سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » میرحسین گفت خدایی هم هست؛ روایتی از حضور میرحسین در مراسم بیت رهبری و حرمت شکنی از ...

میرحسین گفت خدایی هم هست؛ روایتی از حضور میرحسین در مراسم بیت رهبری و حرمت شکنی از او

چکیده : اینکه عده ای به نفع کاندیدایی شعار داده باشند باکی نیست، گرچه بیت رهبری و مراسم عزاداری جای بهره برداری تبلیغاتی نیست. اما اینکه عده ای بی ملاحظه ی حرمت حضور رهبری معظم انقلاب، آن هم در بیت شریف ایشان به شخصیتی از فرزندان انقلاب چنین اهانت کنند، تصورش هم دشوار بود ...


ساعاتی از غروب گذشته، پیامکی دریافت کردم که با لحنی پیروزمندانه خبر می داد “امشب درمراسم بیت رهبری هنگام خروج میرحسین، مردم شعار مرگ بر ضد ولایت فقیه و با ورود احمدی نژاد کل حاضرین شعار صل علی محمد (ص)، بوی رجایی آمد سر دادند”. اینکه عده ای به نفع کاندیدایی شعار داده باشند باکی نیست، گرچه بیت رهبری و مراسم عزاداری جای بهره برداری تبلیغاتی نیست. اما اینکه عده ای بی ملاحظه ی حرمت حضور رهبری معظم انقلاب، آن هم در بیت شریف ایشان به شخصیتی از فرزندان انقلاب چنین اهانت کنند، تصورش هم دشوار بود. با یکی از نزدیکان آقای مهندس تماس گرفتم. پرسیدم. آهسته و با صدای آرام گفت، متاسفانه. فهمیدم که همراه مهندس است که این گونه سخن می گوید. ساعتی بعد دوباره تماس گرفتم و جویا شدم. گفت: آری چنین شده است. پرسیدم مگر در بیت رهبری معظم، موسوی را تکریم نکردند؟ گفت چرا، محبت کردند و عنایت داشتند. پرسیدم پس چرا اینان چنین کردند؟ بغضش گرفت و گفت البته همه نبودند. کسان دیگری هم بودند. جوانی هم بود که پیش آمد. پیشانی مهندس را بوسید. دستی به شانه هایش کشید و گفت “امید وارم عزاداری شان قبول باشد، اما چگونه می خواهند جواب خدا را بدهند؟”. او ادامه داد که مهندس به جوان پاسخ داد “خدایی هم هست”.

می خواستم ننویسم، می خواستم باور نکنم، می خواستم به سکوت بگذرانم، اما خبر در شهر پیچیده بود و آنان فکر می کردند که فتح الفتوحی انجام داده اند. هر چه با خود کلنجار رفتم چاره ای جز شرح مختصری از این ماجرای غم انگیز و حرمت شکنی بی سابقه و چند جانبه ندیدم. این نخستین بار در تاریخ انقلاب است که چنین می شود. عده ای به خود اجازه می دهند که حرمت مهمان و میزبان را در بیتی که پناهگاه امت دانسته می شود بشکنند، آن هم در مراسم عزاداری حضرت زهرای اطهر (س). این آغازی نگران کننده و خطرناک از کشاندن خودخواهی سیاسی توسط عده ای ماجرا جو و افراطی به حریم مقدس ترین رکن کشور است. به راستی اینان به کدامین کیش و مسلک اند؟ در بوحبوحه ی سخترین دوران های کشور که فشار های سیاسی به اوج رسیده بود، کسی به یاد ندارد که در بیت امام یا رهبری معظم با مهمانی چنین شده باشد. جدا از آن که موسوی فرزند محبوب امام و انقلاب استٰٰ، حرمت مهمان و میزبان که ایدئولوِژی نمی شناسد. شما هرکه می خواهی باش و او هر که هست باشد. مهمان مهمان است و حبیب خدا. برای کسانی که انتخابات را قبض روح می دانند و از صبح تا شام مشغول شبیه سازی خود به امام حسین(ع) و دیگران به یزید و بنی صدر اند، دور از ذهن نیست که احساسات عده ای را به بازی گرفته و چنین بدعتی بیافریند. تحقیقا حساب اینان از رهبری و بیت شریفشان جداست. آنها دل میلیون ها هوادار مهندس را شکستند، هوادارانشان را شرمگین، رهبری را ناراضی و دلگیر و مردم را متاثر ساختند.

مگر موسوی عزیز دل امام نبود؟ به کدامین گناه با موسوی چنین می شود؟ آنان می خواهند جز خودشان کسی پای به سیاست نگذارد. آری موسوی عزیز بود، اگر پای در این عرصه نمی گذاشت! البته چه باک وقتی او در قلوب مردم خانه کرده و البته “خدایی هم هست”.

خاطرات ابوالفضل فاتح ٧ خرداد ٨٨


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.