سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ترکان: فیل اصولگرایان موش زایید با این همه طمطراق افرادی مانند زاکانی و رئیسی کاند...

ترکان: فیل اصولگرایان موش زایید با این همه طمطراق افرادی مانند زاکانی و رئیسی کاندیدا شدند

چکیده : انتظار داشتم گروه جمنا که با آن‌ همه افراد باسابقه تشکیل شده، طرح‌های عالی ارائه دهد و اشخاص عالی را مطرح کند تا تراز انتخابات را بالا بیاورند و شورآفرینی کنند که مردم پای صندوق‌ها بیایند. اما با حرف‌های سبکی آمدند و افرادی خیلی معمولی را مطرح کردند که خیلی خارج از انتظار ما بوده است ...


کلمه – گروه خبر: هرچند گروه جمنا با اسامی سنگین وزن اصولگرایان، پر سروصدا و با تریبون‌های فراوان تشکیل شد، اما مشاور رییس‌جمهور معتقد است که با اسامی اعلام شده توسط این جبهه که خود را مردمی می‌نامد خارج از انتظار افراد است. ترکان ابراز تاسف می‌کند که فیل اصولگرایان با اعلام نام‌هایی مانند زاکانی و رئیسی موش زاییده است.

اکبر ترکان مشاور رئیس جمهور و دبیر مناطق آزاد در گفت‌وگو با پایگاه دید‌ه‌بان ایران می‌گوید: اعضای جمنا زمانی که دور هم جمع شدند، طمطراق زیادی داشتند و فکر می‌کردیم با یک برنامه و پیشنهادات عالی و در سطحی برجسته حضور پیدا می‌کنند که متأسفانه در آن طرف هم فیل موش زایید. یعنی با این همه طمطراق و رفت و آمد در نهایت نتیجه افرادی مانند زاکانی و رئیسی شدند. آقای رئیسی، زاکانی و بذرپاش آدم های محترمی هستند اما برنامه ندارند فقط آمدند و می‌گویند می‌خواهیم کاندیدا شویم نمی‌گویند چگونه می‌خواهند مشکلات کشور را حل کنند.

ترکان با اشاره به هزینه‌های سنگینی که برای تبلیغات صورت گرفته، می‌گوید: باید ایده‌هایشان را بگویند. با پول خرج کردن که نمی شود کشور را نجات داد باید ایده و طرح داشته باشند. علی رغم احترامی که برای آنها قائل هستم متاسفانه نه آقای رئیسی نه بذرپاش و نه ضرغامی برنامه‌ای برای انتخابات ندارند فقط عده‌ای می‌گویند ما نمی‌خواهیم دوره روحانی تکرار شود.

مشاور رییس جمهور همچنین می‌گوید: انتظار داشتم گروه جمنا که با آن‌ همه افراد باسابقه تشکیل شده، طرح‌های عالی ارائه دهد و اشخاص عالی را مطرح کند تا تراز انتخابات را بالا بیاورند و شورآفرینی کنند که مردم پای صندوق‌ها بیایند. اما با حرف‌های سبکی آمدند و افرادی خیلی معمولی را مطرح کردند که خیلی خارج از انتظار ما بوده است. چیزی که من انتظار دارم این است که پاسخ‌های خود را به مشکلات جامعه ارائه کنند. تا سال گذشته بخش بزرگی از آواربردای دو دولت قبل را انجام دادیم.

ترکان با تاکید بر اینکه یک عده آدم محترم سیاسی باسابقه جمع شده‌اند و بذرپاش را کاندیدا کرده‌اند؛ می‌پرسد: این سلیقه است؟ مثلاً زاکانی را کاندیدا کرده‌اند که کشور را دست او بدهیم؟ این نشان می‌دهد که این افراد کار عمیق نکرده‌اند و روی مبانی فکری خود کار عمیقی انجام نداده‌اند. باید برای مسائل کشور راه‌حل بدهند و بگویند امروز کشور با چه چالش‌هایی مواجه است و راه‌حلشان چیست اما چیزی در این رابطه نگفته‌اند.

وی همچنین با اشاره به ادعاهای احمدی‌نژاد مبنی بر اینکه دولت یازدهم برای بقایی پرونده‌سازی کرده، می‌گوید:
جواب این را قوه قضائیه خواهد داد چون قوه قضائیه که با رأی دولت ایشان را بازداشت نکرده است. مگر وزارت اطلاعات می‌تواند فردی را دستگیر کند و ۵ ماه در زندان نگه دارد؟ طرف این مسئله قوه قضائیه است. در قوه قضائیه پرونده دارد، آن‌ها دارند رسیدگی می‌کنند و در زمان خودش مسیر قضایی آن طی خواهد شد. قوه قضائیه که با فرمایشات آقای احمدی‌نژاد مسیر خود را تغییر نمی‌دهد. ایشان چیزی گفته که می‌خواهد قوه مجریه بیاید به دفاع از ایشان علیه قوه قضائیه صحبت کند.

ترکان همچنین می‌افزاید: آقای احمدی‌نژاد با این فرمایشاتی که داشته و این حضوری که پیدا کرده‌اند مشخص شد که بعد از ۸ سال ریاست جمهوری و ۴ سال هم که در آن دفتر مطالعات می‌کنند، هنوز به رشد کافی برای اینکه حضور ارزشمندی را اعلام کنند نرسیده‌اند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.