سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » علی مطهری: همچنان پیگیر ملاقات با محصوران هستیم...

علی مطهری: همچنان پیگیر ملاقات با محصوران هستیم

چکیده : علی مطهری، نایب رییس مجلس شورای اسلامی که طی هفته‌های گذشته خبر از تلاش برای ملاقات با محصوران داده بود، در جمع خبرنگاران تاکید کرده که همچنان پیگیر این ملاقات است. او پیش از این با اشاره به اینکه هفت سال از حصر می‌گذرد تصریح کرده بود حصر بدتر از حبس است، در یک خانه دو سه اتاقه که پر شنود است بدون روزنامه و تلویزیون، که البته اخیراً گذاشتند چند روزنامه وارد شود...


علی مطهری، نایب رییس مجلس شورای اسلامی که طی هفته‌های گذشته خبر از تلاش برای ملاقات با محصوران داده بود، در جمع خبرنگاران تاکید کرده که همچنان پیگیر این ملاقات است.

او پیش از این با اشاره به اینکه هفت سال از حصر می‌گذرد تصریح کرده بود حصر بدتر از حبس است، در یک خانه دو سه اتاقه که پر شنود است بدون روزنامه و تلویزیون، که البته اخیراً گذاشتند چند روزنامه وارد شود.

علی مطهری روز گذشته در حاشیه مراسم حماسه امید در پاسخ به خبرنگار ایلنا درباره دیدار اعضای فراکسیون امید با سیدمحمد خاتمی و بحث رفع حصر و ملاقات با سران محصور جنبش سبز اعلام کرد: باتوجه به این‌که جلسه خصوصی نبوده، صحبتی با آقای خاتمی نکردیم. بنده نیز درباره مسائل روز صحبت کردم. اما کماکان پیگیر مسئله ملاقات با محصوران هستیم.

علی مطهری، نماینده حق‌طلب مجلس که طی سال‌های گذشته مداوم با طرح مسئله غیرقانونی بودن حصر، خواستار پاسخگویی مقامات مسئول شده، مانند دیگر دلسوزان منافع ملی کشور بارها تاکید کرده که شکستن حصر محصوران نه تنها مشکلی ایجاد نخواهد کرد بلکه موجب تحکیم وحدت ملی خواهد شد.

نایب رییس‌مجلس همچنین در بخش دیگری از سخنان خود خبر داده که گزارش کمیسیون شوراها و وزارت کشور در مورد لغو سخنرانی‌اش در مشهد به دادسرای ویژه روحانیت ارائه شده است.

اربعین امسال مقامات قضایی از سخنرانی اربعینی علی مطهری در مشهد جلوگیری کردند و پلیس با حاضر شدن در محل سخنرانی مردم را متفرق کرد. موضوعی که پس از آن با انکار مقامات قضایی و عدم پاسخگویی آن ها روبرو شد. حالا مطهری می‌گوید که تهیه گزارش به اتمام رسیده و به کمیسیون ارائه شده اما در مورد این‌که در صحن قرائت شود یا خیر هنوز مشخص نیست.

مطهری همچنین در پاسخ به سوالی درباره طرح استفساریه قانون انتخابات گفت: ظاهراً شورای نگهبان بر ایراد قبلی خود در مورد طرح استفساریه تاکید کرده و به نظرم این طرح می‌توانست به طور مستقیم به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارسال شود اما در حال حاضر قرار است، باتوجه به این‌که در بررسی قبلی مجلس رفع ابهام شده بود، دوباره به مجلس بازگردد و پس از آن‌که مجلس بر نظر قبلی خود اصرار کرد، به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارسال می‌شود.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.