سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » احمدی نژاد نظرش به نظر هیچکس نزدیک نیست...

احمدی نژاد نظرش به نظر هیچکس نزدیک نیست

چکیده : شهریور ماه سال ۱۳۹۴ بود که زمزمه های حضور احمدی نژاد در انتخابات مطرح شد، زمزمه هایی که با واکنش رهبری مواجه شد، رهبری روز دوشنبه پنجم مهر در یک سخنرانی اعلام کرد که حضور احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده را «صلاح» نمی‌داند. یک روز پس از سخنان رهبری ۱۳۹۵ احمدی نژاد اعلام کرد که قصد نامزدی در این انتخابات را ندارد ...


کلمه- زهرا امیری:

فردی که نظر رهبری به او نزدیک بود ثابت کرد نظرش به نظر هیچکس نزدیک نیست. پس از چندین ماه حاشیه سازی، محمود احمدی نژاد، نامزد انتخابات ریاست جمهوری شد. در حالی که چند ماه پیش علنا توسط رهبری از شرکت در انتخابات نهی شده بود.

سپاه پاسداران در سال ۱۳۸۸ با کمک نهادها و مقام های حاکمیتی کودتایی انتخاباتی ترتیب داد تا احمدی نژاد را بر صندلی ریاست جمهوری بنشاند تعداد زیادی از رجال و فعالان سیاسی همزمان با برگزاری انتخابات دستگیر شدند، اعتراضات مردمی گسترده ای در شهر های بزرگ به راه افتاد اما پس از نماز جمعه ۲۹ خرداد ۱۳۸۸ و خطبه های رهبری تکلیف بر همه روشن شد، تک جمله رهبری؛ (نظر من به نظر احمدی نژاد نزدیک تر است) باعث شد اعتراضات مردمی به شدت سرکوب شود.

شهریور ماه سال ۱۳۹۴ بود که زمزمه های حضور احمدی نژاد در انتخابات مطرح شد، زمزمه هایی که با واکنش رهبری مواجه شد، رهبری روز دوشنبه پنجم مهر در یک سخنرانی اعلام کرد که حضور احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده را «صلاح» نمی‌داند. یک روز پس از سخنان رهبری ۱۳۹۵ احمدی نژاد اعلام کرد که قصد نامزدی در این انتخابات را ندارد. او در نامه‌ای خطاب به رهبری، که سه شنبه ششم مهر منتشر شد، نوشت در دیدار نهم شهریور «برنامه‌های خود برای تبیین انقلاب در سراسر کشور» را تشریح کرده است و پس از آن رهبر جمهوری اسلامی به او توصیه کرده است که صلاح نیست در این دوره در انتخابات شرکت کند. او گفت که در جلسه نهم شهریور هم تبعیت خود را از نظر آیت الله خامنه ای اعلام کرده بود.

اما حاشیه ها همچنان ادامه داشت، ۲۳ بهمن ماه احمدی نژاد با انتشار اطلاعیه ای ضمن رد برخی شایعات درباره حمایت وی از یک کاندیدای خاص اعلام کرد: اینجانب عضو هیچ جناح ، حزب و گروهی نیستم و از هیچ فرد یا جناح، حزب و گروهی حمایت نکرده و نخواهم کرد. ممکن است برخی افراد یا جریانات و جناح ها به خاطر منافع گروهی، اخبار و شایعاتی تحت عنوان حمایت از شخص خاصی به نقل از اینجانب منتشر نماید. صریحا اعلام می نمایم که این نوع شایعات و اخبار حتی اگر از زبان نزدیکان اینجانب باشد، خلاف واقع است و قویا تکذیب می شود.

اما این سخنان محمود احمدی نژاد مانند بقیه سخنانش دروغ بود. او در هفته های گذشته از نامزدی حمید بقایی معاون خود در انتخابات حمایت کرد و نهایتا امروز همراه بقایی به وزارت کشور رفت و هردو ثبت نام کردند. ثبت نام امروز احمدی نژاد در واقع دهن کجی بزرگی به نهاد های نظامی حامی او و مسئولانی است که روزی تمام قد در کنار او ایستادند و تمامی اقدامات غیر قانونی او را توجیه کردند. احمدی نژاد ثابت کرد که نظرش به نظر هیچکس نزدیک نیست و تمامی هزینه هایی که نظام برای او پرداخته در واقع هزینه های برای هیچ بوده است.

هنوز آوار برداری از تخریب هایی که او در طول ۸ سال ریاست دولت تمام نشده او با پشت پا زدن به تمام محافظه کاران و تند رو هایی که از او حمایت می کردند، بازگشته است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.