سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » واکنش روزنامه جمهوری اسلامی به حرفهای قالیباف: ۹۶درصدمردم درحاشیه‌اند و ما دم از ...

واکنش روزنامه جمهوری اسلامی به حرفهای قالیباف: ۹۶درصدمردم درحاشیه‌اند و ما دم از انقلاب می‌زنیم؟

چکیده : متاسفانه بعضی‌ها برای تخریب چهره رقیب خود، چهره نظام را مخدوش می‌کنند و کارنامه نظام را زیر سوال می‌برند. سیاه‌نمائی با نقد سازنده تفاوت ماهوی دارد و زمانی که کسی درصدد سوءاستفاده از فرصت‌ها و ناکام جلوه دادن مردم و نظام است، کاملاً قابل تشخیص است که وی تیشه را به ریشه‌های نظام وارد می‌کند تا بلکه به قدرت برسد. اتفاقاً تجربه نشان داده که این جماعت با این رفتارهای غیرقابل دفاع به زیان خود عمل می‌کنند و باقیمانده آبروی خود را هم حراج کرده‌اند ولی حتی به همین اندازه هم نباید ساکت بمانیم و به تخریب گران چهره مقدس نظام فرصت بدهیم که سمپاشی و جوسازی کنند...


روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: طی روزهای اخیر یکی از نامزدها ادعا کرده که یکی دیگر از نامزدها ۹۶ درصد افراد جامعه را کنار زده و به حاشیه رانده و تمامی امکانات کشور و فرصت‌ها و رانت‌ها فقط در اختیار ۴ درصد افراد جامعه است!

در این زمینه نکات مهمی وجود دارد که نباید از کنار آنها به سادگی گذشت.

اولاً به شرط صحت و دقت آمار باید پرسید که چنین آمار و ارقامی را چه مرجعی و چگونه به دست آورده است؟

ثانیاً اگر چنین آماری صحیح باشد، به وضوح به منزله وهن و تخریب نظام است که ۹۶ درصد جامعه به حاشیه رانده شده‌اند ولی ما هنوز مدعی تداوم انقلاب هستیم و از برکات آن سخن می‌گوئیم.

ثالثاً نهادهای نظارتی پرتعدادی که مدعی رعایت اصول و معیارها هستند و با اسامی پرطمطراقی همچون کمیسیون نظارت… و…. همه چیز را به آینده حواله می‌دهند، چرا در این مقولات جدی و اثرگذار ساکتند؟ درک دروغ پردازی و فریبکاری و رفتارهای عوام فریبانه و پوپولیستی، حداقل پس از عبور از آن دوره تاریک و پرتشویش ۸ ساله چندان پیچیده و غیرممکن نیست. نباید به هیچ نامزدی فرصت داد که از تریبون رسانه ملی برای به زیر سئوال بردن عملکرد و حیثیت نظام، سوءاستفاده کند.

متاسفانه بعضی‌ها برای تخریب چهره رقیب خود، چهره نظام را مخدوش می‌کنند و کارنامه نظام را زیر سوال می‌برند. سیاه‌نمائی با نقد سازنده تفاوت ماهوی دارد و زمانی که کسی درصدد سوءاستفاده از فرصت‌ها و ناکام جلوه دادن مردم و نظام است، کاملاً قابل تشخیص است که وی تیشه را به ریشه‌های نظام وارد می‌کند تا بلکه به قدرت برسد. اتفاقاً تجربه نشان داده که این جماعت با این رفتارهای غیرقابل دفاع به زیان خود عمل می‌کنند و باقیمانده آبروی خود را هم حراج کرده‌اند ولی حتی به همین اندازه هم نباید ساکت بمانیم و به تخریب گران چهره مقدس نظام فرصت بدهیم که سمپاشی و جوسازی کنند.

برخی بر این اساس که روش‌های پوپولیستی حتی در سپهر سیاسی آمریکا و اروپا هم جواب داده، امید دارند کابوس آن ۸ سال پرتلاطم و تخریب را تکرار کنند تا بلکه خود به قدرت برسند ولی جامعه و نهادهای نظارتی نباید فرصت بدهند که چنان فاجعه‌ای دوباره تکرار شود. بعلاوه به کسانی که در معرض تهمت و افترا قرار گرفته‌اند و رقبا سعی دارند با توسل به دروغ و فریب، همه چیز را به زیر سوال ببرند، باید فرصت پاسخگوئی و رفع ابهام داده شود تا مفتریان بدانند که دقیقاً به زیان خودشان عمل می‌کنند و رفتارشان به وضوح «نقض غرض» است و نتیجه معکوس می‌دهد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.