سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » امیرارجمند: حاکمیت به خواسته‌ها و شعارهای اکثریت توجه کند...

امیرارجمند: حاکمیت به خواسته‌ها و شعارهای اکثریت توجه کند

چکیده : آقای رئیسی فرمودند که ما ۱۶ میلیون رای داریم باید رای ما در نظر گرفته شود، باید به ایشان پاسخ داده شود که بله شما و دوستان شما و هسته سخت قدرت هم باید ۲۴ میلیون رای ملت را در نظر بگیرند. شعارهایی که مردم در تمام اجتماعات و تظاهرات تکرار کردند که خواستار رفع حصر هستند پس این مساله‌ای که به منافع ملی مربوط است و پارادایم و الگویی در کشور برای تصحیح قرار می‌دهد. امیدواریم که آقای خامنه‌ای هر چه زودتر به این خواست عمومی گردن بگذارد و آن را عملی کند ...


کلمه – گروه خبر: در میان شعارها و خواسته‌هایی که در گردهمایی‌های انتخاباتی حسن روحانی در شهرهای مختلف ایران توسط مردم مطرح شد مطالبه رفع حصر میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد و پایان دادن به ممنوع‌التصویری محمد خاتمی مرتبا تکرار می‌شد.

مشاور میرحسین موسوی دراین‌باره به رادیو فردا می‌گوید: شعارهایی که در انتخابات و مبارزات انتخاباتی داده شد، نشان می‌دهد که این مساله به صورت وسیع و گسترده مطالبه همه مردم است و تنها مساله حقوق سه نفر نیست. مساله این است که این نماد مطالبات معوقه مردم ایران است و همه نه‌تنها از آقای روحانی بلکه از همه جریان‌های سیاسی اصلاح‌طلب می‌خواهند که به‌طور جدی پیگیر این مساله باشند.

دکتر امیرارجمند رفع حصر را مساله‌ای مربوط به منافع ملی ایران دانست و گفت: آقای رئیسی فرمودند که ما ۱۶ میلیون رای داریم باید رای ما در نظر گرفته شود، باید به ایشان پاسخ داده شود که بله شما و دوستان شما و هسته سخت قدرت هم باید ۲۴ میلیون رای ملت را در نظر بگیرند. شعارهایی که مردم در تمام اجتماعات و تظاهرات تکرار کردند که خواستار رفع حصر هستند پس این مساله‌ای که به منافع ملی مربوط است و پارادایم و الگویی در کشور برای تصحیح قرار می‌دهد. امیدواریم که آقای خامنه‌ای هر چه زودتر به این خواست عمومی گردن بگذارد و آن را عملی کند.

مشاور ارشد میرحسین در دوران انتخابات همچنین گفت: آقای روحانی در مقابل یک مطالبه ملی قرار دارند که در ماه گذشته در تنها فرصتی که مردم ایران داشتند و می‌توانستند کمی آزادتر صحبت کنند آن را با صدای بلند عنوان کردند. آقای روحانی باید به عنوان اولین قدم، تلاش خود را در جهت این امر به کار ببرد. ایشان اختیاراتی دارند و وقتی گفته‌اند که شما بازوی مرا قوی کنید تا من به آنچه شما می‌خواهید عمل بکنم حتما می‌دانستند که اگر ۲۴ میلیون رای آورده‌اند با این ۲۴ میلیون می‌توانند کاری انجام دهند.

امیرارجمند در پایان افزود: ما می‌دانیم که آزادی رهبران جنبش سبز در اختیار رهبر جمهوری اسلامی ایران است اما آقای روحانی حتما به میزان اختیارات خودش هم حقوقی و هم حقیقی آگاهی داشته که چنین قول‌هایی به مردم داده و باید به تعهد خود عمل کند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.