سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » انتقاد شاگردان آیت‌الله دستغیب به برنامه شبکه افق: کدام مرجع تقلید اعمال سپاه را د...

انتقاد شاگردان آیت‌الله دستغیب به برنامه شبکه افق: کدام مرجع تقلید اعمال سپاه را در سال ۸۸ امضاء می‌کند؟

چکیده :شاگردان آیت‌الله سیدعلی‌محمد دستغیب در انتقاد به برنامه پخش شده از شبکه افق، در نامه‌ای به مسئولین و مردم پرسیده‌اند: کدام یک از مراجع تقلید عملکرد نظام در سال ۱۳۸۸و بعد را تأیید می کنند، و در دادگاه عدل الهی و مردمی می توانند اعمال اتفاق افتاده به دست سپاه و افراد خودسر را امضاء نمایند؟ نویسندگان این نامه هشدار داده‌اند که تا دیر نشده حفظ آبروی اسلام بشود و بدانند این ملت شریف تابع امام زمان علیه‌السلام و امام امت بوده و هستند؛ و صداقت آن‌هاست که تا به حال جمهوری اسلامی ایران برقرار است....


شاگردان آیت‌الله سیدعلی‌محمد دستغیب در انتقاد به برنامه پخش شده از شبکه افق، در نامه‌ای به مسئولین و مردم پرسیده‌اند: کدام یک از مراجع تقلید عملکرد نظام در سال ۱۳۸۸و بعد را تأیید می کنند، و در دادگاه عدل الهی و مردمی می توانند اعمال اتفاق افتاده به دست سپاه و افراد خودسر را امضاء نمایند؟

به گزارش کلمه، شاگردان این مرجع تقلید آزاده مقیم شیراز در نامه خود با تاکید بر اینکه مردم ایران به کرّات ثابت کردند که چنین حرکت‌هایی از صدا و سیما و سپاه از اموال بیت‌‌المال جهت اعمال خلاف قانون چه نفعی برای ملت عزیز ایران در بر داشته، نوشته‌اند: دیدیم که مردم آن همه خلاف شرع ها و همچنین خلاف قانون های شورای نگهبان را در جهت رد صلاحیت افراد صالح چگونه جواب دادند، و به نظام نشان دادند که واقع چیز دیگری است.

نویسندگان این نامه در پایان هشدار داده‌اند که تا دیر نشده حفظ آبروی اسلام بشود و بدانند این ملت شریف تابع امام زمان علیه‌السلام و امام امت بوده و هستند؛ و صداقت آن‌هاست که تا به حال جمهوری اسلامی ایران برقرار است.

متن کامل این نامه به گزارش حدیث سرو به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

محضر مبارک اصل ۱۱۰، شورای نگهبان، جامعه مدرسین حوزه علمیه، مراجع تقلید و ملّت شریف ایران.

خداوند می فرماید: «وَلْتَکُنْ مِنْکُمْ أُمَّهٌ یَدْعُونَ إِلَى الْخَیْرِ وَیَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَیَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنْکَرِ وَأُولَئِکَ هُمُ الْمُفْلِحُونَ*وَلَا تَکُونُوا کَالَّذِینَ تَفَرَّقُوا وَاخْتَلَفُوا مِنْ بَعْدِ مَا جَاءَهُمُ الْبَیِّنَاتُ وَأُولَئِکَ لَهُمْ عَذَابٌ عَظِیمٌ»

و باید از میان شما گروهى [مردم را] به نیکى دعوت کنند و به کار شایسته وادارند و از زشتى بازدارند و آنان همان رستگارانند*و چون کسانى مباشید که پس از آنکه دلایل آشکار برایشان آمد پراکنده شدند و با هم اختلاف پیدا کردند و براى آنان عذابى سهمگین است.(سوره آل عمران آیه ۱۰۴و۱۰۵)

این نامه از سر دلسوزی و توقف اعمال خودسرانه و در فکر اسلام و مسلمین و نظام جمهوری اسلامی بودن و حفظ مرجعیت و روحانیت اصیل نوشته شده است.

درتاریخ دوشنبه ۱۳/۱۰/۱۳۹۵ ساعت ۱۰ شب برنامه جهان آرا در شبکه افق پخش زنده توسط دو شخص مشکوک و مجهول بدون ارائه هیچ مدرکی، مرجعیت خدوم ملت ایران که هر کدام برای این نظام سرمایه ی عمر خود را گذاشته اند مورد حمله و هتاکی قرار دادند. از جمله ادّعا داشتند که اکثر مراجع قضیه (۱۳۸۸) و فتنه را محکوم کردند.

چون این مطالب در تاریخ ثبت می شود و اتفاقاً همزمان با پخش معمای شاه از شبکه یک سیما می باشد لازم است مروری براین گفتار گردد و از آن انتقاد شود.

اولاً: این جریان شخص را به یاد فرمایش حضرت امام رحمه الله می اندازد، آن زمان که روزنامه اطلاعات مورخه سه شنبه هیجدهم فروردین ۱۳۴۳ سرمقاله ای با عنوان «اتحاد مقدس به خاطر هدفی مقدس» منتشر کرد و در آن مقاله آمده بود «چقدر جای خوشوقتی است که جامعه‌ی روحانیت نیز اکنون با همه‌ی مردم، همگام در اجرای برنامه‌های انقلاب شاه و مردم همراه شده است.» که امام پس از آزادی از زندان در تاریخ ۲۱ فروردین ۱۳۴۳ در سخنرانی در جمع اقشار مردم واکنش تندی به این مقاله نشان دادند و فرمودند:…رفتند پیش مدیر اطلاعات که آقا کی به شما این مطلب را گفته است؟ خوب بگویید تا‏‎‎‏ما بفهمیم که این روحانی کیست؟ این روحانی سازمانی‎‏ کیست که با شما تفاهم کرده‏‎‎‏است و مطالب شما را قبول کرده است بر خلاف دین اسلام؟ خوب بگویید. بیچاره‏‎‎‏خجل شده است؛ گفته من نبودم اینجا؛ به فلان بگویید ببخشید، چه و چه؛ از این حرفها،‏‎‎‏یک شرح مفصلی؛ و من سرمقاله‌ام حاضر است. سرمقاله را به آن آقا نشان داده بود که‏ ‎‎‏من این را نوشته ام، لکن سنجاق کرده از بعض مقامات آورده اند، داده اند که این را باید‏‎‎‏بنویسی؛ «باید» است، من چه بکنم؟

امام در خطاب به این شخص فرمودند: …اگر تو از این معنا عار داری که یک چیزی را بر تو‎‎‏تحمیل کنند، خوب آسان است این؛ روزنامه نگاری را که الزام نمی کنند که شما‏‎‎‏روزنامه نگار باشید، دست از روزنامه تان بردارید، بروید یک شغل بهتری. (صحیفه امام خمینی صفحه ۲۸۵تا۳۰۸)

حال تاریخ تکرار می شود!! کدام یک از مراجع تقلید عملکرد نظام در سال ۱۳۸۸و بعد را تأیید می کنند، و در دادگاه عدل الهی و مردمی می توانند اعمال اتفاق افتاده به دست سپاه و افراد خودسر را امضاء نمایند؟

مردم ایران بسیار خوب و فهیم هستند و به کرّات ثابت کردند که این حرکت از صدا و سیما و سپاه از اموال بیت المال جهت اعمال خلاف قانون چه نفعی برای ملت عزیز ایران در بر داشته.

دیدیم که مردم آن همه خلاف شرع ها و همچنین خلاف قانون های شورای نگهبان را در جهت رد صلاحیت افراد صالح چگونه جواب دادند، و به نظام نشان دادند که واقع چیز دیگری است.

تا دیر نشده حفظ آبروی اسلام بشود و بدانند این ملت شریف تابع امام زمان علیه‌السلام و امام امت بوده و هستند؛ و صداقت آن‌هاست که تا به حال جمهوری اسلامی ایران برقرار است.

شاگردان و ارادتمندان آیت الله سید علی محمد دستغیب

۱۳۹۵/۱۰/۱۴


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.