سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » زنگنه: احتیاجی به اقدام‌های نمایشی نداریم...

زنگنه: احتیاجی به اقدام‌های نمایشی نداریم

چکیده :محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه هفته گذشته همزمان با دوم اردیبهشت ماه سالروز تاسیس رسمی این نهاد روانه پالایشگاه ستاره خلیج فارس در بندرعباس شد و با اعلام آنچه «همت جهادی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) در ساخت این پالایشگاه» خواند، از افتتاح آن خبر داد ...


کلمه-گروه خبر: بیژن زنگنه در واکنش به اقدام سپاه که بنا داشت طرح بنزین سازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس را که در انتظار تولید مستمر و مطمئن است را افتتاح کند، اعلام کرد که احتیاجی به اقدام های نمایشی نداریم.

به گزارش کلمه، این سخنان وزیر نفت پس از آن اعلام شد که محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه هفته گذشته همزمان با دوم اردیبهشت ماه سالروز تاسیس رسمی این نهاد روانه پالایشگاه ستاره خلیج فارس در بندرعباس شد و با اعلام آنچه «همت جهادی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) در ساخت این پالایشگاه» خواند، از افتتاح آن خبر داد.

زنگنه اما اعلام کرد که آیین بهره‌برداری رسمی از پالایشگاه ستاره خلیج فارس در صورت تولید مطمئن و مستمر بنزین از این پالایشگاه برگزار خواهد شد و ما هیچ احتیاجی به اقدام‌های نمایشی نداریم.

پالایشگاه ستاره خلیج فارس که در دولت گذشته ناشی از تحریم ها، کمبود نقدینگی و اجرای ضعیف و نامناسب بلاتکلیف مانده بود، در دولت حسن روحانی با به ثمر رسیدن برجام رونق گرفت و درحالیکه دوران تحریم برخی سازندگان خارجی نظیر زیمنس، نیومن اسر، سیاد، هانیل، کرایوتک و… با وجود دریافت وجه و اتمام ساخت تجهیزات مهمی مانند کمپرسورها و کوره ها از تحویل آنها امتناع می کردند که در پسابرجام تجهیزات فوق تحویل و با نظارت نمایندگان این شرکتها نصب و راه اندازی شد.

با این حال فرمانده سپاه از دلواپسان برجام بدون اشاره به گشایش های این طرح با برجام قصد داشت شوی تبلیغاتی از طرحی که به گفته وزیر نفت باید از تولید بنزین در آن مطمئن شد، بعد افتتاح رسمی کرد را به نام سپاه تمام کند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.