سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » روحانی جدید/ ارزیابی غلط مخالفان از سکوت روحانی...

روحانی جدید/ ارزیابی غلط مخالفان از سکوت روحانی

چکیده : روحانی مدت‌هاست تحمل کرده است. همه ما این را به خوبی می‌دانیم. سکوت او در این مدت‌ باعث ارزیابی غلط از او شد. همانها که امروز از جنگ سیاسی روحانی حرف می زنند، کسانی بود می گفتند: دستان روحانی در مناظره اول از ترس می لرزید ...


میزان استقبال از همایش روحانی در استادیوم شهید شیرودی فراتر از انتظار بود. بسیاری از کسانی که می شناختم به خاطر شلوغی و بسته بودن مسیر و پر بودن سالن به مراسم نرفتند. جمعیت زیادی در بیرون از استادیوم جمع شدند. روحانی اخیرا بسیاری مشخص‌تر حرف می زند.

آنطور که حتی مدیرمسئول روزنامه جوان از آن با عنوان «انتحار سیاسی» یاد می‌کند. به گفته او این انتحار حتی در صورت پیروزی او در انتخابات نیز صادق است.

روحانی از لطف «ما» و «شما» در گفتارهایش بهره می برد. کارزار انتخاباتی او تازه یک هفته نیست که آغاز شده است. چه -چیزی باعث این تغییرات شد؟ آنها که می گفتند او از مناظره رودر رو می ترسد، حالا او را تهدید به «جنگ سیاسی» می‌کنند. رضا سراج می‌نویسد: اکنون روحانی آغازگر جنگ دیگری شده است. وی برای فرار از پاسخگویی به بی‌کارنامه‌گی دولت خود، وارد فاز رادیکالیسم شده که ادامه آن منجر به جنگ سیاسی می‌گردد.

اما سئوال این است: جنگ سیاسی با چه کسی؟ با نیروهای سیاسی یا سایر نیروها؟ روحانی مدت‌هاست تحمل کرده است. همه ما این را به خوبی می‌دانیم. سکوت او در این مدت‌ باعث ارزیابی غلط از او شد. همانها که امروز از جنگ سیاسی روحانی حرف می زنند، کسانی بود می گفتند: دستان روحانی در مناظره اول از ترس می لرزید.

مسئولیت ساختن روحانی جدید و خروج او از سکوت با همان کسانی است که تندترین حملات را به او کردند و حالا با شگفتی روبه‌رو شده اند. روحانی دو رقیبش را در کنار سایرین نشانده و حساب هیچ کدام را از هم سوا نمی کند. امروز در همایش شیرودی گفت: معدن یورت مال شما بود اما ما به آنجا سرزدیم. در بخش دیگری اشاره به جلسات خصوصی کرد و گفت:‌ «چرا حرفهایی که درجلسات خصوصی درباره ممنوعیت شبکه‌های اجتماعی و توقف اشتغال زنان زدید به زبان نمیآورید؟ حکمهای صادره را به یاد آرید.»

من این وضعیت را البته مناسب ارزیابی نمی‌کنم. کشور و انتخابات به آرامش و امنیت نیاز دارد. اما و ۱۰۰ اما که ارزیابی های ناشیانه از سکوت روحانی موجب شد تا با روحانی جدید روبه رو شوند. هفته سختی پیش روست.

منبع: خبرخوانی روز


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.