سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » محمد یزدی، جامعه مدرسین حوزه علمیه را هم دور زد...

محمد یزدی، جامعه مدرسین حوزه علمیه را هم دور زد

چکیده :صبح امروز آیت‌الله فیض (۹۳ ساله و از قدیمی‌ترین اعضای جامعه) اطلاعیه داده و اعتراض کرده. دیروز آیت‌الله غروی (از اعضای نسل جدید جامعه) مصاحبه کرده و توضیح داده: «طبق اساسنامه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، در امور مهم، آرای دو سوم کل اعضای جامعه مدرسین لازم است که در مسئله حمایت از آقای رئیسی چنین چیزی اتفاق نیفتاد». اما از همه مهم‌تر اینکه کسی که مرتکب تقلب شده رئیس جامعه و عضو شورای نگهبان است که در سال ۸۸ هم حامی احمدی‌نژاد بود و در پروژه‌ی تقلب به سود او در کنار احمد جنتی خیلی زحمت کشید ...


محمدجواد اکبرین:

از قم خبر می‌رسد که در «بیانیه جامعه مدرسین حوزه در حمایت از رئیسی» تقلب صورت گرفته و با اینکه طبق اساسنامه می‌بایست امضای دو سوم اعضا را داشته باشد بدون رسیدن به حد نصاب و با عجله‌ی محمد یزدی (رئیس جامعه) این بیانیه منتشر شده.

صبح امروز آیت‌الله فیض (۹۳ ساله و از قدیمی‌ترین اعضای جامعه) اطلاعیه داده و اعتراض کرده. دیروز آیت‌الله غروی (از اعضای نسل جدید جامعه) مصاحبه کرده و توضیح داده: «طبق اساسنامه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، در امور مهم، آرای دو سوم کل اعضای جامعه مدرسین لازم است که در مسئله حمایت از آقای رئیسی چنین چیزی اتفاق نیفتاد».

اما از همه مهم‌تر اینکه کسی که مرتکب تقلب شده رئیس جامعه و عضو شورای نگهبان است که در سال ۸۸ هم حامی احمدی‌نژاد بود و در پروژه‌ی تقلب به سود او در کنار احمد جنتی خیلی زحمت کشید.

او بعد از حذف مرحوم هاشمی رفسنجانی رئیس مجلس خبرگان هم شد اما مردم در اسفند ۹۴ با تدبیر «لیست امید» مانع راهیابیِ دوباره‌ی او به خبرگان شدند. او این بار هم بر خلاف قانون در همایش حمایت از رئیسی شرکت کرد با این تفاوت که مثل احمد جنتی در سال ۸۸ به نفع او سخنرانی نکرد اما به نفع او اعضای جامعه مدرسین را دور زد و با امضای جامعه بیانیه منتشر کرد.

دقیقا همین رفتار اعضای شورای نگهبان باعث شد تا معترضان به انتخابات ۸۸ داوریِ شورای نگهبان را نپذیرند و میرحسین موسوی این الفبای حقوق را به آیت‌الله خامنه‌ای یادآوری کند که: داورِ حامی رقیب، دیگر صلاحیت داوری ندارد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.