سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » بازگرداندن آیت‌الله نکونام از بیمارستان به زندان بدون تکمیل مراحل درمان...

بازگرداندن آیت‌الله نکونام از بیمارستان به زندان بدون تکمیل مراحل درمان

چکیده : آیت‌الله نکونام، از تاریخ ۱۲ بهمن تا ۲۷ بهمن ماه در بیمارستانی ناشناس تحت درمان و بستری بودند. کارشناسان پزشکی قانونی شهر تهران با حضور در بیمارستان، با انجام معاینات و بررسی پرونده پزشکی، رای مجدد به عدم توانایی تحمل حبس زندان را صادر کردند اما این اعلام کارشناسی از سوی مسوولان مورد توجه قرار نگرفت و او دوباره به زندان بازگردانده شد...


آیت‌الله نکونام، پس از ۱۶ روز بستری بودن در یکی از بیمارستان‌های تهران، “بدون تکمیل مراحل درمان”، به زندان ساحلی شهر قم، بازگردانده شد.

به گزارش کلمه، آیت‌الله نکونام، از تاریخ ۱۲ بهمن تا ۲۷ بهمن ماه در بیمارستانی ناشناس تحت درمان و بستری بودند. کارشناسان پزشکی قانونی شهر تهران با حضور در بیمارستان، با انجام معاینات و بررسی پرونده پزشکی، رای مجدد به عدم توانایی تحمل حبس زندان را صادر کردند اما این اعلام کارشناسی از سوی مسوولان مورد توجه قرار نگرفت و او دوباره به زندان بازگردانده شد.

این در حالیست که این استاد حوزه محبوس که علاوه بر بیماری و سن بالا بیش از یک سوم محکومیت خود را تحمل کرده است قانونا می‌تواند مشمول قانون آزادی مشروط شود اما تحت فشار مافیای قدرت در حوزه‌های علمیه و نهادهای امنیتی موازی از آزادی وی ممانعت می‌شود.

بازداشت و برخورد با آیت‌الله نکونام، موجی از اعتراضات مراجع تقلید مستقل، علما، اساتید و طلاب حوزه‌های علمیه را در پی داشته است، طوری که مسئولین جدید حوزه‌های علمیه را در کشور، به تکاپو انداخته، تا اندکی از “جو امنیتی حاکم بر حوزه های علمیه” را کاهش دهند!


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.