سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تبریک به رهبری بابت عبرت‌گیری از سال ۸۸...

تبریک به رهبری بابت عبرت‌گیری از سال ۸۸

چکیده :بماند که دقیقا ۷۴روز پیش در دیدار با مردم آذربایجان گفته بودند: «اینکه اگر برجام نبود جنگ در ایران حتمی بود دروغ محض است» (۲۷بهمن۹۵) حالا همین‌که معترف‌اند «سایه جنگ» بود ولی مردم بودند که دورش کردند کافی است! اصلا همین که سایه جنگ از سر کشور دور شود مهم است تقسیم غنایم و تعیینِ قهرمانش بحث دیگری‌ست ...


محمدجواد اکبرین:

رهبری در سخنرانی امروزشان گفتند: «بعضی می‌گویند وقتی ما آمدیم مسئولیت پیدا کردیم، توانستیم سایه جنگ را از سر کشور رفع کنیم اما این حرف‌ها درست نیست/ حضور ملت در صحنه، باعث رفع سایه جنگ و تعرض از سر ایران شده».

البته که حضور ملت باعث رفع جنگ شد؛ اگر مردم نمی‌آمدند و به کسی رأی نمی‌دادند که با تدبیر بین‌المللی‌اش سایه جنگ را از سرشان دور کند، یا بر عکس به آن نامزد «انقلابیِ استشهادی» رأی می‌دادند امروز دیگر رهبری فرصت این را نداشتند که سر «قهرمان رها کردنِ کشور از جنگ» چانه بزنند.

بماند که دقیقا ۷۴روز پیش در دیدار با مردم آذربایجان گفته بودند: «اینکه اگر برجام نبود جنگ در ایران حتمی بود دروغ محض است» (۲۷بهمن۹۵) حالا همین‌که معترف‌اند «سایه جنگ» بود ولی مردم بودند که دورش کردند کافی است! اصلا همین که سایه جنگ از سر کشور دور شود مهم است تقسیم غنایم و تعیینِ قهرمانش بحث دیگری‌ست.

در عین حال یک نکته خوب هم در سخنرانی امروز رهبری بود که نشان می‌دهد فهمیده‌اند چرا هنوز از عهده‌ی پیامدهای سال ۸۸ برنیامده‌اند: «رأی مردم حق‌الناس است و اگر کسی به حق‌الناس تعرض کند، از عهده آن بر نخواهد آمد». توجه به این عبرتِ مهم جای تبریک دارد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.