سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » پزشکیان: تکلیف ادمین‌های کانال‌های تلگرامی حامی دولت را مشخص کنید/ مردم نگاه خوبی...

پزشکیان: تکلیف ادمین‌های کانال‌های تلگرامی حامی دولت را مشخص کنید/ مردم نگاه خوبی به این وضعیت ندارند

چکیده : اقتدارگرایان وابسته به نهاد های خاص در روزهای پایانی سال ۹۵ با بازداشت فله ای مدیران تلگرامی و بستن کانال هایی که تمامی انها حامی دولت و یا اصلاح طلب بودند تلاش کردند گردش آزاد اطلاعات را با وقفه مواجه کنند. این موضوع با واکنش رئیس جمهوری مواجه شد که خواستار پیگیری وزرای مربوطه خود در این راستا شد ...


کلمه – گروه خبر: مسعود پزشکیان خواستار مشخص شدن وضعیت ادمین های بازداشت شده کانال های تلگرامی شد و گفت: مردم نگاه خوبی به این وضعیت ندارند.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی که با ایلنا گفتگو می کرد، با اشاره به بازداشت ۱۲ نفر از ادمین‌های کانال‌های تلگرامی اصلاح‌طلب و حامی دولت و فضای امنیتی کشور در آستانه انتخابات افزوده است: بازداشت این چنینی افراد کار درستی نیست، اگر سیستم ما هوشیار و آگاه است، باید در قدم نخست به افراد اعلام کند که راهی که می‌روند اشتباه است و به جاده خاکی رفته‌اند.

اقتدارگرایان وابسته به نهاد های خاص در روزهای پایانی سال ۹۵ با بازداشت فله ای مدیران تلگرامی و بستن کانال هایی که تمامی انها حامی دولت و یا اصلاح طلب بودند تلاش کردند گردش آزاد اطلاعات را با وقفه مواجه کنند. این موضوع با واکنش رئیس جمهوری مواجه شد که خواستار پیگیری وزرای مربوطه خود در این راستا شد.

پزشکیان در این زمینه گفت: این درست نیست که صبر کنیم افراد گمراه شوند، بعد برایشان پرونده درست و یک‌باره ۱۲ ادمین کانال تلگرامی را بازداشت، یا سایت و رسانه را تعطیل کنیم.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در واقع اگر واقعاً این فضا را رصد می‌کنیم، اساساً چرا باید اجازه دهیم جوانان به ته دره بیفتند؟! باید پیش از آن‌که این اتفاق بیفتد، اقدامی می‌کردیم، به آن افراد اطلاع می‌دادیم، یا اطلاع عمومی می‌دادیم تا همه بفهمند یک رسانه خارج از چارچوب‌های قانونی و اشتباه می‌رود.

نماینده اصلاح‌طلب مردم تبریز در مجلس دهم همچنین تصریح کرد: این درست نیست که هشداری ندهیم و ناگهان، ۱۲ کانال را ببندیم و اجازه ندهیم کسی این افراد را ببیند و تکلیف‌شان را هم روشن نکنیم که چرا و چگونه باید محاکمه شوند.

عضو هیات رییسه فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در واکنش به این سوال که آیا باتوجه به اظهار نگرانی رییس این فراکسیون و دیگر اعضاء احتمال اقدامی موثر در راستای آزادی این افراد وجود دارد، گفت: به هر حال در مجلس پیگیر هستیم و قرار است جلسه‌ای برگزار کنیم که مشخص شود، تکلیف چیست.

او در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است پیش از انتخابات این افراد آزاد شوند اظهار کرد: ما ادعای حق و عدالت و آزادی داریم و این مسائل را نمی‌توان صرفاً در تئوری پی‌گیری کرد؛ بلکه باید در واقعیت حق و عدالت و آزادی محقق شود.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.