سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تذکری به کاندیداها از آن مرد محصور...

تذکری به کاندیداها از آن مرد محصور

چکیده : یکی از کاندیداهای انتخابات که ادعاهای «خدمت‌گزاری، ظلم ستیزی، عدالت جویی و بت شکنی‌اش» گوش فلک را کر کرده بود، با نشان دادن عکس همسر کاندیدای دیگر، او را از افشاگری درباره مدرک دانشگاهی همسرش ترساند تا سکوت کند و تسلیم شود و کاندیدای دوم که از این اقدام غیراخلاقی و کوته فکرانه به شدت خشمگین شده بود، یک جمله خطاب به او گفت: «ادب مرد به ز دولت اوست.» ...


حجت‌الاسلام احمد حیدری:

هشت سال پیش (بهار ۸۸) در همین ایام شور انتخاباتی در کشورمان نمایان بود. جناح‌های مختلف در صدد بودند کاندیدای خود را معرفی کرده و مردم را به انتخاب او سوق دهند. کاندیداها وعده‌های انتخاباتی و برنامه‌های خود را مطرح می‌کردند و رادیو و تلویزیون هم به عنوان بزرگ‌ترین بنگاه تبلیغاتی، در این راستا تلاش داشت و برنامه‌های داغ مناظره بین کاندیداها را اجرا کرد.

در یکی از مناظرات، اتفاق مهمی افتاد که برای سال‌ها و یا شاید قرن‌ها فراموش نخواهد شد و چراغ راه گردید.

یکی از کاندیداهای انتخابات که ادعاهای «خدمت‌گزاری، ظلم ستیزی، عدالت جویی و بت شکنی‌اش» گوش فلک را کر کرده بود، با نشان دادن عکس همسر کاندیدای دیگر، او را از افشاگری درباره مدرک دانشگاهی همسرش ترساند تا سکوت کند و تسلیم شود و کاندیدای دوم که از این اقدام غیراخلاقی و کوته فکرانه به شدت خشمگین شده بود، یک جمله خطاب به او گفت: «ادب مرد به ز دولت اوست.»

جمله‌ای که در فرهنگ کهن این سرزمین و در عمق دین و باور این مردم ریشه داشت و باید از آن باور دینی و فرهنگی به مانند تخم چشم نگهداری می‌شد اما در دعوای رسیدن به دنیا لگدمال می‌گردید.

متأسفانه کاندیدای بداخلاق پیروز شد و در طول چهار سال ریاستش و در ادامه خدمات چهار سال قبلش، علاوه بر خسارت‌های بی‌نظیر و کم‌نظیر اقتصادی و اجتماعی و … فراوانی که به میراث گذاشت، بزرگ‌ترین ضربه را به کیان اخلاق و دین‌داری جامعه وارد کرد به گونه‌ای که سال‌ها باید تلاش شود تا ضایعه وخیمی که بر پیکر اخلاق و دین‌داری جامعه وارد شده، التیام یابد.

حالا باز هم شاهد تلاش تبلیغی انتخاباتی کاندیداهای ریاست جمهوری و طرفداران‌شان و بنگاه‌های تبلیغی دولتی و خصوصی هستیم و امید داریم امسال کاندیداها بیش از این که به فکر رسیدن به مسند ریاست جمهوری باشند، به حفظ بنیان اخلاق و دیانت جامعه همت کنند و نگذارند دوباره این بنیاد کهن و سرافراز که ناجوانمردانه ضربه خورده، باز هم مجروح گردد و مردم هم توجه کنند که کدام کاندیدا به حفظ اخلاق و دیانت همت دارد و از دروغ، جعل، تحریف، نفرت پراکنی، انشقاق‌زایی، افشاگری و تخریب دیگران روگردان است و به وحدت، هم‌گرایی، اتحاد، تولید، اشتغال، استقلال و سربلندی مردم و کشور عنایت دارد.

امید داریم کاندیداها و مردم همگی، گوش جان‌شان را برای شنیدن سخن کاندیدای ۸ سال پیش باز نگه دارند و بدانند که هم‌چنان که آن «مرد محصور» یادآوری کرد؛ به حق: «ادب مرد به ز دولت اوست».

منبع: فیس بوک نویسنده


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.