سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » روزنامه جمهوری اسلامی: چرا بزرگان نظام تخریب‌گران، توهین‌کنندگان و تفرقه‌انداز...

روزنامه جمهوری اسلامی: چرا بزرگان نظام تخریب‌گران، توهین‌کنندگان و تفرقه‌اندازان را مهار نمی‌کنند

چکیده :حجت الاسلام‌والمسلمین مسیح مهاجری در سرمقاله روزنامه جمهوری اسلامی از اینکه عده‌ای به بهانه دین و حمایت از ولایت زشت‌ترین تهمت‌ها را زده و به تخریب نیروهای انقلاب مشغولند انتقاد کرده و پرسیده چرا بزرگان نظام درصدد جلوگیری از تشنج آفرینی‌های داخلی و تحرکات خلاف اخلاق و خلاف شرع افرادی که به بهانه حمایت از انقلاب و دفاع از نظام جمهوری اسلامی هر اقدام خلافی که بخواهند مرتکب می‌شوند و به هیچ چیز پای بندی نشان نمی‌دهند، بر نمی‌آیند؟...


حجت الاسلام‌والمسلمین مسیح مهاجری در سرمقاله روزنامه جمهوری اسلامی از اینکه عده‌ای به بهانه دین و حمایت از ولایت زشت‌ترین تهمت‌ها را زده و به تخریب نیروهای انقلاب مشغولند انتقاد کرده و پرسیده چرا بزرگان نظام درصدد جلوگیری از تشنج آفرینی‌های داخلی و تحرکات خلاف اخلاق و خلاف شرع افرادی که به بهانه حمایت از انقلاب و دفاع از نظام جمهوری اسلامی هر اقدام خلافی که بخواهند مرتکب می‌شوند و به هیچ چیز پای بندی نشان نمی‌دهند، بر نمی‌آیند؟

مدیرمسئول روزنامه جمهوری اسلامی نوشته است:

بسم ‌الله الرحمن الرحیم

پذیرفتن این اصل که انقلاب اسلامی هنوز راهی طولانی برای رسیدن به اهداف خود در پیش دارد، بر تمام انقلابیون و علاقمندان به انقلاب و نظام جمهوری اسلامی لازم است.

لازمه پذیرفتن این اصل، با توجه به موانعی که در داخل و خارج از ایران بر سر راه انقلاب و نظام جمهوری اسلامی وجود دارد، این است که برای انسجام نیروهای انقلاب اقدام جدی صورت بگیرد. درحال حاضر نه تنها چنین اقدامی صورت نمی‌گیرد، بلکه عده‌ای تا می‌توانند در آتش اختلاف می‌دمند و برای ایجاد کینه و فاصله و حتی فراهم ساختن زمینه‌های برخورد میان نیروهای انقلاب از هرچه در توان دارند استفاده می‌کنند. بدین ترتیب، وضعیت داخلی به هیچ وجه متناسب با شرایط پیشبرد اهداف انقلاب نیست.

با توجه به این خطرهای آشکار که از خارج و داخل، آرمان‌ها و اصول انقلاب اسلامی را تهدید می‌کنند، این سؤال بسیار مهم کاملاً مطرح کردنی است که چرا بزرگان ما با عزمی جدی درصدد جلوگیری از تشنج آفرینی‌های داخلی و تحرکات خلاف اخلاق و خلاف شرع افرادی که به بهانه حمایت از انقلاب و دفاع از نظام جمهوری اسلامی هر اقدام خلافی که بخواهند مرتکب می‌شوند و به هیچ چیز پای بندی نشان نمی‌دهند، بر نمی‌آیند؟

کسانی که به نام دین و به بهانه حمایت از ولایت، زشت‌ترین تهمت‌ها را به رئیس جمهوری که با تنفیذ ولایت مشغول کار است می‌زنند و هر جا که بخواهند بدون هیچ مانعی سخنرانی‌های تفرقه‌افکنانه می‌کنند، دروغ می‌گویند، تخریب می‌کنند، ناسزا می‌گویند و حتی به تهدید متوسل می‌شوند، چرا مهار نمی‌شوند؟ کسانی که مسئولین ارشد نظام را خائن می‌نامند و بدون ارائه کوچک‌ترین مدرک و سند هرچه بخواهند به آنها نسبت می‌دهند، چرا آزادانه به این تخریب‌ها ادامه می‌دهند و کسی مانع این همه تخلف نمی‌شود؟ با کسانی که حتی بعد از فقدان بزرگان انقلاب و نظام، بدترین تهمت‌ها را به آنها می‌زنند و سخیف‌ترین نسبت‌ها را به آنها می‌دهند، چرا حتی برخورد ارشادی نمی‌شود؟

به این کار و این سخنان نمی‌توان عنوان انتقاد داد و به بهانه اینکه افراد آزادند انتقاد کنند از کنار تخلفات آنها عبور کرد. در هیچ نقطه‌ای از جهان و در هیچ مکتبی دروغ و ناسزاگوئی و تخریب را تحت عنوان انتقاد توجیه نمی‌کنند. ما که مسلمانیم و حاکمیت کشورمان فقط با رعایت احکام اسلامی مشروعّیت دارد، نمی‌توانیم در برابر این همه اقدامات خلاف اخلاق و خلاف شرع و این همه سخنان ناروا بی‌تفاوت باشیم و به متخلفان اجازه بدهیم چهره اسلام و انقلاب و نظام جمهوری اسلامی را مخدوش کنند و مدعی باشند که این دروغ‌ها را قربهً الی‌الله می‌گویند و این تهمت‌ها را با هدف حمایت از اسلام و انقلاب و نظام جمهوری اسلامی به هر کسی که بخواهند می‌زنند. اسلام به هیچکس اجازه سکوت در برابر این تحرکات سخیف و تفرقه افکنانه را نداده است.

خطری که بی‌تفاوتی در برابر این نارواها ایجاد می‌کند، عکس‌العمل‌هایی است که در برابر این روش خلاف اخلاق و خلاف شرع در جامعه پدید می‌آید. یک عکس‌العمل این است که عده‌ای درصدد پاسخگویی بر می‌آیند و چه بسا آنها هم عنان اختیار از کف بدهند و مرتکب تخلفاتی شوند و آتش کینه و اختلاف را شعله‌ور نمایند. و خطر دیگر این است که عده‌ای با مشاهده سکوت بزرگان در برابر نارواها دچار بی‌اعتمادی به نظام و بی‌تفاوتی نسبت به انقلاب می‌شوند. این روند اگر ادامه پیدا کند، به پشتوانه نظام جمهوری اسلامی لطمه وارد می‌شود و این خسران بزرگی است. اینکه امروز شایعه حرف اول را می‌زند، به دلیل خدشه‌دار شدن اعتماد مردم به مسئولین است. هیچ کس نباید در برابر خسران بزرگ بی‌اعتمادی مردم بی‌تفاوت باشد. ما برای ادامه راه انقلاب تا رسیدن به اهداف بلند آن و برای هرچه هرچه مستحکم‌تر کردن پایه‌های نظام جمهوری اسلامی و ایستادگی در برابر دشمنان خارجی، به اعتماد مردم نیاز مبرم داریم. این اعتماد را بزرگان ما فقط از طریق حاکم کردن اخلاق و ضوابط شرعی بر رفتارها و گفتارها می‌توانند حفظ کنند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.