سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » حملات شدید بلندگوهای رهبری در نمازهای جمعه سراسر کشور به آشتی ملی و برجام...
» در حرکتی هماهنگ و تکرار سخنان رهبری انجام شد:

حملات شدید بلندگوهای رهبری در نمازهای جمعه سراسر کشور به آشتی ملی و برجام

چکیده : بلندگوهای ائمه جمعه در سراسر کشور حمله به بحث آشتی ملی و برجام را در دستور کار خود داشتند. طیف مدعی اصولگرایی که یک هفته را بدون اظهارنظری درباره بحث آشتی ملی پشت سر گذاشته بودند، پس از سخنان رهبری با هماهنگی کامل حمله را از تریبون‌های نمازجمعه آغاز کردند. این تنها بار نیست که ائمه جمعه در حرکتی هماهنگ تریبون‌ها را به موضوعی خاص اختصاص می‌دهند. پیش از این هم خطبه‌های نمازجمعه توسط بولتن‌های خاص جهت‌دهی شده بودند...


بلندگوهای ائمه جمعه در سراسر کشور حمله به بحث آشتی ملی و برجام را در دستور کار خود داشتند. طیف مدعی اصولگرایی که یک هفته را بدون اظهارنظری درباره بحث آشتی ملی پشت سر گذاشته بودند، پس از سخنان رهبری با هماهنگی کامل حمله را از تریبون‌های نمازجمعه آغاز کردند.

به گزارش کلمه، این تنها بار نیست که ائمه جمعه در حرکتی هماهنگ تریبون‌ها را به موضوعی خاص اختصاص می‌دهند. پیش از این هم خطبه‌های نمازجمعه توسط بولتن‌های خاص جهت‌دهی شده بودند.

اما نماز جمعه سراسر کشور امروز نشان از نه تنها عصبانیت امامان جمعه و خط‌دهندگان‌شان دارد بلکه نشان می‌دهد این عصبانیت می‌تواند مرزهای ادب را نیز در هم بکوبد. این بستگی به نزدیک بودن امام جمعه به حلقه اول حکومت دارد.

آنچه از خطبه‌های امامان جمعه سراسر کشور برمی‌آید این است که محورهای مختلف سخنان اخیر رهبری برای پرداختن به صاحبان تریبون‌ها دیکته شده تا شاید از این بحث تازه که حسن نیت آنان را نشانه رفته است، به سلامت در گذرند.

فرازهایی از سخنانی که امروز در نمازجمعه‌های سراسر کشور بیان شده را در زیر می‌خوانید:

صدیقی امام جمعه تهران: «برخی زبانشان دراز شده از آشتی ملی می‌گویند»

علم‌الهدی امام جمعه مشهد: «آقایی که عمله فتنه ۸۸ بوده می‌گوید آشتی ملی/ مردم از این‌ها که عددی نیستند متنفرند»

امام جمعه بروجرد: «آشتی ملی یک موضوع انحرافی است که فتنه گران مطرح کرده‌اند تا مسئولان را از رسیدگی به مشکلات منحرف کنند.»

امام جمعه نوشهر: «مطرح‌کنندگان آشتی ملی به دنبال ایجاد دوقطبی‌های کاذب در کشور هستند/ مردم با فتنه‌گران آشتی نمی‌کنند.»

امام جمعه بجنورد: «مطرح کنندگان آشتی ملی کاسه‌ای زیر نیم کاسه دارند.»

امام جمعه مهران: «عده‌ای با مطرح کردن آشتی ملی باز هم دشمنان به ویژه آمریکا را خوشحال کردند.»


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.