سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » کشته شدن ۹۳ روزنامه‌نگار در سال ۲۰۱۶...

کشته شدن ۹۳ روزنامه‌نگار در سال ۲۰۱۶

چکیده : فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران گفت: تعداد روزنامه‌نگاران کشته شده در سال جاری میلادی که نسبت به سال ۲۰۱۵ میلادی ۱۹ تن کمتر بوده، مربوط به روزنامه‌نگارانی است که در حملات هدفمند، بمب‌گذاری‌ها یا تبادل آتش کشته شده‌اند. ۲۹ روزنامه‌نگار دیگر در سوانح هوایی در کلمبیا و روسیه کشته شدند...


فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران اعلام کرد: در سال ۲۰۱۶، ۹۳ روزنامه‌نگار و پرسنل بخش مطبوعات در جریان فعالیت‌هایشان در سراسر جهان کشته شدند و عراق و افغانستان مرگبارترین کشورها بوده‌اند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران گفت: تعداد روزنامه‌نگاران کشته شده در سال جاری میلادی که نسبت به سال ۲۰۱۵ میلادی ۱۹ تن کمتر بوده، مربوط به روزنامه‌نگارانی است که در حملات هدفمند، بمب‌گذاری‌ها یا تبادل آتش کشته شده‌اند. ۲۹ روزنامه‌نگار دیگر در سوانح هوایی در کلمبیا و روسیه کشته شدند.

فیلیپ لروث، رئیس فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران در بیانیه‌ای گفت: ما همیشه از هر گونه کاهش در خشونت‌ها علیه روزنامه‌نگاران و پرسنل مطبوعاتی استقبال می‌کنیم اما این آمار هنوز خیال ما را راحت نکرده و امیدواریم بحران امنیتی در بخش مطبوعات پایان یابد. برای این نوع جرائم هیچ گونه معافیت از مجازاتی نمی‌تواند وجود داشته باشد.

این فدراسیون افزود: از این آمار ۱۵ روزنامه‌نگار در عراق، ۱۳ تن در افغانستان، ۱۱ تن در مکزیک، هشت تن در یمن،‌ شش تن در گواتمالا، شش تن در سوریه، پنج تن در هند و پنج تن در پاکستان کشته شده‌اند.

این دیده‌بان در ادامه گفت: از نظر منطقه‌ای خاورمیانه مرگبارترین منطقه بوده چراکه در آن ۳۰ روزنامه‌نگار کشته شدند و پس از آن منطقه آسیا – اقیانوسیه با ۲۸ کشته، آمریکای لاتین با ۲۴ کشته، آفریقا با هشت کشته و اروپا با سه کشته قرار دارد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.