سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تکذیب رأی‌گیری در جامعه مدرسین در حمایت از رئیسی...

تکذیب رأی‌گیری در جامعه مدرسین در حمایت از رئیسی

چکیده : آیت‌الله محمدعلی فیض گیلانی (لاهیجی) در اطلاعیه خود اظهار داشته که در جلسه شورای عالی جامعه مدرسین تنها در خصوص کاندیداها و حجت‌الاسلام و المسلمین رئیسی بحث و گفت‌وگو صورت گرفت، اما آنچه به عنوان اطلاعیه شورای عالی جامعه مدرسین منتشر شده و مدعی رای اکثریت قاطع حاضران در حمایت از یک کاندیدای مشخص است، دقیق و قرین به واقع نیست ...


یک عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، ضمن صدور اطلاعیه‌ای، رای‌گیری در جلسه شورای عالی جامعه مدرسین برای اعلام حمایت از ابراهیم رئیسی را رد کرد.

به‌گزارش حق‌الناس، آیت‌الله محمدعلی فیض گیلانی (لاهیجی) در اطلاعیه خود اظهار داشته که در جلسه شورای عالی جامعه مدرسین تنها در خصوص کاندیداها و حجت‌الاسلام و المسلمین رئیسی بحث و گفت‌وگو صورت گرفت، اما آنچه به عنوان اطلاعیه شورای عالی جامعه مدرسین منتشر شده و مدعی رای اکثریت قاطع حاضران در حمایت از یک کاندیدای مشخص است، دقیق و قرین به واقع نیست.

لازم به یادآوری است که آیت‌الله فیض، از اعضای باسابقه جامعه مدرسین، از مرحوم امام خمینی و مرحوم آیت الله العظمی بهجت در امور حسبیه اجازه داشته و در دوره‌های اول و دوم عضو مجلس خبرگان رهبری بود. او نماینده مرحوم امام خمینی در دانشگاه الزهرا و ۸ سال رئیس و قائم مقام دیوان عدالت اداری ایران بود.

متن کامل اطلاعیه آیت‌الله فیض گیلانی که به حق‌الناس ارسال شده به این شرح است:

بسم‌الله‌الرحمن الرحیم

با تبریک و تحیت ایام مبارک شعبانیه و در آستانه ولادت حضرت صاحب‌الامر و الزمان، مهدی عجل‌الله تعالی فرجه شریف، به اطلاع مردم شریف ایران اسلامی و عموم متدینان می‌رساند که آنچه در روزهای گذشته طی اطلاعیه‌ای به عنوان اعلام حمایت رسمی جامعه مدرسین از یک کاندیدای خاص منتشر شده است، با دقت و امانت‌داری تنظیم و منتشر نشده است. در اطلاعیه مذکور آمده که «پس از برگزاری جلسات متعدد و ارتباط با علمای اعلام و هم‌اندیشی با گروه‌های مختلف و رعایت همه جوانب و معیار‌ها و ارائه گزارش‌ها در جلسات شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، سرانجام موضوع در جلسه روز جمعه هشتم اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ مطرح و با اکثریت قاطع آرای حاضران حجت‌الاسلام والمسلمین حاج سیدابراهیم رئیسی به عنوان نامزد اصلح شناخته شد، که به شما ملت همیشه در صحنه نیز معرفی می‌شود». لیکن واقع امر این است که در جلسه مذکور در خصوص کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری پیش رو، بحث و تبادل‌نظر صورت گرفت، اما رای‌گیری برای حمایت از کاندیداها مطرح نبود. لذا اینجانب به عنوان یکی از اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم که شکل‌گیری و تداوم آن محصول مجاهدت و کوشش علمای سلف صالح است، ضمن دعوت از ملت شریف و مومن ایران به حضور پرشور در صحنه انتخابات و انتخاب کاندیدای اصلح بر اساس واقع‌بینی، صداقت و حکمت در بیان برنامه‌های انتخاباتی و تدبیر در اداره آینده مملکت اسلامی، آنچه در اطلاعیه مذکور بدان شرح آمده را دقیق و قرین با واقع نمی‌دانم.

محمدعلی فیض گیلانی
قم المقدسه ـ ۱۰ شعبان المعظم ۱۴۳۸ (۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶)


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.