سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » برای کوخ‌نشینان انقلاب کردیم، حال شاهد مرگ کولبران و فرودستانیم...

برای کوخ‌نشینان انقلاب کردیم، حال شاهد مرگ کولبران و فرودستانیم

چکیده :یک اقتصاددان با بیان اینکه در بیش از دو دهه گذشته انحراف عظیمی در سیاست‌های اقتصادی رخ داده می‌گوید: کولبری، گورخوابی و پدیده‌هایی از این دست، حاصل عدول از قانون اساسی و فساد در لایه‌های بالای مدیریتی است....


یک اقتصاددان با بیان اینکه در بیش از دو دهه گذشته انحراف عظیمی در سیاست‌های اقتصادی رخ داده می‌گوید: کولبری، گورخوابی و پدیده‌هایی از این دست، حاصل عدول از قانون اساسی و فساد در لایه‌های بالای مدیریتی است.

به گزارش ایلنا، ابراهیم رزاقی در ارتباط با اوضاع اقتصادی کشور و معاش طبقات فرودست گفت: دولت‌ها در بیش از دو دهه گذشته وظایف خود را به سادگی فراموش کرده‌اند. تامین مسکن، بهداشت، بیمه و آموزش براساس قانون اساسی وظیفه دولت است اما در عمل اتفاقی که افتاده، بی‌خانمانی، ضعف آموزش، نبود امکانات درمانی، فقر و بینوایی بوده‌ است. برای کوخ‌نشینان انقلاب کردیم اما حالا شاهد کولبران و گورخواب‌ها هستیم و این تاسف‌بار است.

او افزود: بخش عظیمی از فرودستان ازجمله کولبران، فقط کار می‌کنند که از گرسنگی نمیرند؛ اینها نه بیمه دارند، نه امنیت شغلی و نه حمایت‌های اجتماعی. تاسف‌بارتر از همه؛ نگاه معیوب مدیرانی است که کولبری را شغل می‌بینند و افتخار می‌کنند که کارآفرینی کرده‌اند؛ این نوع نگاه، رنج انسانها و خطرات معاش فرودستان را به نفع سرمایه‌داران قلابی توجیه می‌کند و بر این رنج چشم می‌پوشد که این مساله بسیار خطرناک است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.