سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تاخیر هشت ساله بصیرت؛ نوش‌دارو پس از مرگ سهراب...
» واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی به ردصلاحیت احمدی‌نژاد

تاخیر هشت ساله بصیرت؛ نوش‌دارو پس از مرگ سهراب

چکیده : هشت سال پیش میرحسین موسوی مقابل دوربین رسانه ملی به هموطنانش سخنانی گفت که به مذاق رهبری و هوادارانش خوش نیامد. کینه دیرینه دوباره جوشان شد ونزدیک به هفت سال حصر برای فرزندان راستین انقلاب و امام خمینی رقم زد. حصری که همچنان ادامه دارد ...


کلمه – گروه خبر: خبر رد صلاحیت محمود احمدی‌نژاد بیش از آنکه هوادارانش را ناراحت کند، زخم هشت ساله اعتراضات ۸۸ را باز کرد. حصر رهبران جنبش سبز، شهادت دهها جوان، زندانی شدن صدها تن با حکم‌های چندین ساله، آوارگی هزاران نفر در سراسر جهان را به دنبال داشت، تنها برای آن که نظر رهبری به فرزند ناخلف نظام نزدیک‌تر بود، دمل چرکینی بود که شب گذشته با خبر رد صلاحیت همان یک نفر سر باز کرد.

هشت سال پیش میرحسین موسوی مقابل دوربین رسانه ملی به هموطنانش سخنانی گفت که به مذاق رهبری و هوادارانش خوش نیامد. کینه دیرینه دوباره جوشان شد ونزدیک به هفت سال حصر برای فرزندان راستین انقلاب و امام خمینی رقم زد. حصری که همچنان ادامه دارد.

آن روز بصیرت به مصلحت تعریف دیگری داشت و امروز نظام به همان نقطه‌ای رسیده که هشت سال پیش آن را مردم در خیابان‌ها فریاد زدند اما ضرب و شتم و زندان شدند و رهبران جنبش پاک سبز به حصر رفتند.

رد صلاحیت محمود احمدی‌نژاد که در هشت سال ایران را به ویرانی کشاند، بیش از هر چیز باعث شد نام «میرحسین موسوی» بیش از همیشه بر زبان‌ها رانده شود.

واکنشی همراه با اشک و حسرت از روزگاری که رفت و حق‌طلبی که سالها به محاق کشیده شد. کاربران شبکه‌های اجتماعی در پست‌های تلگرامی و توییتری بیش از همه یاد میر رد بندشان را کردند و به اعتراض نوشتند که محمود احمدی‌نژاد باید تایید صلاحیت می‌شد تا توسط مردم جواب عملکردش را بگیرد.

از طرفی عده‌ای نیز به صرااحت دادگاهی شدن رییس دولت نهم و دهم را خواستار شدند.

بخشی از واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی را در زیر بخوانید:

*وقتی خبر ردصلاحیت احمدی‌نژاد و هر شش عضوِ کابینه‌اش منتشر شد برخی از آنانکه در سال‌های ۸۴ و ۸۸ این پدیده را تولید کردند نوشتند: «میزان، حالِ فعلی افراد است» تا با همین یک جمله، هم از عذرخواهی و جبران بی‌نیاز شوند و هم وجدان خود را به باد بسپارند تا با خیال آسوده از نامزد جدیدشان پرده‌برداری کنند. اما مشکل اینجاست که حال فعلیِ احمدی‌نژادی‌ها همان است که در گذشته بود!

*آن روزها که مسئولان، سخت مشغول پر کردن زندان‌ها بودند رئیس وقتِ کمیسیون آموزش مجلس اعتراض کرد که «دولت احمدى‌نژاد مصوبات را نمی‌‌پذیرد و ما اکنون با پدیده‌ای رو به رو هستیم که براى نظام خطرناک به نظر می‌‌رسد». (تابناک/٢٩ شهریور٨٩)

*او از تعبیری استفاده کرد که پیش‌تر میرحسین موسوى در مناظره گفته بود: «ما اکنون با پدیده‌اى روبرو هستیم که مستقیم در چشم مردم نگاه مى‌کند و با اعتماد به نفس، سیاه را سفید نشان مى‌دهد» (١٧خرداد۸۸)

*دو سال بعد، وقتی از نایب‌رییس وقتِ مجلس پرسیدند چرا با این‌همه تخلف، احمدی‌نژاد را در مجلس عزل نمی‌‌کنید به «هزینه‌ی زیاد» عزل او اشاره کرد و گفت تا پایان دولتش «باید با همین شرایط فعلی تحمل کرد». (اعتماد/۱شهریور۹۱)

*تنها ۲۱ماه بعد از این مصاحبه بود که یکی پس از دیگری نتایج این «تحمل شرایط فعلی» آشکار شد تا جایی که رییس وقتِ یک کمیته‌ی تحقیق و تفحص در مجلس رسما اعلام کرد به علت «تصمیم‌های شخصی محمود احمدی‌نژاد…دامنه‌ی فساد به حدی است که افشای آن مردم را شوکه می‌کند» (تدبیر/١٧خرداد۹۳) و تا همین امروز هم بر این کارنامه شوک‌آور همچنان افزوده می‌شود؛

*اما چه کسی در تمام این سالها با حمایت شگفت‌انگیزش کاری کرد تا هزینه‌ی عزل احمدی‌نژاد چنان بالا برود که حتی مجلس هم مجبور به «تحمل شرایط فعلی» باشد؟

*حال فعلیِ احمدی‌نژاد با حال دیروزش فرقی نکرده و ردصلاحیت امروزش توسط شورای نگهبان غیرقانونی و غیراخلاقی است؛ زیرا اگر فاسد بود چرا عزل نشد؟ اگر متخلف بود چرا محاکمه نشد و اگر ناصالح است چرا هنوز عضو مجمع تشخیص مصلحت است؟

*این ردصلاحیت هم مثل تمام موارد مشابه بی‌ارزش است. زیرا نه به دلیل فساد و تخلف، بلکه دقیقا به همان دلیلی رد شد که قبلا تایید می‌شد! از قضا کسی را باید برای همیشه ردصلاحیت کرد که با نزدیکیِ نظرش به این و آن، کشور را به این نقطه رساند.

*ظاهرا در مورد صلاحیت آقای #احمدی_نژاد برای #ریاست_جمهوری، نظام بعد از ٨ سال رسید به همان جایی که #بی_بصیرت های سال ١٣٨٨ می گفتند. هرچند این بار هم انتخاب نظام در مورد محمود احمدی نژاد -ردصلاحیت- قابل دفاع نیست.

*بعد از۱۲سال،کسی هست قبول نکنه تاییدصلاحیت #احمدی‌نژاد(سال۸۴)، #خسارت_محض بود؟
و این خسارت از جیب همه پرداخت شده و خواهد شد؛ هم مردم، هم نظام

* بی‌صلاحیت شدن سران نظام توسط خود نظام،خبراز ثقل هاضمه سیاسی نظام حاکم داره واین درمجموع خبر خوبی نیست؛یک اشکال مهمی درکار هست.

*اگه #فساد و #بی‌کفایتی اولویت داوری بود؛ باید اول محاکمه می‌شد. این واقعا واضح نیست برای برخی؟!

* #احمدی‌نژاد ردصلاحیت شد امانه بدلیل چیزی که ما بهش میگیم #فساد و #بی‌کفایتی.او برای #حرف‌نشنوی رد شده واین خیلی مهمه: فاسد باش ولی گوش کن

* صفارهرندی همین چند روز قبل گفته بود اگر #احمدی‌نژاد خود را در معرض #شورای_نگهبان قرار ندهد، #فرصت #بازگشت برای او وجود دارد

* #احمدی‌نژاد بالاخره #ردصلاحیت شد. اگر چه ۱۲سال دیرتر. اما جلوی خسارت از هرجا گرفته بشه منفعته. اما کاش بود و مردم ردصلاحیتش می‌کردند.

* جرمش این بود
(٨سال زودتر)
اسرار هویدا میکرد…

* احمدی نژادعضومجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس جمهوری دولت امام زمان، باید توسط مردم مواخذه شود، نه آنهایی که یک شبه آوردندنش و در ساعتی بردنش .

* کاش می‌موندی آقای #احمدی‌نژاد ! اینجوری قسر در رفتی؛ اما فعلا! بین ما و تو یه حسابِ تسویه‌نشده موند که بازم بمونه تا وقتش.

* بصیرت: آنچه را که مردم امروز میبینند، تو هشت سال بعد ببینى.

* چه خون ها که کف خیابون نریخت، چه جانها که در حصر و زندان نشد، چه قدم ها که دربه در نشد….تف به بصیرت تون

* خیلی زندگی ها از سال ٨٨ متوقف شد، خیلی ها ٨٨ رفتن زندانو یکی دو ساله برگشتن،سه نَفَر ٧ ساله که درحصرن، فقط چون گفتن احمدی نژاد صلاحیت نداره.

* بر اساس مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام، #شورای_نگهبان باید علت ردصلاحیت #احمدی‌نژاد را اعلام کند. اتهام او چیست؟ همدستانش؟ مباشران و حامیانش؟

* رد صلاحیت برای این آدم اعتباره. الان باید شاهد محاکمه‌اش تو دادگاه می‌بودیم. نه که شاهد قهرمان و اپوزوسیون‌شدنِ سرکوبگر جنبش سبز باشیم.

* بنظر میرسه کسانی که تازه فهمیدن احمدی نژاد صلاحیت نداره باید برن در حصر، چون کسانیکه سالها قبل این مطلب رو فهمیدن از همون زمان تو حصرن !!!

* اولین جمله ای که بعد از رد صلاحیت شدن احمدی نژاد به ذهنم اومد این بود:
نوش دارو بعد از مرگ سهراب

* خبر #ردصلاحیت #احمدی_نژاد فقط بغض چند ساله را بیشتر کرد، بغضی که از سالها در #زندان بودن و خون دل خوردن برای سرنوشت #کشور نصیبمان شده بود.

* بسیاری از عزیزانمان جان باختند، سالها #حبس و #حصر دیدیم، گفتند #فتنه_گر و #بی_بصیرت هستید!

چه کسی پاسخگوی جان ها و عمرهای از دست رفته ماست؟

* با #ردصلاحیت #احمدی_نژاد نسخه عدم صلاحیت روسای سابق #جمهوری_اسلامی آپدیت شد و حالا تا سال ۹۲ را پوشش می‌دهد.

* هیچ رییس دولت سابقى صاحب صلاحیت نیست. از ملی و نهضتى و خط امامى و اصلاح طلب گرفته تا اصولگرا. مشکل کجاست؟ #ردصلاحیت

* جای یکی خالیست که نامش میرحسین است

* حالم چه عجیبه. وقتشه میر ما از #حصر دربیاد. #میرحسین #احمدی_نژاد

* ترکا یه مثل دارن که میگه “باشون ساق اولسون” یعنی سرت سلامت!
۸ سال باید میگذشت تا به حرف تو برسن!

* من به رد صلاحیتش معترض نیستم من به کل فلسفه وجودیش از ابتدا تا انتها، از همون موقع که تک تیرانداز بود تا فرماندارى اردبیل تا کل وجودش معترضم

* امشب با #ردصلاحیت احمدی نژاد شاید هیچکس به ۸سال قبل برنگشت شاید ندا زنده نشد میرحسین از حصر درنیومد ولی خیلی بغض ها ترکید

* امشب با #ردصلاحیت احمدی نژاد شاید هیچکس به ۸سال قبل برنگشت شاید ندا زنده نشد میرحسین از حصر درنیومد ولی خیلی بغض ها ترکید

* به نظرم الان وقتشه جای اون سه نفر نجیب رو با این سه نفر نانجیب عوض کنند و بخاطر این بی بصیرتی از مردم عذرخواهی کنند. #بصیرت #این_عمار

* عزیزانى که با “میزان حال افراد است” مشغول ماله‌کشى هستید، #بصیرت توانایى دیدن باطن و آینده است، نه ظاهرِ حاضر. بماند که ظاهرش هم واضح بود.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.