سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نامزدهای انتخابات شوراها به تهدید هیات‌های نظارت استانی برای انصراف دادن توجهی ن...

نامزدهای انتخابات شوراها به تهدید هیات‌های نظارت استانی برای انصراف دادن توجهی نکنند/ با افراد خاطی برخورد می‌شود

چکیده : در استان‌ها علاوه بر هیات نظارت استان‌ها، کمیته بازرسی سه نفره‌ای فعالیت می‌کنند که کار آنها از ناظران مجزاست و اگر گزارش تخلفی وجود داشته باشد، به هیات مرکزی و کمیته مرکزی بازرسی گزارش خواهند کرد ...


عضو هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا تماس برخی از اعضای هیات‌های نظارت استانی با نامزدهای شورای شهر و تهدید برای انصراف دادن از انتخابات را تخلف محرز بیان کرد و گفت: این رفتار غیرقانونی است و ما از تمامی داوطلبانی که چنین تماس‌هایی با آنها گرفته شده، می‌خواهیم که شکایت خود را به هیات مرکزی نظارت بر انتخابات تقدیم کنند

بهرام پارسایی در گفت‌وگو با ایلنا با اشاره به برخی اقدامات در راستای ناامید کردن داوطلبان انتخابات شوراهای شهر ازسوی تعدادی از اعضای هیات‌های نظارتی استانی در معدودی از مناطق و حوزه‌های انتخاباتی گفت: به همه کاندیداهایی که برخی اعضای هیات‌های نظارت استانی به هر نحوی چه حضور و چه تلفنی از آنها خواسته اند، پیش از آغاز بررسی رسمی صلاحیت‌ها انصراف دهند، اعلام می‌کنیم به این مسائل توجهی نکنند.

او با بیان اینکه در روزهای اخیر برخی از اعضای هیات نظارت استانی از بعضی نامزدهای انتخاباتی در چند استان کشور خواسته‌اند پیش از آنکه ازسوی این هیات‌ها رد صلاحیت شوند، بخاطر حفظ آبرویشان انصراف دهند، تاکید کرد: این رفتار غیرقانونی است و ما از تمامی داوطلبانی که چنین تماس‌هایی با آنها گرفته شده، می‌خواهیم که شکایت خود را به هیات مرکزی نظارت بر انتخابات تقدیم کنند.

عضو هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا یادآور شد: این اقدامات تخلف محرز است و کسی حق ندارد کاندیداهای انتخاباتی را تهدید کرده یا به هر طریق از آنها بخواهند انصراف دهند.

نماینده اصلاح طلب مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در استان‌ها علاوه بر هیات نظارت استان‌ها، کمیته بازرسی سه نفره‌ای فعالیت می‌کنند که کار آنها از ناظران مجزاست و اگر گزارش تخلفی وجود داشته باشد، به هیات مرکزی و کمیته مرکزی بازرسی گزارش خواهند کرد.

پارسایی با اشاره به تخلفات صورت گرفته ادامه داد: بازرسان چند استان و تهران این گزارش‌ها را به ما ارائه کردند و در اسرع وقت یک نفر از اعضای هیات مرکزی به همراه یک نفر از بخش بازرسی برای بررسی این موضوع اعزام خواهند شد.

این نماینده مجلس یادآور شد: اگر چنین مواردی وجود داشته باشد که هیات های نظارت استان ها تخلفی انجام داده باشند و بعد از تذکر ، این تخلف تکرار شود، هیات مرکزی از اختیار قانونی خود استفاده می‌کند و نسبت به تعویض اعضای هیات نظارت استان ها اقدام خواهد کرد.

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی به هیات های نظارت استان ها و شهرستان ها برای فعالیت در چارچوب قانون هشدار داد و گفت: یکی از توصیه‌های رهبری مشارکت حداکثری است؛ بنابر این اعضای هیات‌های نظارت باید دقت کنند، صرفا در چارچوب قانون فعالیت کنند. چرا که در غیر این صورت موجب دلسردی و ناامیدی کاندیداها و مردم می شوند.

پارسایی در پایان تاکید کرد که اعضای هیات‌های نظارتی استانی به هیچ عنوان نباید نسبت به تهدید به رد صلاحیت کاندیداها اقدام کنند و گفت: هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها بنابر مسئولیت خود اقدام می‌کند و با افراد خاطی برخورد خواهد کرد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.