سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

آنها سرگردانند

چکیده :اگر رهبری و هوادارانش با همه‌ی حذف‌ها و حصرها و حبس‌‌ها، باز هم چنین سرگردانند و از دست‌های خالیِ کاربران شبکه‌های مجازی هم می‌ترسند این یعنی رهایی از دیوار استبداد دینی و معماریِ آینده، «بولدوزر» نمی‌‌خواهد! دست‌های زیرک و معماران شکیبا می‌خواهد که به تدریج و «خشت به خشت» این دیوار را بردارند و به جایش پُل بسازند...


محمدجواد اکبرین

احمد خاتمی (امام جمعه‌ی تهران) در راهپیمایی ۲۲ بهمن ارومیه از مردم می‌خواهد سراغ شبکه‌های اجتماعی نروند و می‌گوید: «اصل در شبکه‌های مجازی دورویی است که اخلاق و باور شما و فرزندان شما را نشانه گرفته‌اند…در این فضاها شایعه می‌کنند که نظام در حال فروپاشی است».

محمد رضا باهنر دارد نقشه‌ی اصولگرایان در انتخابات آینده را رهبری می‌کند و شاکی از سعید جلیلی، او را به «زیرآبی رفتن» متهم می‌کند و می‌گوید: «اینکه کسی تصور کند با پنج الی شش‌میلیون رای می‌تواند مزاحمت ایجاد کند و سبد رای فلان جریان را بشکند، چنین چیزی نیست».

متلک باهنر به تبلیغات جلیلی است که هوادارانش می‌گویند «آقا به چندمیلیون رأی جلیلی امید بسته» و البته بیراه نمی‌گویند؛ آقای خامنه‌ای بعد از شکست سعید جلیلی در انتخابات پیشین گفت: «این چهارمیلیون رأی شما (جلیلی) نشانگر وجودِ یک جوهره در این جامعه است». این را علم‌الهدی (نماینده‌اش در مشهد) گفت و دفتر رهبری هم تکذیب نکرد. (۲۹مهرماه۹۲/خبرگزاری دانشجو) ارگان جلیلی هم از باهنر عصبانی شده و در جوابش گفته: «باهنر در حالی به نسخه‌پیچی برای جریان حزب‌اللهی در انتخابات آتی می‌پردازد که یکی از تنظیم‌کننده‌های اصلی لیست سی‌نفره‌ی انتخابات تهران است که درنهایت سی بر صفر [از لیست امید] شکست خورد».

یک نیروی تازه‌نفس سپاه هم به میدان انتخابات آمده! سردار ذوالقدر در نخستین سخنرانی‌اش از دست مصباح یزدی عصبانی است که چرا رأی می‌پراند و تلویحی می‌گوید: «پد‌رخواند‌ه‌ها باید‌ کنار بروند‌، کسانی که فکر می‌کنند مرد‌م صغیر و مهجورند و باید‌ برای آن‌ها و به‌جای آن‌ها تصمیم گرفت».

جبهه‌ی پایداری اما متلک او را می‌گیرد و توصیه‌ی رهبری به «مشورت با علمای بصیر» را به رخ او می‌کشد. استاد اخلاقِ دولت احمدی‌نژاد (آقاتهرانی) این وسط می‌گوید: «بدانند که پنجه زدن به یکدیگر، به نفع انقلابیون نیست». حرف‌های امروزِ ضرغامی و قالیباف در راهپیمایی‌های قم و اصفهان هم جالب است و همه‌ی این خبرها در دو روزِ اخیر منتشر شده.

نتیجه:
اگر رهبری و هوادارانش با همه‌ی حذف‌ها و حصرها و حبس‌‌ها، باز هم چنین سرگردانند و از دست‌های خالیِ کاربران شبکه‌های مجازی هم می‌ترسند این یعنی رهایی از دیوار استبداد دینی و معماریِ آینده، «بولدوزر» نمی‌‌خواهد! دست‌های زیرک و معماران شکیبا می‌خواهد که به تدریج و «خشت به خشت» این دیوار را بردارند و به جایش پُل بسازند.

(نقل‌قول‌ها از تسنیم و رجانیوز)


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.