سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » سکوت یک ماهه مسوولان دانشگاه خیام نسبت به حمله شبانه به دفتر انجمن...
» با صدور بیانیه‌ای، انجمن دانشجویان دانشگاه خیام اعتراض کرد:

سکوت یک ماهه مسوولان دانشگاه خیام نسبت به حمله شبانه به دفتر انجمن

چکیده : تا امروز که یک ماه از تسلیم شکایت هایمان در روز شنبه ۱۸ دی ماه به هیات نظارت دانشگاه می گذرد، هنوز هیچ مصوبه‌ی رسمی‌ای با امضای ریاست دانشگاه درخصوص این شکایات دریافت نکرده‌ایم و شاهد هیچگونه برخوردی از سمت دانشگاه و مسئولین نبودیم. امروز بیش از یکماه از آن سرقت می گذرد و هنوز همان نگهبانی مسئول حفاظت از مال و ناموس ماست که آن روز بود! هنوز همان مسئول حراستی از حریم ما صیانت می‌کند که آن شب در حضورش این عمل انجام شد...


انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه خیام از بی‌توجهی مسوولان دانشگاهی در قبال شکایتی که یک ماه پیش ثبت و تا امروز رسیدگی نشده است ابراز نگرانی کرده و با صدور بیانیه‌ای به آن اعتراض کردند.

به گزارش کلمه، یک ماه پیش یکی از سازمان‌های دانشجویی دانشگاه خیام مشهد با حمله به اتاق انجمن اسلامی دانشجویان این دانشگاه، ضمن تخریب و سرقت تمامی اموال متعلق به انجمن اسلامی، عکس‌ها و پوسترهای متعلق به خود را در اتاق نصب کرده و با بر جای گذاشتن سندی از خود با مهر تشکل بسیج، نهایت تمامیت خواهی یک تشکل به اصطلاح دانشجویی را به اثبات رساندند. نکته جالب‌تر آنجاست که حراست این دانشگاه با سکوت و عدم دخالت در جلوگیری از این بی‌قانونی فاحش، هویت و رسالت کاری خود را زیر سوال برده است.

همان زمان این اقدام مورد پیگیری انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه خیام قرار گرفت. پس از دو روز دفتر به انجمن پس داده شد اما مسوولان دانشجویان نسبت به شکایت دانشجویان از حراست و مسوول زیربط هیچ واکنشی نشان نداده است.

در بیانیه دانشجویان نیز به این اشاره شده و آمده است: «تا امروز که یک ماه از تسلیم شکایت هایمان در روز شنبه ۱۸ دی ماه به هیات نظارت دانشگاه می گذرد، هنوز هیچ مصوبه‌ی رسمی‌ای با امضای ریاست دانشگاه درخصوص این شکایات دریافت نکرده‌ایم و شاهد هیچگونه برخوردی از سمت دانشگاه و مسئولین نبودیم. امروز بیش از یکماه از آن سرقت می گذرد و هنوز همان نگهبانی مسئول حفاظت از مال و ناموس ماست که آن روز بود! هنوز همان مسئول حراستی از حریم ما صیانت می‌کند که آن شب در حضورش این عمل انجام شد!»

در آخر هم اعلام کرده‌اند که در صورت مغفول ماندن حقمان و بی جواب ماندن این بی‌قانونی‌ها و بی‌حرمتی‌ها، شورای مرکزی این تشکل علی الرغم توصیه‌های رهبری مبنی برآرمانگرایی و فعالیت فرهنگی در دانشگاه اقدام به استعفا و انحلال این تشکل در این فضای ناامن دانشگاه خیام خواهد نمود.

متن کامل بیانیه انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه خیام در رابطه با اتفاقات اخیر و پیگیری برخورد با متخلفین امر به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم

اِستَعمِلِ العَدلَ و َاحذَرِ العَسفَ و َالحَیفَ فَاِنَّ العَسفَ یَعودُ بِالجَلاءِ
عدالت را اجرا کن و از زورگویى و ستمگر بپرهیز زیرا زورگویى مردم را به ترک از وطن وامیدارد.
(نهج البلاغه، حکمت ۴۷۶)

همانگونه که مطلع هستید روز پنجشنبه ۱۶ دی ماه، تعدادی از اعضای بسیج دانشجویی دانشگاه خیام مشهد به صورت کاملا غیرقانونی و در ساعت غیر اداری اقدام به حمله , سرقت , ضبط اموال و همچنین پلمب درب تشکل انجمن اسلامی با مهر بسیج دانشجویی شهدای خیام نمودند.

پس از این اتفاق انجمن اسلامی دانشگاه خیام در صبح اولین روز کاری یعنی شنبه ۱۸ دی ماه اقدام به پیگیری این اتفاق می‌کند که پس از جلسه‌ی اعضای هیات نظارت دانشگاه با معاونت بسیج دانشجویی استان، درب دفتر بازگشایی شد و کلیه اموال مصادره شده صحیح و سالم تحویل گرفته می‌شود.

در همین راستا انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه خیام از همکاری و سعه صدر بسیج دانشجویی استان که عملکرد معاونشان مبین چهره‌ی واقعی بسیج دانشجویی بود کمال تشکر را دارد.

انجمن اسلامی دانشگاه خیام در همان روز شنبه ۱۸ دی ماه گزارش حمله را به معاونت فرهنگی وزارت علوم و سایر مسئولین ذی ربط ارسال نمود تا در صورت نیاز این حادثه ی هولناک را که لکه‌ی ننگی برای بدنه ی دانشگاهی کشور بود از سمت وزارتخانه و سایر نهادهای ذی ربط پیگیر شود.

اما تا امروز که یک ماه از تسلیم شکایت‌هایمان در روز شنبه ۱۸ دی ماه به هیات نظارت دانشگاه می‌گذرد، هنوز هیچ مصوبه‌ی رسمی‌ای با امضای ریاست دانشگاه درخصوص این شکایات دریافت نکرده‌ایم و شاهد هیچگونه برخوردی از سمت دانشگاه و مسئولین نبودیم.

امروز بیش از یکماه از آن سرقت می گذرد و هنوز همان نگهبانی مسئول حفاظت از مال و ناموس ماست که آن روز بود! هنوز همان مسئول حراستی از حریم ما صیانت می‌کند که آن شب در حضورش این عمل انجام شد!

چگونه می‌توان در دانشگاه خیام تحصیل کرد در حالی که حراست و نگهبانی این دانشگاه نمی توانند از ساده ترین حقوق دانشجویان دفاع کنند ؟ چگونه در دانشگاه خیام فعالیت کرد در حالی که ابتدایی ترین حقوق تشکل های اسلامی رعایت نمی شود و شاهد بی قانونی های فراوانی از سمت امور فرهنگی دانشگاه هستیم ؟

یکماه گذشته است و هنوز نه ریاست دانشگاه و نه هیچ یک از مسئولین دانشگاه حتی یک جلسه برای عذر خواهی و دلجویی برگزار نکرده‌اند. براستی این محیط آموزشی که در دولت یازدهم عنوان دانشگاه را کسب نمود، چه میزان تحت نظارت وزارت خانه ی این دولت است؟

چطور به ادعای مسئولین ، دانشگاه خیام جزو برترین دانشگاه‌های غیر انتفاعی کشور می‌باشد، اما این حجم اعمال بی‌قانونی در دانشگاه صورت می‌گیرد و کوچکترین برخوردی هم با متخلفین صورت نمی‌گیرد!

دانشجویان دانشگاه ما به ازای هر واحد درسی که در این دانشگاه می‌گذرانند هزینه می پردازند، فعالین فرهنگی و دانشجویی ما هزینه فعالیت‌های خودشان را از بودجه‌ی فرهنگی‌ای دریافت می‌کنند که بیش از ۳ میلیارد ریال در سال است و مازاد شهریه دانشجویان تجمیع می‌شود، این دانشجویان شایسته چنین برخوردهایی از سوی دانشگاه نیستند و ریاست دانشگاه باید برای این حقی که شرعا و عرفا برگردن ایشان است پاسخگو باشد.

درنهایت قاطعانه اعلام می‌داریم این هتک حرمت به هیچ عنوان از سوی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه خیام بخشوده نخواهد شد و تا آنجا که ساز و کار دولت یازدهم به ما اجازه دهد برای احقاق حقمان پیگیری خواهیم کرد اما در صورت مغفول ماندن حقمان و بی جواب ماندن این بی‌قانونی‌ها و بی‌حرمتی‌ها، شورای مرکزی این تشکل علی الرغم توصیه‌های رهبری مبنی برآرمانگرایی و فعالیت فرهنگی در دانشگاه اقدام به استعفا و انحلال این تشکل در این فضای ناامن دانشگاه خیام خواهد نمود.

و من الله توفیق
۹۵/۱۱/۲۰


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.