سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تجمع اعتراضی کارکنان ثامن‌الحجج در دو استان گیلان و آذربایجان غربی...

تجمع اعتراضی کارکنان ثامن‌الحجج در دو استان گیلان و آذربایجان غربی

چکیده :صبح امروز شنبه (۹بهمن ماه) کارکنان موسسه مالی ثامن الحجج در دو استان گیلان و آذربایجان غربی همزمان در اعتراض به نامشخص بودن وضعیت شغلی خود مقابل ساختمانهای استانداری دو استان تجمع کردند....


صبح امروز شنبه (۹بهمن ماه) کارکنان موسسه مالی ثامن الحجج در دو استان گیلان و آذربایجان غربی همزمان در اعتراض به نامشخص بودن وضعیت شغلی خود مقابل ساختمانهای استانداری دو استان تجمع کردند.

به گزارش ایلنا، به دنبال برپایی تجمعات صنفی کارکنان موسسه ثامن الحج در نقاط مختلف کشور، صبح امروز شنبه (۹بهمن ماه) نیز گروهی از کارکنان این موسسه مالی به صورت جداگانه اما همزمان در دو استان گیلان وآذربایجان غربی مقابل ساختمان‌های استانداری تجمع کردند.

برپایه این اطلاعلات حدود ۹۰ کارمند در ۱۸ شعبه موسسه ثامن الحجج در گیلان و۷۸ کارمند در ۱۳ شعبه ثامن الحجج آذربایجان غربی در اجتماعات صنفی امروز حضور دارند، تمامی این افراد مشغول کار بودند که تقریبا از دی ماه سال گذشته تا خرداد ماه سال جاری که شعب ثامن الحجج تعطیل شده است، کار خود را از دست داده‌اند.

تعداد کارکنان موسسه ثامن الحجج در سراسر کشور تا حدود ۲۷۰۰ نفر برآورد می‌شود که تا قبل از بحران اخیر این موسسه مالی در ۴۷۰شعبه مشغول کار بودند، آنان تقریبا از یکسال پیش به دلایل متوقف شدن فعالیت این موسسه مالی از سوی شورای ‌عالی پول اعتبار، بانک مرکزی وقوه قضائیه تاکنون بلاتکلیف مانده‌اند.

کارکنان موسسه ثامن الحجج مدعی اند که بعد از واگذاری مسئولیت سرپرستی حساب‌های مشتریان این موسسه به بانک پارسیان قرار بود تا مدیران این بانک نیز در مورد وضعیت شغلی کارکنان موسسه ثامن‌الحجج تصمیم گیری کنند و در همین رابطه حتی در یک نوبت از ۱۵۰۰ نفر از کارکنان ثامن الحجج آزمون استخدامی اخذ شد که هنوز نتیجه آن مشخص نشده است.

به گفته آنان هر یک ازکارمندان اخراجی با میانگین سوابق۷ سال به امید بازگشت به کار، هر چند روز یکبار پیگیر وضعیت شغلی خود از نهادهای مختلف مرتبط با موسسه ثامن الحجج هستند.

در این زمینه می توان گفت آنان برای پی گیری مطالبات مزدی خود یک تجمع جمعی در روز ۱۳ دی ماه با سفر به تهران در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی انجام داده اند.

همچنین در روز های دوم وششم بهمن ماه کارکنان این موسسه در استانهای کرمان وفارس بصورت جداگانه برای پی گیری مطالبات صنفی خود مقابل ساختمان استانداری های محل اشتغال خود دست به اعتراض زده اند


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.