سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » دکتر محمودصادقی: اصولا اگر میخواهی نماینده مردم باشی باید فکر دوره بعد را از سر بیر...

دکتر محمودصادقی: اصولا اگر میخواهی نماینده مردم باشی باید فکر دوره بعد را از سر بیرون کنی/دور بعد کاندید نخواهم شد

چکیده :صادقی در پایان درباره‌ احتمال ردصلاحیت خود در دوره‌ بعد گفت: من دور بعد کاندید نخواهم شد، اصولاً اگر می‌خواهی نماینده‌ مردم باشی باید فکر دوره‌ی بعد را از سر بیرون کنی....


کلمه- گروه خبر: محمود صادقی نماینده‌ مردم تهران در مجلس، تا کنون نشان داده که ترسی از تهدید ها و اعمال فشار گروه های تندرو ندارد و برای دفاع از حق مردم و قانون اساسی ثابت قدم ایستاده است. او که روز گذشته به میزبانی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، به این دانشگاه رفته بود، در سخنانی شجاعانه و بی سابقه گفت: حتی مقام رهبری در نظام جمهوری اسلامی، متکی به رأی است و همیشگی نیست و هرگاه یکی از شرایطی که در قانون اساسی ذکر شده است را از دست دهد، مجلس خبرگان موظف به رسیدگی است.

گرچه نظام انتخاباتی دارای اشکال و اعتماد به صندوق‌ها مخدوش می‌شود، اما ما تمرین رأی دادن می‌کنیم

در حالی که این نماینده مجلس تا کنون بار ها توسط نهاد های امنیتی و قوه قضائیه تهدید شده است در در جمع دانشجویان دانشگاه خواجه نصیر افزود: ما در این ۳۸ سال به صندوق‌های رأی روی آوردیم گرچه نظام انتخاباتی دارای اشکال است و نهادهایی بالادستی به ممیزی می‌پردازند و گاها اعتماد به صندوق‌ها مخدوش می‌شود، اما همین که ما تمرین رأی دادن می‌کنیم، خود دستاورد بزرگی است.

قاعده تسلیط و حق مالکیت را از هیچ کس نمی‌توان سلب کرد

این نماینده‌ی مجلس همچنین به توضیح درباره‌ حساب‌های قوه قضاییه پرداخت و انتقاد خود را نسبت به این موضوع تکرار کرد و گفت: قاعده تسلیط و حق مالکیت را از هیچ کس نمی‌توان سلب کرد.

صادقی همچنین گفت: عدالت و نظم باید برآمده از خود مردم باشد، نه اینکه ساختار از بالا به پایین این نظم را تحمیل جامعه کند.

بعضی ائمه جمعه خجالت نمی‌کشند می‌گویند ولی فقیه می‌تواند زن تو را طلاق بدهد

او به برخی ائمه‌ی جمعه انتقاد کرد و گفت: بعضی از ائمه جمعه در خطبه‌هایشان آبروی اسلام را برده‌اند و می‌گویند که ولی فقیه می‌تواند زن تو را طلاق دهد و او را از تو بگیرد! آیا خجالت نمی‌کشند این حرف‌ها را می‌زنند؟ کجا ولی فقیه چنین اختیاری دارد؟ولی فقیه حافظ ناموس و اموال مردم است. این برداشت‌های غلط است که آبروی اسلام را برده و ما اکنون نمی‌توانیم در مقابل این نسل جوان از آن دفاع کنیم.

با پیگیری های دکتر مطهری در مورد حصر قبل از عید خبرهای خوبی خواهیم شنید

پس از سخنان صادقی، او به پرسش‌هایی از جمله درباره‌ی حصر موسوی و کروبی که روز گذشته ششمین سالروز آغاز آن بود و همچنین نحوه‌ی برخورد مجلس و دولت با محصورین و رفع حصر آنها پاسخ داد: با پیگیری‌های خستگی ناپذیر دکتر مطهری، انشاالله تا قبل از عید خبرهای خوبی خواهیم شنید.

وی به پرسشی درباره‌ خرج‌های کشور در کشورهای منطقه از جمله سوریه، اینگونه پاسخ داد: ما هیچگاه با هدف دفاع از نظام بعثی بشار اسد در سوریه نجنگیده‌ایم و هدف ما فقط داعش بوده و اگر هدفی غیر از این دنبال شده، ظلم به مردم ایران و سوریه است.

همچنین در پاسخ به پرسشی مبنی بر «فضای امنیتی موجود در دانشگاه‌ها حضور و دخالت نهادهای غیر دانشجویی در ارزشیابی اساتید»، گفت: به غیر از مجلس و کمسیون آموزش، نهاد شورای عالی انقلاب فرهنگی وجود دارد که به صورت موازی قانون گذاری می‌کند که از نظر حقوقی ایراد وارد است اما از نظر قانونی نمی‌توان خرده گرفت.

دوره بعد کاندیدا نخواهم شد

صادقی در پایان درباره‌ احتمال ردصلاحیت خود در دوره‌ بعد گفت: من دور بعد کاندید نخواهم شد، اصولاً اگر می‌خواهی نماینده‌ مردم باشی باید فکر دوره‌ی بعد را از سر بیرون کنی.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.