سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » قانونگذاران آمریکایی به دنبال اعمال تحریم‌های بیشتر علیه روسیه...

قانونگذاران آمریکایی به دنبال اعمال تحریم‌های بیشتر علیه روسیه

چکیده :گروهی از سناتورهای جمهوری‌خواه و دموکرات آمریکایی اعلام کردند خواهان اعمال طیف گسترده‌ای از تحریم‌ها علیه روسیه به دلیل فعالیت‌های سایبری و اقداماتش در سوریه و اوکراین هستند....


گروهی از سناتورهای جمهوری‌خواه و دموکرات آمریکایی اعلام کردند خواهان اعمال طیف گسترده‌ای از تحریم‌ها علیه روسیه به دلیل فعالیت‌های سایبری و اقداماتش در سوریه و اوکراین هستند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، پنج سناتور جمهوری‌خواه شامل جان مک‌کین، لیندسی گراهام، مارکو روبیو، بن ساس و راب پورتمن به همراه پنج سناتور دموکرات شامل بن کاردین، رابرت منندز، جین شهین، امی کلوبوچار و ریچارد دوربین این قانون را مطرح کرده و گفتند: امیدوار هستند حامیان بیشتری به جمعشان اضافه شده و رهبران سنا را مجبور به یک رای گیری بر سر این قانون کنند.

همچنین یک لایحه تحریم علیه روسیه با بندهای مشابه در حال تدوین در مجلس نمایندگان آمریکا تحت رهبری الیوت انگل، عضو ارشد کمیته امور خارجی و جرالد کانولی، یکی دیگر از اعضای کمیته است.

این لایحه‌ها می‌تواند به یک رویارویی با دولت ترامپ که بارها از ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه تحسین و از مقامات اطلاعاتی آمریکا به خاطر متهم کردن او به اعمال نفوذ در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ انتقاد کرده‌، منجر شود.

لایحه مذکور در سنای آمریکا یک روز قبل از آنکه کمیته روابط خارجه سنا جلسه استماع مربوط به تایید رکس تیلرسون، گزینه ترامپ برای تصدی پست وزارت خارجه را برگزار کند، مطرح شده است.

کاردین دموکرات ارشد این کمیته گفت: تیلرسون از بابت حمایتش از این تحریم‌ها مورد پرسش خواهد گرفت.

او در یک کنفرانس خبری گفت: این لایحه مربوط به حفظ امنیت آمریکاست. این لایحه ممنوعیت روادید و انسداد دارایی را علیه “هرکسی که وارد فعالیت‌های چشمگیر مربوط به تضعیف امنیت سایبری زیر ساخت‌های دولتی یا عمومی و نهادهای دموکراتیک شود یا به چنین فعالیت‌هایی کمک کند” اعمال می‌کند.

همچنین این لایحه تحریم‌هایی را علیه کسانی که با بخش‌های اطلاعاتی یا دفاعی روسیه شراکت داشته باشند، اعمال می‌کند که می‌تواند شرکت‌های بین‌المللی تعامل کننده با روسیه را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

همچنین این لایحه تحریم‌هایی که باراک اوباما، رئیس‌جمهور در حال کناره‌گیری آمریکا اواخر ماه گذشته میلادی با یک دستور اجرایی اعمال کرد تبدیل به قانون می‌کند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.