سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آیت‌الله صانعی: آیت‌الله هاشمی در حوزه هم به صراحت لهجه معروف بود...

آیت‌الله صانعی: آیت‌الله هاشمی در حوزه هم به صراحت لهجه معروف بود

چکیده : من به عنوان آدمی که از اوایل آمدن آیت الله هاشمی با ایشان آشنا بودم، می گویم آن وقتی هم که در حوزه بودند به صراحت لهجه معروف بودند یعنی پای درس اشکال می کردند که دیگران و امثال ما این حالت را نداشتیم ولی ایشان از آن وقت این حالت را داشت و کتاب هایی تألیف کردند که به نفع اسلام بود....


روز گذشته آیت‌الله العظمی شیخ یوسف صانعی برای شرکت در مراسم تدفین پیکر مطهر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی(ره)، از قم به حرم مطهر امام خمینی عزیمت کرد. ایشان پس از شرکت در مراسم تدفین به عیادت برادر ارشد خویش و آیت‌الله شیخ حسن صانعی رفت که به دلیل ازدحام جمعیت دچار کسالت شده بود. آیت‌الله صانعی بعد از ظهر دیروز نیز برای عرض تسلیت، به منزل آیت‌الله هاشمی در جماران رفت.

آیت‌الله العظمی صانعی در گفت و گو با جماران، آیت الله هاشمی رفسنجانی را یک انسان بی نظیر یا کم نظیر در قرن اخیر دانست و اظهار کرد: امام در حد مرجعیت بی نظیر یا کم نظیر بود و ایشان (آیت الله هاشمی) نیز در حد شاگرد امام کم نظیر یا بی نظیر بود.

این مرجع عالیقدر تقلید تصریح کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی انسانی جامع، متقی و متدین و سخت علاقمند به امام و اسلام بود. اصولا خانواده ایشان مذهبی هستند؛ من یادم هست و در زمان حیاتشان به ایشان هم گفتم وقتی که پدرشان فوت کرد و او را به قم آوردند برای نماز پدر ایشان اولین باری بود که ما دیدیم امام نماز میت خواند و این امتیازی است که ایشان در کنار صدها امتیاز دیگر دارد و ملت هم خوب قدردانی کردند؛ به این ملت باید دعا کرد.

وی گفت: من به عنوان آدمی که از اوایل آمدن آیت الله هاشمی با ایشان آشنا بودم، می گویم آن وقتی هم که در حوزه بودند به صراحت لهجه معروف بودند یعنی پای درس اشکال می کردند که دیگران و امثال ما این حالت را نداشتیم ولی ایشان از آن وقت این حالت را داشت و کتاب هایی تألیف کردند که به نفع اسلام بود.

آیت الله صانعی در پایان تأکید کرد: ایشان بی نظیر یا کم نظیر در صد سال اخیر و در قرن خودش بود؛ همانند بی نظیری و کم نظیری امام.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.