سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » محکومیت گسترده جهانی علیه قانون مصادره اراضی فلسطینی...

محکومیت گسترده جهانی علیه قانون مصادره اراضی فلسطینی

چکیده :با تصویب قانون شهرک سازی در کنست اسرائیل واکنش‌های بین‌المللی و عربی همچنان ادامه دارد، به طوریکه سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد نسبت به تصویب قوانین جدید در پارلمان رژیم اسرائیل هشدار داد. اتحادیه اروپا آن را عبور از سقف جدید خطر خواند....


با تصویب قانون شهرک سازی در کنست اسرائیل واکنش‌های بین‌المللی و عربی همچنان ادامه دارد، به طوریکه سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد نسبت به تصویب قوانین جدید در پارلمان رژیم اسرائیل هشدار داد. اتحادیه اروپا آن را عبور از سقف جدید خطر خواند.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، استفان دوجاریک، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: تصویب قوانینی در پارلمان اسرائیل که به شهرک‌سازی‌ها در کرانه باختری وجاهت قانونی می‌بخشد، تبعات حقوقی جدی خواهد داشت.

این سخنگو خاطرنشان کرد: تصویب چنین قوانینی از منظر دبیرکل سازمان ملل متحد مایه تأسف قلمداد می‌شود. دبیرکل سازمان ملل متحد با هر اقدامی که دستیابی به راهکار دو کشور را با مشکل مواجه سازد، اکیدا مخالف بوده و بر این باور است که تمامی موضوعات کلیدی باید از طریق مذاکرات مستقیم بر مبنای قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد و توافق های مشترک حل و فصل شود.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.