سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » کناره‌گیری وزرا در برزیل به دلیل فساد اقتصادی...

کناره‌گیری وزرا در برزیل به دلیل فساد اقتصادی

چکیده : رئیس‌جمهوری برزیل پیشتر هم تاکید کرده بود هر وزیری که به فساد متهم شود از کار تعلیق می‌شود و آن دسته از کسانی که علیه‌شان اعلام جرم شود، اخراج خواهند شد. این رسوایی رشوه هنگفت، تلاش‌های تامر برای خاتمه دادن به بدترین رکود برزیل طی یک قرن گذشته را بی‌ثمر گذاشته است ...


دیوان عالی برزیل اخیرا تحقیقاتی را علیه هشت تن از وزیران کابینه میشل تامر، رئیس‌جمهوری برزیل آغاز کرده است که به عبارتی حدود یک سوم کابینه را تشکیل می‌دهند. از جمله این مقام‌ها می‌توان به رئیس دفتر تامر اشاره کرد که از مشاوران نزدیک اوست و نقشی مهم در مذاکرات اصلاح حقوق بازنشستگی با هدف کنترل هزینه‌های دولت و فرار از کسری بودجه داشت.

‌میشل تامر رئیس جمهور برزیل در مصاحبه‌ای رادیویی تاکید کرد،‌ این رسوایی فساد “خجالت‌آور” است و ممکن است به کناره‌گیری برخی از وزیران منتهی شود.

به گزارش رویترز، رئیس‌جمهوری برزیل پیشتر هم تاکید کرده بود هر وزیری که به فساد متهم شود از کار تعلیق می‌شود و آن دسته از کسانی که علیه‌شان اعلام جرم شود، اخراج خواهند شد. این رسوایی رشوه هنگفت، تلاش‌های تامر برای خاتمه دادن به بدترین رکود برزیل طی یک قرن گذشته را بی‌ثمر گذاشته است.

این پرونده فساد مربوط به مقام‌های برزیلی و شرکت “اودربرچت” است. این شرکت برزیلی در زمینه ساخت‌وساز املاک و مستغلات، مهندسی و احداث زیرساخت‌های صنعتی، فناوری هوا فضا و صنایع جنگ‌افزاری ارائه خدمات ترابری و لجستیک، هم‌چنین تولید مواد شیمیایی و محصولات پتروشیمی فعالیت دارد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.