سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » سیدحسن خمینی پس از تدفین آیت‌الله هاشمی: ناباورانه نگاه می‌کردم...

سیدحسن خمینی پس از تدفین آیت‌الله هاشمی: ناباورانه نگاه می‌کردم

چکیده : در این سال‌ها و سال‌های مبارزه همسر مکرمه‌اش که سال‌ها از نزدیکترین دوستان و همدمان همسر امام بود، بسیار سختی کشید. کمتر به ایشان تسلیت گفته شده است. لازم دانستم به این بانوی بزرگوار که از نوادگان مرجع عظیم‌الشأن حضرت آیت‌الله العظمی سید‌محمد کاظم یزدی(ره) است، مستقلاً تسلیت بگویم. پریشب خطاب به بدن بی‌جان آقای هاشمی می‌گفت بی‌معرفت مگر قرار نبود مرا تنها نگذاری؟ حالا من بی تو چه کنم؟ تقدیر دیگرگونه رقم خورد....


حجت الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی، پس از پایان مراسم تدفین آیت‌الله هاشمی در اینستاگرام خود نوشت:

امروز تن حضرت آیت‌الله هاشمی را در خاک گذاشتند و من که به اندازه عمرم از این مرد خاطره دارم‌، ناباورانه نگاه می‌کردم. سی و شش سال همسایه دیوار به دیوار بودیم و با فرزندان ایشان از کودکی هم‌بازی و هم‌درس و هم مدرسه. روزی همراه ایشان به سفر رفتم. جنگ بود و هزار خطر.

مادرم از پدرم پرسید برای حسن خطر ندارد؟ یادم نمی‌رود که جواب شنید اگر خطری آشیخ اکبر را تهدید کند بگذار حسن را هم تهدید کند.

نمی‌دانم چرا ولی بسیار دوستش می‌داشتم. نوشته‌اند الحبّ و البغض یتوارثان (حب و بغض به ارث می‌رسند) شاید این نیز میراث ماست. در این سال‌ها و سال‌های مبارزه همسر مکرمه‌اش که سال‌ها از نزدیکترین دوستان و همدمان همسر امام بود، بسیار سختی کشید.

کمتر به ایشان تسلیت گفته شده است. لازم دانستم به این بانوی بزرگوار که از نوادگان مرجع عظیم‌الشأن حضرت آیت‌الله العظمی سید‌محمد کاظم یزدی(ره) است، مستقلاً تسلیت بگویم. پریشب خطاب به بدن بی‌جان آقای هاشمی می‌گفت بی‌معرفت مگر قرار نبود مرا تنها نگذاری؟ حالا من بی تو چه کنم؟ تقدیر دیگرگونه رقم خورد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.