سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » وعده ایجاد پنج میلیون شغل، مصداق حراج‌کردن کشور است...

وعده ایجاد پنج میلیون شغل، مصداق حراج‌کردن کشور است

چکیده : در مجموع سال ۹۵ بیش از ۶۵۰ هزار شغل در کشور ایجاد شد که حوزه تجارت و اصناف سهم عمده‌ای در آن دارد. ما در طول دولت یازدهم بیش از ۱۹ هزار طرح نیمه تمام را تکمیل و راه اندازی کردیم که خود همین مسئله بیش از ۳۰۰ هزار شغل ایجاد کرد ...


محمدرضا نعمت‌زاده وعده ایجاد ۵ میلیون شغل را مصداق حراج کردن کشور خواند.

به گزارش کلمه، پس از وعده افزایش یارانه ها، وعده ایجاد شغل نیز به شکل مزایده وار میان دو کاندیدای اصولگرا ابراهیم رییسی و محمدباقر قالیباف مطرح شده است که از ایجاد اشتغال ۵ میلیون و ۶ میلیونی سخن گفته اند. شعارهایی که با واکنش منفی کارشناسان همراه شده که آنها را به دور از صداقت عنوان کرده اند.

همزمان با واکنش‌ها، وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز گفته است: در طول سال‌های بعد از انقلاب بیشترین شغلی که ظرف یک سال در کشور ایجاد شد، حدود ۷۰۰ هزار شغل است که آن هم مربوط می‌شود به زمانی که رشد اقتصادی کشور ۶ تا ۷ درصد بود.

او افزوده که این حرف‌ها را اگر جدی می‌گویند مثل حراج کردن کشور است! کسی که بدون مجوز مجلس، اختیار دخل و تصرف در بودجه را ندارد.

نعمت زاده که با خبرآنلاین گفتگو می‌کرد، افزود: مگر می‌شود کسی بدون قانون مصوب مجلس قولی به مردم دهد؟! مثل این می ماند که من بدون توجه به نظر مجلس بگویم هرکس کارگاه صنعتی ایجاد کند، وزارت صنعت، معدن و تجارت این ارفاق‌ها و مشوق‌های خارج از قانون را برای او قائل می‌شود. اعمال ارفاق‌ها و مشوق‌ها را باید مجلس مصوب کند تا من مجری بتوانم عمل کنم، از خودم که نمی‌توانم مستقل وعده‌ای بدهم.

عضو کابینه دولت یازدهم در پاسخ به این سئوال که در بهترین وضعیت چه میزان شغل می توان سالانه در عرصه صنعت، معدن و تجارت ایجاد کرد؟، گفت: فکر می کنم بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار شغل در سال می توان ایجاد کرد، البته تقریبا مقداری کمتر از این اعداد را ما انجام دادیم.

وی ادامه داد: در مجموع سال ۹۵ بیش از ۶۵۰ هزار شغل در کشور ایجاد شد که حوزه تجارت و اصناف سهم عمده‌ای در آن دارد. ما در طول دولت یازدهم بیش از ۱۹ هزار طرح نیمه تمام را تکمیل و راه اندازی کردیم که خود همین مسئله بیش از ۳۰۰ هزار شغل ایجاد کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تأکید کرد: در طول سال های بعد از انقلاب بیشترین شغلی که ظرف یک سال در کشور ایجاد شد، حدود ۷۰۰ هزار شغل بود که آن هم مربوط می شود به زمانی که رشد اقتصادی کشور ۶ تا ۷ درصد بود. البته امسال با توجه به تأکید رهبر معظم انقلاب دولت در حال برنامه ریزی است تا این رقم را افزایش دهیم.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.