سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » در آستانه سال نوی میلادی؛ تشدید تدابیر امنیتی در شهرهای مهم اروپا...

در آستانه سال نوی میلادی؛ تشدید تدابیر امنیتی در شهرهای مهم اروپا

چکیده :دولت‌های اروپا در آستانه تحویل سال نوی میلادی تدابیر امنیتی را در پایتخت‌هایشان تشدید کرده و در این راستا اقدام به ایجاد موانع بتونی در مراکز شهرها و تقویت تعداد نیروهای پلیس به منظور مقابله با هرگونه حمله احتمالی افراط گران کرده‌اند....


دولت‌های اروپا در آستانه تحویل سال نوی میلادی تدابیر امنیتی را در پایتخت‌هایشان تشدید کرده و در این راستا اقدام به ایجاد موانع بتونی در مراکز شهرها و تقویت تعداد نیروهای پلیس به منظور مقابله با هرگونه حمله احتمالی افراط گران کرده‌اند.

به گزارش رویترز، در “برلین”، پایتخت آلمان پلیس میدان “پاریزر پلاتز” را در مقابل دروازه “براندن برگ” مسدود کرده و در تدارک برای استقرار ۱۷۰۰ افسر پلیس دیگر است.

قرار است بسیاری از این نیروها در مجاورت باریکه مخصوص برای برگزاری جشن به همراه خودروهای زرهی مستقر شده و موانع بتونی این محل را جدا کنند.

توماس نوئندرف، سخنگوی پلیس برلین گفت: هرگونه تدابیری برای پیشگیری از یک حمله احتمالی اتخاذ شده است. برخی از افسران پلیس نیز مسلسل حمل خواهند کرد و این یک تاکتیک غیرعادی برای پلیس آلمان است.

همچنین در شهر “میلان” ایتالیا که نیروهای پلیس چند روز پیش عامل حمله با کامیون در برلین را از پای درآوردند ایست بازرسی‌های امنیتی در اطراف میدان اصلی شهر برپا شده است. ورود کامیون‌ها نیز به مرکز شهرهای “رم و ناپل” ممنوع شده است.

نیروهای پلیس و سربازان در این شهرها و همچنین در شهر رم اقدام به استقرار تیربار در اطراف مکان‌های توریستی مهم از جمله آمفی‌تئاتر شهر رم کرده‌اند.

شهر “مادرید” اسپانیا نیز برای استقرار ۱۶۰۰ نیروی پلیس طی امروز (شنبه) و فردا همزمان با تحویل سال نو میلادی برنامه‌ریزی کرده است.

همچنین برای دومین سال متوالی دسترسی به میدان مرکزی “پونرتا دل سول” در مادرید که معمولا به طور سنتی در آن سال نو جشن گرفته می‌شد، تنها به ۲۵ هزار تن محدود شده است.

نیروهای پلیس نیز قرار است برای کنترل دسترسی موانعی را مستقر کنند. در شهر “کلن”آلمان که در زمان تحویل سال گذشته میلادی صدها زن در آن مورد تجاوز جنسی قرار گرفتند نیروهای پلیس دوربین‌های امنیتی برای نظارت بر وضعیت نصب کردند.

در شهر “فرانکفورت” که در آن بانک مرکزی اروپا و بزرگترین فرودگاه آلمان قرار دارد بیش از ۶۰۰۰ افسر پلیس در زمان تحویل سال نو در حالت آماده باش قرار خواهند گرفت و این تعداد دو برابر پلیس‌های در حالت آماده در زمان تحویل سال ۲۰۱۵ است.

در شهر “بروکسل” نیز که در ماه مارس بمب‌گذاران انتحاری ۱۶ تن را کشتند شهرداری این شهر در حال بررسی امکان لغو مراسم آتش بازی سال نو بود اما در روزهای اخیر تصمیم گرفت که به این مراسم اجازه برگزاری دهد.

در شهر “پاریس” نیز که ماه نوامبر سال گذشته میلادی شاهد کشته شدن ۱۳۰ تن در حملات تروریستی بود مقامات تدابیر امنیتی سنگینی را برای زمان تحویل سال نو میلادی در نظر گرفتند.

عمده این تدابیر امنیتی در اطراف خیابان “شانزلیزه” به کار گرفته شده؛ چراکه انتظار می‌رود ۶۰۰ هزار تن در مراسم آتش بازی در این خیابان حاضر شوند.

همچنین پیش از تحویل سال نو نیروهای مسلح فرانسوی در مکان‌های توریستی مشهور پاریس شامل برج ایفل و موزه لوور به گشت‌زنی می‌پردازند.

در منطقه شهری پاریس نیز ده هزار و ۳۰۰ نیروی پلیس ارتش، ژاندارمری و آتش‌نشان و دیگر نیروهای مستقر شدند.

در سراسر فرانسه بیش از ۹۰ هزار نیروی پلیس شامل ۷ هزار سرباز به گفته مقامات این کشور در حالت آماده باش قرار گرفتند.

در شهر “وین” نیروهای پلیس بیش از هزار دستگاه هشدار دهنده در اختیار زنان قرار داده‌اند و هدف از این کار جلوگیری از تکرار تجاوزات جنسی رخ داده در شهر کلن است.

در “اوکراین” هم روز جمعه نیروهای پلیس یک نفر را که مظنون به برنامه ریزی به حمله‌ای با کامیون مشابه حمله برلین در شهر اودسا بود، بازداشت کردند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.