سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » در ششمین سالگرد جنبش اعتراضی بحرین مردم به خیابان ها آمدند...

در ششمین سالگرد جنبش اعتراضی بحرین مردم به خیابان ها آمدند

چکیده :با وجود سرکوب های شدید رژیم آل خلیفه هزاران تن از مردم بحرین همزمان با ششمین سالروز جنبش اعتراضی ۱۴ فوریه، تظاهرات گسترده‌ای را در محکومیت اقدامات رژیم حاکم بر بحرین برگزار کردند....


کلمه- گروه بین الملل: سرکوب های رژیم آل خلیفه شدید است، همین چند رو پیش ۳ جوان مخالف دولت بحرین اعدام شدند اما مردم بحرین همچنان مطالبات خود را دنبال می کنند. امروز هزاران تن از مردم بحرین همزمان با ششمین سالروز جنبش اعتراضی ۱۴ فوریه، تظاهرات گسترده‌ای را در محکومیت اقدامات رژیم آل خلیفه برگزار کردند. تظاهرکنندگان در خیابان‌های منطقه «ستره» در غرب منامه شعارهایی را علیه حمد بن عیسی آل خلیفه، پادشاه بحرین سر دادند.

در این تظاهرات مردم بحرین کشتن سه جوان مخالف را که در حال تلاش برای خروج از کشور بودند، محکوم کردند. این تظاهرات که در روستاها و شهرهای مختلف برگزار شد، به رغم فضای رعب‌آور امنیتی شاهد حضور گسترده زنان و مردان بود. تظاهرکنندگان خواهان پایان دادن به استبداد خاندان حاکم و انحصار قدرت در این خاندان شدند. نیروهای امنیتی بحرین نیز برای متفرق کردن تظاهرکنندگان از گاز اشک‌آور و گلوله‌های ساچمه‌ای استفاده کردند.

گروه‌های مخالف بحرینی از مردم این کشور خواسته بودند تا از دوشنبه‌ شب در نافرمانی مدنی با زدن بر طبل‌ها و سر دادن نوای «الله اکبر» در تمامی مناطق شرکت کنند. همزمان نیز ده‌ها فعال بحرینی و تعدادی از اقلیت‌های عربی و اسلامی به مناسبت ششمین سالروز جنبش اعتراضی ۱۴ فوریه در مقابل سفارت بحرین در لندن تحصن کردند.

هشدار عفو بین الملل

عفو بین‌الملل نیز به مناسبت ششمین سالگرد جنبش اعتراضی ۱۴ فوریه با تاکید بر اینکه هنوز عدالت در بحرین وجود ندارد، خواستار آزادی تمامی زندانیان سیاسی در این کشور شد. به گزارش ایسنا به نقل از مرآه البحرین، عفو بین‌الملل در توئیتی تصاویر تعدادی از زندانیان سیاسی و در راس آنها شیخ علی سلمان، دبیر کل جمعیت الوفاق و رهبر مخالفان بحرینی را منتشر و تاکید کرد، هنوز عدالت در بحرین وجود ندارد. عفو بین الملل در توئیت دیگری بر ادامه بازداشت زندانیان سیاسی در بحرین پس از گذشت شش سال از آغاز جنبش اعتراضی ۱۴ فوریه تاکید کرد و از مسئولان رژیم آل‌خلیفه خواست تمامی زندانیان سیاسی را آزاد کرده و از بازداشت مبارزان سیاسی دست بردارند.

نه زندان و نه سرکوب‌ بحرینی‌ها را ساکت نمی‌کند

گفتنی است که شیخ حسین الدیهی معاون دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین به مناسبت ششمین سالگرد جنبش اعتراضی بحرین گفت: ظرف شش سال، نظام بحرین دست به شنیع‌ترین جنایت‌ها علیه مردم زد و در این میان جوامع بین‌الملل سکوت اختیار کردند. نظام بحرین میلیاردها دلار جهت بهبود وجهه خود هزینه کرد اما به هدفش نرسید.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.