سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ۳۵۰ کارگر نخ البرز سه ماه مزد طلبکارند...

۳۵۰ کارگر نخ البرز سه ماه مزد طلبکارند

چکیده : حدود ۳۵۰ کارگر شاغل در کارخانه «نخ البرز» که در شهر صنعتی البرز قزوین فعالیت دارد دست کم سه ماه مزد معوقه طلب‌کارند و به همین میزان پرداخت حق بیمه آنها نیز با تاخیر مواجه شده است...


نزدیک به ۳۵۰کارگر شاغل در کارخانه «نخ البرز» دست کم بابت ۳ماه معوقات مزدی طلبکارند.

منابع کارگری استان قزوین به ایلنا می‌گویند حدود ۳۵۰ کارگر شاغل در کارخانه «نخ البرز» که در شهر صنعتی البرز قزوین فعالیت دارد دست کم سه ماه مزد معوقه طلب‌کارند و به همین میزان پرداخت حق بیمه آنها نیز با تاخیر مواجه شده است.

به گفته کارگران نخ البرز، کارفرما این واحد از ابتدای سال جاری به دلیل کمبود نقدینگی توان پرداخت به موقع دستمزد و بیمه کارگران را ندارد وآن‌ها در دست کم سه ماه گذشته مزدی دریافت کرده‌اند.

طبق اظهارات آنان ، علاوه بر دستمزد این واحد بدهی های مالی زیادی بابت تاخیر در پرداخت بیمه کارگران به تامین اجتماعی دارد ودر این زمینه می توان گفت دفترچه های در مانی کارگران هر چند ماه یکباربا مشکل تامین اعتبار روبروست.

این منابع کارگری با بیان اینکه افزایش مشکلات کارخانه باعث شد تا بهمن ماه ۷۰ کارگر شاغل در واحد تولیدی با اتمام قرار داد کار تعدیل شوند در خاتمه افزود: هم اکنون در این کارخانه ۳۵ کارگر رسمی و ۳۲۵ کارگر قرار داد موقت مشغول کارند که این موضوع باعث شده تا جدا از معوقات مزدی نگران امنیت شغلی وپرداخت مطالبات پایان سال خود باشند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.