئیسی می‌گوید معنایش این است که دولت در انتخابات «تقلب» کرده است.‌ آنهم در شرایطی که بر سر هر صندوق رای سه ناظر از شورای نگهبان وجود داشت. اما آنها «جرات» بیان لفظ «تقلب» را ندارند، چرا که هشت سال است به همین خاطر دیگران را کوبیدند و سه نفر با همین مستند در حصر بسر برده و اصولگرایان از همین واژه نان‌ها خوردند. برای همین ناچارند از الفاظی مانند «تخلف»، «تقلب محدود» یا «مهندسی انتخابات» تولید و استفاده کنند.

حالا چاه کن در ته چاه افتاده و دوستان اصولگرا امروز به همان چیزی متهم شدند که دیگران را به آن متهم می‌کردند. اما آنها ناچارند با «خجالت» واژه سازی کنند.

همانطور که در مورد «حصر» عیسی قاسم (رهبر شیعیان بحرین) ناچار شدند از عبارت «اقامت اجباری» استفاده کنند. زهی خیال باطل. آنها فراموش کردند در عصری زندگی می‌کنند که همه چیز ثبت و ضبط است و با یک سرچ ساده در مقابل چشم همه قرار می گیرد/ خبرخوانی روز


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.