سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ترامپ در جشن سالانه خبرنگاران کاخ سفید شرکت نمی‎کند...

ترامپ در جشن سالانه خبرنگاران کاخ سفید شرکت نمی‎کند

چکیده : دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا اعلام کرده در جشن سالانه خبرنگاران کاخ سفید شرکت نخواهد کرد. این مراسم پرزرق وبرق عموما با حضور روزنامه‎نگاران، سیاستمداران و چهره‎های مشهور دیگر و اغلب روسای جمهوری آمریکا برگزار می‎شود. ترامپ یک روز بعد از آنکه کاخ سفید چندین روزنامه و رسانه را از حضور در یک کنفرانس‎ خبری خود محروم کرد گفته است در این مراسم شرکت...


دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا اعلام کرده در جشن سالانه خبرنگاران کاخ سفید شرکت نخواهد کرد. این مراسم پرزرق وبرق عموما با حضور روزنامه‎نگاران، سیاستمداران و چهره‎های مشهور دیگر و اغلب روسای جمهوری آمریکا برگزار می‎شود.
ترامپ یک روز بعد از آنکه کاخ سفید چندین روزنامه و رسانه را از حضور در یک کنفرانس‎ خبری خود محروم کرد گفته است در این مراسم شرکت نمی‎کند.

به گزارش بی‌بی‌سی ترامپ مرتبا پوشش خبری رسانه ها را “دروغ می‎خواند. رییس جمهوری آمریکا این خبر را مثل بسیاری از موضع‎گیری‎های دیگرش در حساب توییتر خود اعلام کرده است.

روز جمعه گروهی از رسانه‎ها از جمله بی بی سی، سی ان ان، نیویورک تایمز، گاردین، لوس آنجلس تایمز، بازفید، دیلی میل و پولیتیکو از شرکت در یک کنفرانس خبری غیرتلویزیونی محروم شدند.

چند ساعت پیش از این کنفرانس دونالد ترامپ در سخنرانی تندی از رسانه‎ها انتقاد کرد و گفت “جاعلان خبر دشمنان مردمند.”

شبکه خبری بلومبرگ و مجله نیویورکر از رسانه‎هایی هستند که گفته‎اند امسال مراسم جشن جداگانه معمول خود را در پی مراسم سالانه برگزار نمی‎کنند. عده‎ای نیز خواستار تحریم شدن این جشن توسط روزنامه‎نگاران شده‎اند.

تمام روسای جمهوری آمریکا از سال ۱۹۲۴ دست کم یک بار در مراسم جشن سالانه خبرنگاران کاخ سفید شرکت کرده ‎اند. معمولا روسای جمهوری آمریکا در سخنرانی آمیخته به طنز خود در این مراسم به مسائل حساس سال می‎پردازد. باراک اوباما هر هشت سال ریاست جمهوری خود در این مراسم شرکت کرد.

در جشن سال ۲۰۱۱ آقای اوباما خطاب به دونالد ترامپ که در میان مهمانان بود گفت اگر او به ریاست جمهوری انتخاب شود کاخ سفید را به قمارخانه تبدیل خواهد کرد.

انجمن خبرنگاران کاخ سفید در بیانیه‎ای گفته است متوجه موضع رییس جمهوری شده است و امسال هم با برگزاری مراسم بابت آزادی بیان در آمریکا و نقش مهم رسانه‎های خبری مستقل در یک جمهوری جشن خواهد گرفت.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.